Jak chronić się przed inflacją

15 Wrz 2021, 11:27

Dużo mówi się ostatnio o grożącej nam hiperinflacji. Jak bardzo jest realna Waszym zdaniem? Jeśli jest realna to jak planujecie się przed nią uchronić/w co inwestować?
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

15 Wrz 2021, 12:55

Hiper na pewno nie będzie ale będzie dosyć odczuwalna. Cholernie widać to w branży budowlanej. Np. Stolarka okienna podrożała w tym roku już 4 razy u producenta gdzie normą była zmiana cen raz w roku.. Jeśli chcesz oszczędzać w złotówkach, polecam promocje bankowe. Dobrze jest zorientować się jakie banki maja zniżki na konta bankowe.
tomczak78
Początkujący
 
Posty: 180
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 04 04 1986
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

15 Wrz 2021, 15:51

zachary napisał(a):Dużo mówi się ostatnio o grożącej nam hiperinflacji. Jak bardzo jest realna Waszym zdaniem? Jeśli jest realna to jak planujecie się przed nią uchronić/w co inwestować?

Najlepiej inwestować w coś realnego, złoto, srebro, ziemia.
Wszelkie instrumenty finansowe omijać z daleka.
Ja np. od ładnych paru lat zbieram srebrne monety i już jestem na nich jakieś 75% do przodu.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Uwaga - dziury na drodze!
    Powoli nadchodzi wiosna i w wielu miastach trwa naprawianie nawierzchni uszkodzonej m.in. pod wpływem zimowych temperatur oraz działania soli drogowej. Czym może skończyć się dla kierowcy wpadnięcie w dziurę i jak jeździć ...