Pająk na szybie i laik WAŻNE

08 Sty 2013, 16:07

Witam wczoraj odebrałem wysmażony samochodzik i jakoś tak się stało że jadąc dostałem po szybie i odrazu pajączek...mhyyy dośc szybko jak na pierwsze problemy pomijając że to moje pierwsze autko w takim wieku i o które tak się troszcze jest to Ford focus c max 2006 rok z Podgrzewana przednią szyba w która trafił kamyczek co przy wymianie chyba podnosi jej cene ...

Poniżej daje wam fotke jak to wygląda

Same główne ogniwo uderzenia to srednica ok 5milimetrów z odnogami pająka to 1 centymetr
uderzenie znajduje się na srodku przy pozyci pasażera (wysokośc mn oczu)

oto fotka

Napiszcie czy moge jezdzić czy jest to bezpieczne itp niebawem wybieram się to skleic

http://sendfile.pl/256417/DSC07560.JPG moge jescze z tydzien posmigac co radzicie ?
BNA
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 48
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Kraków

08 Sty 2013, 16:17

No to żeby było ciekawiej dowiedziałem się ze ponoc podgrzewanej szyby mi nie zrobia :/ znaczy tak kumpel powiedział achhhh co za pech :/,. nie wiem co mysleć
BNA
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 48
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Kraków

08 Sty 2013, 22:52

Pamiętam u koleżanki też nie chcieli tego połatać w podgrzewanej szybie i wiem że wymieniali na nową w VW sharanie... Cena jak dobrze pamiętam 1600zł...
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

05 Mar 2013, 21:00

Racja,w przypadku podgrzewanej szyby ciężko będzie wymienić tnąc koszty,w grę wchodzi oryginalna szyba jak w powyższym wypadku. No tylko cena- 1600zł też obi wrażenie.
MotoAutko
Początkujący
 
Posty: 181
Prawo jazdy: 14 03 2002
Auto: Seat Leon 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Mar 2013, 19:54

Jeżeli szkoda ci pieniędzy na własne bezpieczeństwo to naklei z 2 stron ładną naklejke żeby psy nie widziały i nie włączaj podgrzewania, jeżeli nikt nie dotknie nic sie nie stanie :)
CośTamWiem
Początkujący
 
Posty: 93
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Zipp Vapor >50
Silnik: coś koło 0,3 2KM :)
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Mar 2013, 21:20

To pęknięcie da się zrobić - dobry fachowiec nie powinien mieć z tym raczej problemu. Co do jeżdżenia z taką szybą - niewykluczone, że to pęknięcie pójdzie dalej - dziś tak wygląda, jutro może być większe. Nawet jak autem nie jeździsz. Natomiast podczas jazdy szyba może nawet pęknąc - karoseria pracuje, a co za tym idzie są naprężenia na szybę. Jak jest cała, to jest ok. Ale jak ma "słaby punkt" to już spraswa wygląda inaczej. No i jak pęknięcie się powiększy, to już nie będzie opłaciło się naprawiać.
Co do podgrzewania - zalezy, czy uszkodzone zostały "przewody" zatopione w szybie. Niekoniecznie musiało się tak stać. To się. okazę, jak szybę naprawisz i jak będzie trzeba podgrzać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    15 lat sukcesów marki Dacia
    Na rynku polskim marka znalazła ponad 180.000 nabywców. Największą popularnością cieszy się Dacia Duster, która w 2019 roku już po raz kolejny utrzymała pozycję lidera segmentu SUV i jest najchętniej wybieranym ...
    Bez nerwów, to tylko upał
    Wysokie temperatury i bezchmurne niebo to wymarzona pogoda na wakacje, lecz w czasie podróży samochodem może dla wielu kierowców stanowić wyzwanie. Klimatyzacja w aucie znacznie poprawia komfort jazdy, ale z ...

19 Mar 2013, 18:51

Z całym szacunkiem albercik ale nie słyszałem o technologii naprawiania szyb podgrzewanych :shock: musieli by pociągnąć nowe kable co jest mało możliwe bo przy produkcji z tego co kojarze wtapia się całą wiązke w szybe.
CośTamWiem
Początkujący
 
Posty: 93
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Zipp Vapor >50
Silnik: coś koło 0,3 2KM :)
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Mar 2013, 09:09

Zgadza się - ale to uszkodzenie może być akurat między tymi wiązkami.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Maj 2013, 18:40

Ja nie ryzykowałbym jazdy z taką szybą,chodzi tutaj głównie o względy bezpieczeństwa. Poza tym dobry fachowiec na pewno da radę zrobić,ciekawe tylko jakie będą koszty za tego typu usługę.
Rolcar
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Paź 2014, 12:58

po nicku widzę że kolega z Krakowa więc polegam ze sprawą podjechać do panów fachowców z [reklama] przy ul. Drewnianej :-)
marenowacki
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Ford Mondeo
Typ: Kombi