Jaką instalację warto było by zamontować do Toyoty Yaris 1,3

19 Mar 2015, 16:55

Posiadam Yariskę 1,3 z 2012. I zastanawiam się co do niej zamontować. Nie musi to być gaz najwyższych lotów. Ponieważ samochód i tak mało spala. A te droższe instalację są przede wszystkim do tych mocniejszych silników, a nie takich 1,3.

Co mogli byście zaproponować mi do tego silnika ?
Janekkrinkos
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 06 07 1989
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

19 Mar 2015, 18:30

Bardzo proste instalacja włoskiego producenta Lovato model smart na pewno się sprawdzi prosta instalacja w montażu zapewni na pewno spokojne 100000 tyś km oczywiście najważniejsze jest wybór specjalisty odradzam warsztaty niskobudżetowe , jest to dość młode auto więc szkoda żeby jakiś pseudo fachowiec je zepsuł :)
Zefir
Początkujący
 
Posty: 137
Prawo jazdy: 09 06 2008
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

20 Mar 2015, 14:54

Dopowiem więcej do Pana wypowiedzi.
Można taką instalacją jeździć do końca życia samochodu. O ile o nią się dba wymiana uszczelki, dobrać odpowiedni olej i świece.
Nie ma strachu o ile wie się co się robi. Głupie zdanie ale taka prawda.
Marconi
Początkujący
 
Posty: 122
Prawo jazdy: 16 09 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

22 Mar 2015, 20:04

Ja mam w swojej Yarisce 1.3 VVTi instalację Stag 300 + wtryski Barracuda (na początku były HANA ale w zimie jak przełączał się na gaz było czuć lekkie szarpnięcia więc zostały wymienione i aktualnie nie ma problemów) na LPG zrobione 50tys. km. Spalanie ok. 1-1,5 litra większe niż benzyny. Do zbiornika wchodzi 35 litrów gazu na których w trasie robię spokojnie 450 km ;) a mój rekord to 500 km z czego 2 litry jeszcze były w baku.

Przeglądy koniecznie co 10 tys. i będziesz jeździł bezproblemowo...

PS. Brakuje mi 6ego biegu , ale ty go masz więc w trasie możesz osiągnąć jeszcze lepsze wyniki :)
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

23 Mar 2015, 13:10

Z tego co czytałem to ludzie raczej chwalą sobie hanę za niezawodność, a tu taka opnia. Proszę proszę może to był ten jeden produkt z wadą seryjną :)
No tak 32 litry gazu na 500 kilometrow to bardzo mało. Ale jak to możliwe skoro spalanie jest większe na lpg o (podobno) 20%.

Czemu przegląd co 10 000 km? Chyba co 30 000 km albo 2 lata?
Nie jest tak.
Janekkrinkos
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 06 07 1989
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

24 Mar 2015, 21:13

Dzięki, zobaczę jakie tam mają ceny.
I w ilu samochodach montowali gaz.
Janekkrinkos
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 06 07 1989
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy model Hyundai Santa Fe
    Całkowicie Nowy Hyundai Santa Fe reprezentujący segment D-SUV trafił właśnie do polskich salonów. Nowa generacja tego eleganckiego samochodu oznacza dla Klienta odważny design, maksymalny komfort, wysoką jakość wykonania ...

25 Mar 2015, 18:13

Nie wiem jakie są ceny dokładnie w różnych warsztatach. Ale co do ceny to chyba stag jest jedną z tańszych marek. Jeśli chodzi o cenę to proponował bym staga. Ale czasem warto wydać trochę na lepszą instalację. Ale to już zależy od tego co od instalacji się właściwie oczekuje.
Marconi
Początkujący
 
Posty: 122
Prawo jazdy: 16 09 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

28 Mar 2015, 20:01

Chyba stag będzie najlepszym rozwiązaniem.
Jest tani i dobry. I większość ludzi na lpg-forum go poleca.
To musi coś znaczyć. I chyba na staga się zdecyduję.
Janekkrinkos
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 06 07 1989
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

