Jaką nawigacje wybrać ??

01 Gru 2007, 21:58

Witam , mam zamiar kupić jakąś tanią i dobrą nawigację do auta, tylko kompletnie się na tym nie znam :] slyszalem ze sa jakies akcje z tymi mapami ze sa nie pelne wersje , ze trzeba pozniej doplacac ... co polecacie ?? do 1000zl ...
kerpalwroc
Początkujący
 
Posty: 107

02 Gru 2007, 12:15

Ja też dołączę się do tego pytania - nawi do 1000 zł,ale taka,do której możnaby było wgrywać uaktualnienia i taką,którą można by było zabrać ze sobą np. w góry na szlak.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Gru 2007, 14:49

Obecnie na rynku jest sporo nawigacji, trzeba tylko zwrócić uwagę czy jest możliwość aktualizacji map, niektóre firmy stosują chwyt marketingowy pisząc, że jest mapa polski a w rzeczywistości są tylko główne szlaki, a co do zabrania takiej nawigacji na szlak to nie ma problemu każda ma swoje zasilanie. Ja bym polecił coś takiego Mio P360 po prostu nie tylko nawi, ale też komp. podręczny „palm top” można go znaleźć w sklepach internetowych w cenie niższej niż 1000 zł.
Jacek
jaceknie
Początkujący
 
Posty: 56
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

03 Gru 2007, 14:25

Na allegro już za 385 złotych można kupić palmtopa Medion (nie jest wcale taki zły!) z zestawem GPS.
Do tego któryś z DARMOWYCH programów do GPS (np. OzzieExplorer, albo SmartComGPS - tego drugiego używam sam w wersji na telefon) i dobre mapy cyfrowe i chodzi jak brzytwa... ;)

Jeśli chcesz mieć dobrą nawigację - szykuj się na około 1500-2000 za urządzenie + ok. 1000 za software do niego....
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

03 Gru 2007, 16:07

jeszcze nie oszalalem zeby dawac 1500 zl za urzadzenie i 1000 zl za software... to laptopa mam za to ... najprawdopodobniej kupie to GOCLEVER 4330A Navigator 7 Europa
kerpalwroc
Początkujący
 
Posty: 107

03 Gru 2007, 16:44

A czy są jakieś nawigacje,do których można wgrywać uaktualnienia map np. do 500 zł?Oczywiście chodzi mi o jakieś porządne i sprawdzone,a nie ze sklepu Pana Zbysia.
I jak się ma do tego wgrywania tych uaktualnień map - trzeba mieć jakiś specjalny program i uaktualnienia tylko do tego rodzaju nawigacji,czy pasują wszystkie mapy?Bardzo proszę opisać z czym się to wogóle je,bo w tym jestem całkiem zielony.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Gru 2007, 07:45

Albert - zajrzyj na PW...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

05 Gru 2007, 22:31

MotoAlbercik a cos takiego? - - - > http://www.swiatgps.pl/produkty/P360/p1 ... at_id=1023
bo chodzi Ci bardziej o urzadzenie wielofunkcyjne.... dobrze zrozumialam?
Sarah
Nowicjusz
 
Posty: 20

06 Gru 2007, 11:56

Nie ma niestety opisu,choć cena jest już fajniejsza :)
Ale w sumie to nie chodzi mi o urządzenie wielofunkcyjne.Ważne tylko jest to,żeby można było uaktualnoiać mapy lub wgrywać nowe(co jest w sumie lepsze i tańsze?Bo słyszałem,że są urządzenia w których nie da się uaktualnić map tylko trzeba je wgrywać na nowo i sa takie do których wgrywa się uaktualniena,a nawet takie,w których daną trasę można nanieść na mapę samemu).
No i żeby mozna było zabrać ze sobą w góry na szlak.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Gru 2007, 14:53

jesli chodzi o uaktualnienia to wiem ze są na str poducentow takich urządzonek i mozna je spokojnie zciągnąć. jesli chodzi o taka nawigacje turystyczną to np. taki model. jeden z tanszych chyba a Mio wiec nie jakis bubel http://www.swiatgps.pl/produkty/P360/p1 ... at_id=1023
Sarah
Nowicjusz
 
Posty: 20

06 Gru 2007, 18:39

Chodzi mi o taką,którą mogę założyć do samochodu,ajechać np. do Zakopca na Łysą Polanę i zabrać ja ze sobą na szlak.
Które się bardziej opłaca kupić - te do których uaktualnienia trzeba wgrywać(chyba raz na rok) i się za nie płaci,czy takie,do których tych uaktualnien nie da się wegrać i trzeba wgrywać nowe mapy.Co wychodzi taniej?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Gru 2007, 02:07

to chyba najtaniej wyjdzie Ci takie urządzonko co ma nawi satelitarną, polączenie z netem i sam sobie zciąga uaktualnienia. Jakis palmtop....

ale teraz cos wzbudziło moją wątpliwość.
nie każde urządzonko nawi ma nawigację satelitarną prawda? niektóre mają poporstu wgraną mape i tyle...
albo to największa bzdura świata albo nie wiem... tylko proszę nie karćcie mnie za moje domysły... dopiero zgłębiam temat :P
Sarah
Nowicjusz
 
Posty: 20

07 Gru 2007, 15:48

No własnie.Np. jak się dowiadywałem w sklepie TomTom ma wgraną mapę i tyle.I żeby później mieć aktualniejsza mapę,to trzeba kupić nową i wegrać.A w innych po roku trzeba z kolei uaktualniać.I za to też się podobno płaci około 200 zł.
Najlepsze to chyba te nawi z satelity.Tylko one chyba kodsztują?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Gru 2007, 22:39

Sarah napisał(a):to chyba najtaniej wyjdzie Ci takie urządzonko co ma nawi satelitarną, polączenie z netem i sam sobie zciąga uaktualnienia. Jakis palmtop....

ale teraz cos wzbudziło moją wątpliwość.
nie każde urządzonko nawi ma nawigację satelitarną prawda? niektóre mają poporstu wgraną mape i tyle...
albo to największa bzdura świata albo nie wiem... tylko proszę nie karćcie mnie za moje domysły... dopiero zgłębiam temat :P

Trochę inaczej, takie urządzenie ma wgraną mapę a z satelitą kontaktuje się dla ustalenia swojej pozycji( z skąd by wiedziało gdzie jest ), nie każdy palmtop ma w sobie antenę do komunikacja z satelitą. Ten: http://www.mp3palmtopy.pl/index.php?pro ... rod_id=771 ma już w sobie ją no i oczywiście mapy. Nie wiem czy są nawi, które bezpośrednio ściągają zdjęcie okolicy z satelity ( pewnie wojsko ma coś takiego)
Jacek
jaceknie
Początkujący
 
Posty: 56
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

13 Gru 2007, 00:36

aham... dobrze wiedzieć.
Jeśli chodzi o aktualizacje map to słyszałam że jak kupi się Mio to ze strony producenta możesz zciągnąc darmowe aktualizacje prze rok od daty zakupu. No niestety później trzeba kupowac aktualizacjie.
ale teraz da się zauważyć że jest moda na GPSy i ceny leca w dół, więc możesz na tym skozystać.
Sarah
Nowicjusz
 
Posty: 20