Jak dbać o samochód zimą

Jak dbać o samochód zimą

01 Mar 2013, 22:59

Witam,
Co prawda zima już się kończy, natomiast okazuje się że czekają nas jeszcze niejedne zimowe dni. Jestem młodym kierowcą który dopiero co zaopatrzył się w samochód i jak pewnie każdy pierwszy właściciel swojego samochodu chce o niego odpowiednio zadbać.
Chciałbym aby doświadczeni kierowcy poradzili jak zadbać o samochód zimą? Oczywiście rzeczą jasną jest że trzeba go odpalać i najlepiej zrobić kilka rundek. Kolejna sprawa to prawdopodobnie ręczny... Czy dobrze wyczytałem że w zimę nie zaciągamy ręcznego a jedynie zostawiamy samochód na 1-biegu?
Jeśli są jeszcze rzeczy które należy zrobić zimą, a nie opisałem wyżej chętnie wysłucham bardziej doświadczonych :) Proszę nie odebrać źle mojego tematu - nie chodzi tu aby zafoliować samochód i uchronić go przed każdym płatkiem śniegu ;) Pozdrawiam
mati113
Początkujący

Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana żarówki W5W podświetlenia rejestracji - Honda Civic VIII (UFO) [porady] Wymiana żarówki W5W podświetlenia rejestracji - Honda Civic VIII (UFO) [porady]
    Jak wymienić żarówki W5W podświetlenia rejestracji w samochodzie Honda Civic VIII (UFO) 1.8 i-VTEC? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej w załączonym filmiku w którym pokazujemy jak to zrobić. Wymiana ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      MINI Clubman Bond Street, tył