Jak bezpiecznie usunąć rysy z przedniej szyby?

Re: Jak bezpiecznie usunąć rysy z przedniej szyby?

24 Sty 2014, 14:21

Jestem podobnego zdania. Co prawda są rożne wynalazki,kleje wypełniające rysy itd,ale nie wiem czy na dłuższa metę jest to opłacalne i czy zda egzamin. Lepiej udac się do fachowego serwisu.
SklepMartec
Początkujący

Auto: Audi a3
Silnik: 1.9 140KM
Paliwo: Diesel

24 Mar 2014, 09:35

Cześć,
Tak czytam Wasze komentarze i pomyślałem, że warto rozdzielić temat usuwania rys na szybach na dwie różne naprawy. Jedna to polerowanie delikatnych rys a druga to naprawy rys głębszych.
Pierwsze można usunąć we własnym zakresie, drugich nie jeden zakład nie usunie. Prawda jest taka, że usunąć można wszystkie rysy i to bez ryzyka zrobienia soczewki. Pytanie tylko czy warto? Koszt usunięcia pojedynczej rysy włosowatej wynosi od 50,- do 100,-pln (przynajmniej u mnie) Koszt usunięcia głębokich rys zaczyna się od 200,- ale przy wyjęciu szyby i ciężkich naprawach może wynieść pow 500,- . Najtańsza wymiana szyby o jakiej słyszałem zaczyna się od 350,- (szyba + wymiana) więc pytanie co opłaca się bardziej i czy chcemy wywalać kasę na np. rysę na "oczach" pasażera?
Wracając do usuwania rys we własnym zakresie to żeby się nie rozpisywać niewiadomo jak daleko zerknijcie tutaj: http://www.clearview.pl/pl/uslugi/naprawa-szyb-samochodowych.html
Jest tam kilka cennych uwag których nie znajdziecie nigdzie indziej.
Pozdrawiam,
Andrzej
borkow
Obserwowany
Awatar użytkownika

Auto: Fiat, Peugeot, Iveco

13 Kwi 2014, 11:54

I jeszcze jedno, bo za późno na edycję powyższego posta. Zrobiłem ze zdjęć krótki materiał o usuwaniu dosyć poważnej usterki na szybie samochodowej jaką jest zarysowanie od wycieraczki Coś takiego zdarza się dosyć często i jest bardzo upierdliwe. Widać, że można ją usunąć z bardzo dobrym skutkiem.
Pozdrawiam forumowiczów a oto film:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

borkow
Obserwowany
Awatar użytkownika

Auto: Fiat, Peugeot, Iveco

15 Paź 2014, 12:44

W [reklama] mają sprzęt do takich napraw ale też nie naprawiają wszystkiego. Ja musiałem wymieniać bo ryski generalnie trudniej usunąć i zachować dobrą optykę niż na przykład wypełnić mały odprysk.
marenowacki
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Ford Mondeo
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda i 35 lat prototypu Furgonet Skoda i 35 lat prototypu Furgonet
    Początek lat 80. to prawdziwy wysyp niewielkich konstrukcji o charakterze użytkowym, opartych o technikę popularnych modeli aut kompaktowych, a nawet miejskich. Budowa takiej odmiany już nie obniżała prestiżu wersji podstawowej, ...
    BMW Z4: roadster przyszłości BMW Z4: roadster przyszłości
    Nowe elementy zewnętrzne, staranne modyfikacje we wnętrzu, nowy pakiet wyposażenia i nowy podstawowy wariant silnikowy BMW Z4 powodują, że na salonie NAIAS 2013 w Detroit samochód będzie wyglądał jeszcze bardziej atrakcyjnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda