Jaka procedura przy sprzedarzy auta bez oc?

05 Sie 2017, 23:44

mam chętnego do kupna mojego peugota, problem w tym że od tamtego września nie opłacam oc, w dodatku nie opłaciłem w całości jeszcze rok wstecz. nie wspomne o przeglądzie. co mam zrobić żeby sprzedać autu zgodnie z przepisami żeby było wszystko tip-top? dzięki
piowez77
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: vw passat
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1992

06 Sie 2017, 08:55

Auto możesz sprzedać w każdej chwili ale spodziewaj się że dostaniesz karę z funduszu gwarancyjnego w wysokosci 3,5 tys.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Sie 2017, 07:44

Dokładnie - brak OC to wysokie kary. Stawki możesz sobie sprawdzić [urhttps://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page116.jspx?_afrLoop=10876839625121802&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=1b7a5iy6ov_21=l]tutaj[/url]
Prędzej czy później cię znajdą. A napewno cię znajdą po sprzedaży samochodu - nowy właściciel tak czy inaczej musi iść do ubezpieczyciela i zawrzeć umowę OC. Ubezpieczalnia będzie miała więc twoje dane ( z umowy KS ). Ty zresztą również musisz zgłosić fakt sprzedaży samochodu u ubezpieczyciela, żebyś nie musiał płacić OC. Którego i tak nie płacisz. Ale twój dług wobec UFG nadal istnieje.
Co do sprzedaży, to raczej nie powinno być problemó prawnych - jak tylko nowy nabywca zaakceptuje fakt, że auto nie ma OC i OBT . OC to nie problem, bo po zakupie nowy właściciel i tak musi się zgłosić do ubezpieczyciela, żeby zrobić rekalkulację skłądki, albo zawrzeć nowe ubezpieczenie. Co do OBT to zależy w jakim stanie jest auto i czy przejdzie to OBT. Tak naprawdę to, czy je sprzedasz zależy tylko i wyłącznie od OBT.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000