Jaką nawigację wybrać? pomóżcie

24 Lis 2020, 10:24

Witam planuje zakup nawigacji samochodowej w cenie ok.500-600. Upatrzone mam te dwa modele. Może ktoś miał z nimi styczność. Jak działa TMC w Polsce i czy warto do niego dopłacać? Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa Wi-Fi
https://www.x-kom.pl/p/385821-nawigacja-samochodowa-garmin-drivesmart-61-lmt-s-europa-wi-fi.html (bez TMC) vs Garmin DriveSmart 51 LMT-D 5" Europa Wi-Fi https://www.x-kom.pl/p/385820-nawigacja-samochodowa-garmin-drivesmart-51-lmt-d-5-europa-wi-fi.html (Podobbno z TMC).
mati12
Nowicjusz
 
Posty: 10

24 Lis 2020, 17:42

mati12 napisał(a):Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa Wi-Fi
Ja bym postawił na tą jak bym miła z tych dwóch wybierać. Jednak szczerze mówiąc to dosyć drogo wychodzi a nawet nie mamy podanych dokładnych parametrów urządzenia ;/
TMC raczej nie działa w Polsce dobrze o ile działa w ogóle. Google maps jak jedziesz pozwala omijać korki i ostatnio nawet mi się to udało bo zaproponowała mi inną trasę dłuższą ale szybszą. Jak się okazało był gdzieś korek i został on wychwycony przez co zaoszczędziłem trochę czasu.

Nawigację będziesz używał w samochodzie osobowym czy ciężarówce bo to różnica. Jak w osobowym to nie wiem czy warto bawić się w takie urządzenia. Jakiś czas temu korzystałem z AutoMapy i ogólnie ok, ale podczas jazdy nie mogłem się połączyć z urządzeniem bo były jakieś problemy żeby udostępnić mu internet. Nie testowałem AM na Androidzie. Tu niby masz darmowe mapy dożywotnio ale czy urządzenie jest warte tej ceny? Tego nie wiem takie mamy jak tu można też używać na innych urządzeniach.

Jak byś potrzebował do ciężarówki to tu warto zainwestować i kupić jakieś dobre mapy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

24 Lis 2020, 19:40

do samochodu. Osobiście wyliczyłem że takie urządzenie(z dożywotnimi mapami) taniej mnie wyjdzie niż subskrypcje nawigacji na iOS. głównie mi chodzi o to czy tmc w Polsce ma sens i przyszłość i czy warto do niego dopłacać?
mati12
Nowicjusz
 
Posty: 10

25 Lis 2020, 15:23

mati12 napisał(a):Polsce ma sens i przyszłość i czy warto do niego dopłacać?
TMC w Polsce nie działa najlepiej, oczywiście komunikaty pojawiają się i na pewno jest to udogodnienie ale tu ważna też jest ich szybkość aktualizacji.

Tak patrzę i w tym urządzeniu masz dostępne TMC jednak nie znalazłem informacji o pamięci operacyjnej samego urządzenia nawet na stronie producenta nie ma ;/ dodatkowo czas pracy na baterii do 1 godziny uważam za bardzo kiepski. Myślę, że celowo mogą nie podawać tych informacji bo samo urządzenie może nie być najlepsze.

Może warto tu kupić samą mapę i jakieś lepsze urządzenie które będzie z nią zgodne?
Zobacz sobie np. tu https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/74322 ... 00#devices
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volvo rozwija auta elektryczne - ładowanie w 90 minut
    Nowe, elektryczne Volvo C30 przyspiesza do 70 km/h w 5,9 sek., a ładowanie jego baterii zajmuje tylko 90 minut. Skrócenie czasu ładowania i polepszenie osiągów aut elektrycznych stało się możliwe dzięki współpracy ...