Jaka myjnia najlepsza

Jaka myjnia najlepsza

28 Sie 2019, 12:31

Witam,
Chciałbym zasięgnąć porady, która myjnia jest według was najlepsza? Ręczna czy automatyczna?
artur66
Nowicjusz

Re: Jaka myjnia najlepsza

28 Sie 2019, 12:48

Przy myjni ręcznej delikatniej traktowany jest lakier i tu raczej nie zostanie porysowany co może zdarzyć się w przypadku myjni automatycznej.

Zależy też od pory dnia kiedy zamierzasz umyć samochód bo w lato kiedy słońce przygrzewa myjąc na myjni ręcznej samochód praktycznie nie jesteśmy w stanie uniknąć zacieków za to na automatycznej auto zanim wyjedzie jest suszone i w tym przypadku uzyskamy lepszy efekt :)

Ja generalnie staram się sam myć samochód z myjni automatycznych korzystam czasem w okresie zimowym ale bardzo rzadko.

Podsumowując moim zdaniem najlepsza jest myjnia ręczna bo jesteś w stanie domyć lakier we wszystkich zakamarkach takich jak wnęki drzwi itd. do tego podczas takiego mycia jesteś w stanie zaobserwować czy pojawiły się np. jakieś nowe uszkodzenia na lakierze typu obicia na parkingu lub inne ubytki. Minusem jest niestety to że na takie ręczne mycie musimy poświęcić dużo więcej czasu.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

28 Sie 2019, 13:07

Moim zdaniem lepsza jest ręczna.
ineedl
Początkujący

Zdjęcia: 15
Prawo jazdy od: 01 02 2019
Auto: Daewoo Matiz
Silnik: 0.8l 51 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

28 Sie 2019, 16:11

Ja osobiście jak i paru moich znajomych od zawsze korzystamy tylko z myjni ręcznych.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Sie 2019, 22:55

Ja jako że teraz mam w domu baaaadzo twardą wodę mycie auta to bezsens a jeszcze tym bardziej że mam czarne jeżdzę na myjnie bezdotykową ale taką ze szczotką, mam jedną jedyną sprawdzoną która jest bardzo zadbana i wszystko jest na tip top ale jeżeli brać pod uwagę myjnia automatyczna i myjnia ręczna to wybrałbym automat ze względów szybkości no i zawsze autem suchym wyjezdzasz. Na myjniach ręcznych nie oszukujemy się pracownicy mają w gdzieś Twój lakier jak i dobre środki myjące, idzie po taniości a i tak trzeba czekać ok 30 minut
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

06 Wrz 2019, 13:36

ja korzystałem z <reklama> i według mnie nie ma lepszej opcji
Ostatnio edytowany przez Kao, 06 Wrz 2019, 22:17, edytowano w sumie 1 raz
Powód: regulamin IV.4.e
klementoni
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nooteboom Trailers - innowacje w DNA Nooteboom Trailers - innowacje w DNA
    Uczestniczyliśmy w dniach otwartych zorganizowanych przez Nooteboom Trailers – holenderskiego producenta naczep specjalistycznych wykorzystywanych w transporcie nienormatywnym. W 2016 r. rodzinna od pokoleń firma Nooteboom ...
    Lexus GS F i Torque Vectoring Differential Lexus GS F i Torque Vectoring Differential
    Gdy osiem cylindrów, pracując w zgodnym rytmie, wytwarza potężną moc 477 koni mechanicznych, a sportowa, ośmiobiegowa przekładnia automatyczna doskonale dopasowuje przełożenia do prędkości i przyspieszenia, potrzebny ...

•