Jaka myjnia najlepsza

28 Sie 2019, 11:31

Witam,
Chciałbym zasięgnąć porady, która myjnia jest według was najlepsza? Ręczna czy automatyczna?
artur66
Nowicjusz
 
Posty: 7

28 Sie 2019, 11:48

Przy myjni ręcznej delikatniej traktowany jest lakier i tu raczej nie zostanie porysowany co może zdarzyć się w przypadku myjni automatycznej.

Zależy też od pory dnia kiedy zamierzasz umyć samochód bo w lato kiedy słońce przygrzewa myjąc na myjni ręcznej samochód praktycznie nie jesteśmy w stanie uniknąć zacieków za to na automatycznej auto zanim wyjedzie jest suszone i w tym przypadku uzyskamy lepszy efekt :)

Ja generalnie staram się sam myć samochód z myjni automatycznych korzystam czasem w okresie zimowym ale bardzo rzadko.

Podsumowując moim zdaniem najlepsza jest myjnia ręczna bo jesteś w stanie domyć lakier we wszystkich zakamarkach takich jak wnęki drzwi itd. do tego podczas takiego mycia jesteś w stanie zaobserwować czy pojawiły się np. jakieś nowe uszkodzenia na lakierze typu obicia na parkingu lub inne ubytki. Minusem jest niestety to że na takie ręczne mycie musimy poświęcić dużo więcej czasu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

28 Sie 2019, 12:07

Moim zdaniem lepsza jest ręczna.
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 969
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

28 Sie 2019, 15:11

Ja osobiście jak i paru moich znajomych od zawsze korzystamy tylko z myjni ręcznych.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Sie 2019, 21:55

Ja jako że teraz mam w domu baaaadzo twardą wodę mycie auta to bezsens a jeszcze tym bardziej że mam czarne jeżdzę na myjnie bezdotykową ale taką ze szczotką, mam jedną jedyną sprawdzoną która jest bardzo zadbana i wszystko jest na tip top ale jeżeli brać pod uwagę myjnia automatyczna i myjnia ręczna to wybrałbym automat ze względów szybkości no i zawsze autem suchym wyjezdzasz. Na myjniach ręcznych nie oszukujemy się pracownicy mają w gdzieś Twój lakier jak i dobre środki myjące, idzie po taniości a i tak trzeba czekać ok 30 minut
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Wrz 2019, 12:36

ja korzystałem z <reklama> i według mnie nie ma lepszej opcji
Ostatnio edytowany przez Kao, 06 Wrz 2019, 21:17, edytowano w sumie 1 raz
Powód: regulamin IV.4.e
klementoni
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Prius 1.8 VVT-i - test spalania
    Toyota Prius to najsłynniejsza i zarazem pierwsza seryjnie produkowana hybryda. Obecna, czwarta generacja doczekała się m.in. wersji z napędem na wszystkie koła oraz pięciomiejscowej odmiany z napędem plug-in. Prius czwartej ...
    Zniżki na ubezpieczenie OC samochodu - jak je zdobyć?
    Zakłady ubezpieczeń przy kalkulacji ceny ubezpieczenia OC biorą pod uwagę wiele czynników. To od nich uzależnione jest to, ile zapłacisz za OC. Jednym z ważniejszych czynników, jakie mają znaczenie, są zniżki ...

06 Lis 2019, 17:12

Bezpieczne mycie ręczne jest sto razy lepsze niż myjnia automatyczna. Jak kiedyś chodziłem myć swoje auto do myjni automatycznych, moje auto stawało się coraz bardziej porysowane, dlatego postanowiłem udać się do profesjonalnego serwisu autodetailngowego, żeby usunąć te rysy. Pojechałem do Manufaktury Blasku w Koszalinie. Nie dość, że usunęli rysy z mojego lakieru metodą SSR to również uświadomili mnie, że bezpieczne mycie ręczne jest o wiele lepsze dla auta, ponieważ nie uszkadza stanu lakieru. Usługa wykonana profesjonalnie za bardzo niską cenę
Ostatnio edytowany przez Kao, 06 Lis 2019, 20:43, edytowano w sumie 1 raz
Powód: regulamin IV.4.e
DarekArek123
Obserwowany
 
Posty: 2

18 Gru 2019, 21:24

też uważam, że myjnia ręczna jest o wiele bardziej bezpieczna i ogólnie lepsza od ,myjni automatycznych, które mogą rysować lakier mojego samochodu. Ja myję auto zawsze w manufakturze blasku w koszalinie i jestem naprawdę zadowolony z jakości i cen :ok:
Daniel1999
Nowicjusz
 
Posty: 5

28 Sty 2020, 10:16

Również jestem zwolennikiem myjni ręcznych.
RobertoN
Początkujący
 
Posty: 60

31 Sty 2021, 17:06

Hej, a słyszeliście o mobilnej myjni Greensteam? Korzystałam kilka razy i jestem zadowolona :D
Olusia76
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Lut 2021, 12:51

Ręczna myjnia, zdecydowanie.
malmon3
Aktywny
 
Posty: 302

02 Lut 2021, 23:05

Wiele z tych myjni korzysta z części Starmex dlatego może warto zorganizować własną myjnię? W garażu bądź gdzieś obok. Ja mam w planach zrobić coś takiego - oszczędność ogromna.
starmans
Obserwowany
 
Posty: 1

16 Cze 2021, 11:47

Najlepiej przetestować obydwie myjnie i samemu wybrać co okaże się lepsze do swojego pojazdu. Można to zrobić korzystając np. z tej myjni na lotnisku w Katowicach. Z czystym sumieniem mogę polecić usługi tej firmy.
kryskucz2
Obserwowany
 
Posty: 2

06 Lip 2021, 20:58

Bez dwóch zdań - mycie detailingowe. Poszukaj w swojej okolicy dobrego Studia Autodetailingowego, będziesz zadowolony. Poszukiwania zacznij od najlepsze studia, myjnie ręczne w Twojej okolicy, szukaj obiektów oznaczonych 'Godny Zaufania'
Ostatnio edytowany przez ArteK, 07 Lip 2021, 16:43, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
ison
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: Olsztyn

03 Paź 2021, 22:00

Dla mnie też myjnia ręczna, zdecydowanie, mam swoje ulubione miejsca, natomiast warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenie lakieru, wtedy zdecydowanie auto będzie dużo lepiej chronione przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Samemu można nałożyć np. Fortador Kevlar, bardzo fajny i przyjemny produkt
alinowak
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 02 05 2000
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 2.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005