Import samochodu zabytkowego z USA a rejestracja w Polsce.

Import samochodu zabytkowego z USA a rejestracja w Polsce.

14 Wrz 2019, 03:55

Witam serdecznie wszystkich. Po wielodniowych poszukiwaniach odpowiedzi nie znalazłem jej nigdzie, tak więc chciałbym prosić was o pomoc w odpowiedzi na pytania które mnie męczą.

Pracuję dość intensywnie ponieważ chcę spełnić swoje marzenie i kupić Chevroleta Impalę z 64 lub 67 roku. Jestem coraz bliżej do uzbierania kwoty na zadbany egzemplarz, jednak męczyć mnie zaczęła sprawa ze sprowadzeniem auta i rejestracją/ubezpieczeniem. Wszystko mi się miesza...

Przede wszystkim chodzi mi o to, czy opłata celna która na zabytkowe auto to 7%, zwolnienie z VAT i Cła, automatycznie oznacza, że muszę zarejestrować samochód na żółte blachy, jako zabytek? Wiadomo fajnie jest sprowadzić taki samochód i płacić tą symboliczną kwotę celnikom ale ja osobiście nie chcę rejestrować tego samochodu jako zabytek, nie chce mieć konserwatora zabytków nad sobą i w ogóle nie czułbym, że samochód jest mój.

Z góry dziękuje za odpowiedz.
ffar
Obserwowany

Re: Import samochodu zabytkowego z USA a rejestracja w Polsce.

15 Wrz 2019, 18:48

Z tego co wiem, to nie ma obowiązku rejestracji żadnego samochodu jako zabytkowy. Samochód może mieć nawet 100 lat i nie musi być zarejestrowany jako zabytkowy. Chyba, że coś się zmieniło, ale ja o tym nic nie słyszałem. Dopytaj w WK.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Komfort, styl i odwaga - Trzy dekady Lexusa Komfort, styl i odwaga - Trzy dekady Lexusa
    Świat motoryzacji jest barwny i interesujący. Ale nie byłby taki, gdyby nie producenci prezentujący zupełnie inne podejście do tworzenia samochodów. W tym roku mija dokładnie 30. lat, odkąd kolorów motoryzacyjnemu ...
    Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...

•