Jak wyrejestrować samochód?

03 Maj 2011, 11:02

Witam,
kupiłem samochód 5 lat temu, była umowa, zapłaciłem podatek tylko nie zarejestrowałem na siebie tego samochodu (wyjechałem z Polskie i dopiero niedawno wróciłem). Wiem, że osoba od której dokonałem zakupu była w WK i wyrejestrowała ten samochód.
Oczywiście w tej chwili samochód nie posiada przeglądu, OC i dowód rejestracyjny jest na poprzedniego właściciela.

Chciałbym ten samochód zezłomować tylko nie wiem co później z formalnościami,
bo jak można wyrejestrować samochód który jest niezarejestrowany.

Z góry dziękuje za pomoc.
wo_jtas
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa

03 Maj 2011, 11:41

wo_jtas napisał(a): była umowa, zapłaciłem podatek tylko nie zarejestrowałem na siebie tego samochodu

To nie ma znaczenia.Ty jestes jego wlascicielem z chwila kiedy podpisałes umowe k/s...
wo_jtas napisał(a):Oczywiście w tej chwili samochód nie posiada przeglądu, OC i dowód rejestracyjny jest na poprzedniego właściciela.

Bez znaczenia.Patrz jw. ....
wo_jtas napisał(a):Chciałbym ten samochód zezłomować

Nie widzę zadnego problemu.Oddajesz do firmy która się tym zajmuje i po problemie..
wo_jtas napisał(a):bo jak można wyrejestrować samochód który jest niezarejestrowany.

Normalnie...Czy wczesniej ktos go wyrejestrował.... :?: :?:
wo_jtas napisał(a):Wiem, że osoba od której dokonałem zakupu była w WK i wyrejestrowała ten samochód.

Poprzedni wlaściciel tego samochodu nie wyrejestrował a jedynie zgłosił sprzedaz... :!: :!:
Wyrejestrowanie a zgłoszenie sprzedazy to zasadnicza róznica... :!: :!:
W chwili obecnej Ty jestes właścicielem i na Tobie ciązy obowiązek wyrejestrowania tego pojazdu....Rozumiesz.... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Yellow Edition
    W połowie 2018 roku Lexus wprowadził do europejskiej oferty model LC w wersji Yellow Edition. Nadwozie samochodu pomalowano jaskrawym, żółtym lakierem Vibrant Flare Yellow. Ta sama kolorystyka zagościła również ...