30 Mar 2015, 21:32

To nic nie znaczy. Większość osób poleca staga. Bo stag jest polski i według mnie łatwiej dostać komuś mało znającego się na instalacjach gazowych. Pozwolenie czy tam certyfikat od staga niż od zagranicznego brc. Przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia. Może lepiej było by wydać już trochę więcej na vialle wtrysk ciekły.
To mało popularne ale przede wszystkim bardzo opłacalna instalacja.
Według mnie warto nad tym się zastanowić. I podjąć słuszną decyzję. Po co słuchać ludzi którzy zarabiają na wsadzaniu lpg, samych krytycznych opinii. Z tych które ja czytałem brc ma wiele osób i nie narzekają na tą instalację. A około 30% ma ją ponad 5 lat. To coś jednak znaczy.
Marconi
Początkujący
 
Posty: 122
Prawo jazdy: 16 09 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

31 Mar 2015, 19:29

Dzięki zastanowię się.
Ale zaczynam się zastanawiać nad inną firmą.
I jestem pewien, że będzie to słuszna decyzja.
Swoją drogą, zobaczymy jak to wyjdzie. Jak nie okaże się zbyt kosztowne tak jak to piszą. To spróbuje.
Janekkrinkos
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 06 07 1989
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

05 Kwi 2015, 11:28

Lepiej nie podejmuj decyzji na podstawie kilku opinii.
Sprawdź na początku czy dane podzespoły spełniają wymagania, może się okazać, że będą za słabe. I nie uzyskasz pełnej mocy przez co będziesz sam sobie pluł w brodę. Pamiętaj aby dobrać dobre podzespoły.
Marconi
Początkujący
 
Posty: 122
Prawo jazdy: 16 09 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

16 Kwi 2015, 11:33

Lepiej nie podejmuj decyzji na podstawie kilku opinii.


Jesteś jak ten Wujcio dobra rada co to mój synek ogląda. To, że nie warto podejmować decyzji na podstawie kilu opinii to wie każdy. Ale nie każdy stosuje :) Ale o Energy gaz czytam sporo i to chyba porządna firma. Mają już 6 generację w sprzedaży co jest bardzo rzadkie. Więc jak mogą montować najnowszą to ze starszą też sobie chłopaki poradzą.

Artek

Jak zajrzysz tutaj to wrzuć jakieś zdjęcia swojej instalacji. Fajnie by było jak bym mógł sobie porównać z moją.
A tak na poważnie to fajnie by było zobaczyć jak tam u ciebie to zrobili. Od tak dla pewności dobrego montażu.
Janekkrinkos
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 06 07 1989
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

16 Kwi 2015, 17:07

Nie montuj taniej instalacji z najczesciej tanimi wtryskami wytrzymują 30 tyś .Lepiej coś droższego najlepiej cały zestaw nie składany z podzespołów kilku producentów. L Renzo lub BRC. kpl składaka z dobrymi wtryskami wychodzi podobnie jak kompletna instalacja BRC czyli okolice 2600-2700
zmorek
Początkujący
 
Posty: 89
Prawo jazdy: 13 07 1995
Auto: vw sharan

17 Kwi 2015, 16:09

Przede wszystkim nie oszczędzaj na instalacji bo to się później odbije czkawką. Polecam instalacje gazowe od firmy Auto Gaz Centrum. Oni, w przeciwieństwie do innych firm, mają w swojej ofercie wszystkie elementy instalacji, dzięki czemu dostajesz produkt najwyższej jakości. Z kolei montaż w sieci ich warsztatów gwarantuje ci dobranie podzespołów najlepszych do twojego samochodu, a potem optymalną ich konfiguracje.
Karelex
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Citroen Xara

18 Kwi 2015, 09:08

Przede wszystkim nie oszczędzaj na instalacji bo to się później odbije czkawką. Polecam instalacje gazowe od firmy Auto Gaz Centrum. Oni, w przeciwieństwie do innych firm, mają w swojej ofercie wszystkie elementy instalacji, dzięki czemu dostajesz produkt najwyższej jakości. Z kolei montaż w sieci ich warsztatów gwarantuje ci dobranie podzespołów najlepszych do twojego samochodu, a potem optymalną ich konfiguracje.


Jak ty nawet gazu zamontowanego nie masz. I każdy twój post to "AG Centrum". To jakaś ściema kolego.
Marconi
Początkujący
 
Posty: 122
Prawo jazdy: 16 09 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008