Jaki akumulator wybrać do samochodu

05 Gru 2019, 20:14

Żona w Pandzie przetestowała z przymusu noneima za 200zł z Norauto i przez 3 lata-do czasu sprzedaży auta nie było z nim żadnych problemów, bo po 1,5 roku padł Fiamm OEM.
Akumulatory są dosyć tanie, więc nawet jak padnie to wielkiej straty nie będzie. Myślę, że w tej chwili, na nasze wybory bardziej wpływa zaufanie do konkretnej marki, niż jakieś konkretne różnice jakościowe.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

09 Gru 2019, 20:24

Cichy77 napisał(a):Panowie zobaczcie że osoby popierające tą markę rejestrują się tylko po to żeby zareklamować :) widać to dokładnie po ilości wypowiedzi na forum. Ja nic do tej marki nie mam ale nie wciskajcie wszystkim że to jedna z najlepszych marek na rynku bo tak nie jest.


Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora :) dobrze, że ktoś reklamuje polskie produkty ;) osobiście nie mam pojęcia czy Jenox to jedna z najlepszych opcji na rynku bo sam zadałem pytanie w tym temacie a jestem dosłownie zielony :mrgreen: :mrgreen: aczkolwiek ich cena w zestawieniu z rzetelnymi opiniami "nieinternetowymi" daje do myślenia. Sam tak jak pisałem wcześniej mam go od niecałego roku więc ciężko o dokładną opinię. Dla jednych budżet jest jednak dość istotny przy wyborze baterii :ok: Czas pokaże czy się nie myliłem :piwo:
S60power
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo s60
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

10 Lut 2020, 21:48

Mam jenoxa w aucie i nie mogę narzekać, jak się na forach pyta to zbiera dobre opinie. Jak mam wybór polska marka a zagraniczna to zdecydowanei wolę nasze polskie.
bpa
Początkujący
 
Posty: 77
Auto: volvo v40

11 Lut 2020, 14:13

Dzisiaj każdy akumulator wytrzyma gwarancję. Tak naprawdę długość żywotności akumulatora zależy od sprawnego układu ładowania w naszym samochodzie.
Biorąc dwa takie same akumulatory do dwóch takich samych samochodów w jednym z nich akumulator odmówi posłuszeństwa wcześniej to normalne. Warto tu kupować rodzime produkty o ile są dobre. Ja ostatnio miałem w samochodzie Centra Futura (te żółte napisy) przez pięć lat i nie było problemów po czym auto poszło do następnego właściciela.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

01 Kwi 2020, 08:10

Ja w ubiegłym sezonie zamontowałem u siebie akumulator VARTA i jestem bardzo zadowolony. Myślę, że stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Tutaj można go znaleźć: AKUMULATOR 56AH/480A P+ / C14 - BLACK DY VARTA. Ostatni mój akumulator renomowanej i bardzo popularnej firmy padł po zaledwie jednym sezonie, więc tym bardziej polecam zainwestować w tego typu. :)
motii
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Mercedes 250

14 Kwi 2020, 19:08

Akumulator im cięższy, tym lepszy,ja kupuję Centrę,jak dotąd te akumulatory mnie nie zawiodły, świetny i b.żywotny był Bosch Silver,oraz VECTER (wyprodukowany przez Centrę), dobry był nawet BUDGET (też Centra), wszystkie akumulatory b.cięzkie, im więcej ołowiu tym lepsze Aku, te najtańsze, muszą być lekkie, szkoda kasy, nie posłużą długo.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia Niro Hybrid - test spalania
    Ten kompaktowy crossover jest jedynym w tym zestawieniu reprezentantem innego kraju niż Japonia. Oferowany od 2016 roku przez koncern Kia model Niro jest pierwszym crossoverem tej marki z napędem hybrydowym. W 2019 roku poddano ...

15 Kwi 2020, 20:09

Jaki akumulator , jakiej firmy ? Oto jest pytanie :mrgreen: Ja jako mechanior wobec klienta stwierdzam konieczność jego wymiany . Nie kupuję dla niego a pozostawiam jemu prawo wyboru , czyli co kupisz to ja zmienię. Więc co kupują ? Ano w większości przypadków cena , cena ma znaczenie . więc kupują co najtańsze.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sie 2020, 11:51

A ja polecam akumulatory GROM
wiem, nikt nie zna- zaraz poleje się fala krytyki.

Ale jeżeli chodzi o mój akumulatory GROM- mam go od 1,5 roku- w tym czasie zrobiłem osobówką 130tys km - akumulator ma cały czas wyższą moc rozruchową niż na naklejce - taka sama jak w momencie zakupu.
AdamCz
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Sie 2020, 12:18

AdamCz napisał(a):Ale jeżeli chodzi o mój akumulatory GROM- mam go od 1,5 roku- w tym czasie zrobiłem osobówką 130tys km - akumulator ma cały czas wyższą moc rozruchową niż na naklejce - taka sama jak w momencie zakupu.
Skąd to wiesz? Mierzyłeś ją po kupnie i teraz po tym czasie użytkowania? Do tego potrzebne jest specjalne urządzenie.

Przy takim przebiegu nawet najtańszy akumulator po takim czasie będzie jak nowy :) Nie ma tu nic z trudnych warunków użytkowania, jeździsz dużo akumulator jest cały czas doładowany.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

25 Sie 2020, 12:50

W sklepie sprzedawca mi wykonuje bezpłatny test co pół roku :)

Słabą wiedzę ma Pan o akumulatorach.
Ja w ciągu kilkunastu lat wymianiałem je co roku.
Przy przebiegach które robię 80-100 tys km rocznie mało który akumulator wytrzymywał rok. Reklamacje odrzucane- akumulatory zasiarczone czarny elektrolit.

tutaj pierwszy raz mam akumulator który mogę pochwalić
AdamCz
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Sie 2020, 13:19

AdamCz napisał(a):Słabą wiedzę ma Pan o akumulatorach.
Ja w ciągu kilkunastu lat wymianiałem je co roku.
To słabe kupowałeś. Bo znam samochody użytkowane w trudnych warunkach i tam naprawdę potrzebny jest dobry akumulator.
AdamCz napisał(a):Przy przebiegach które robię 80-100 tys km rocznie mało który akumulator wytrzymywał rok.
A może to nie wina akumulatorów tylko sprawnego ładowania w samochodzie :) niestety ale słabej jakości akumulatory często nie dają rady wytrzymać gwarancji, a z reklamacjami jest ciężko.
Często też akumulatory są źle dobierane do instalacji w samochodzie i później takie problemy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

25 Sie 2020, 13:46

AdamCz napisał(a):Przy przebiegach które robię 80-100 tys km rocznie mało który akumulator wytrzymywał rok

Widać, że w ogóle się nie znasz. Albo świadomie koloryzujesz :lol:
To małe przebiegi na krótkich odcinkach niszczą aku, a nie 100 tys km/rok.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

28 Sie 2020, 09:04

Zgadza się - poprzednicy mają rację. Jeżeli aku w samochodzie nie wytrzymuje nawet roku, to jest coś nie tak i nie jest to wina aku.
1. Źle dobrane parametry aku do auta ( pojemność - alternator )
2. Częste rozruchy silnika ( to, ile się przejedzie km samochodem nie ma żadnego znaczenia )
3. Alternator nieprawidłowo ładuje i i aku jest niedoładowany, bo prąd z altka zamiast ładować aku idzie na odbiorniki. Trzeba pamiętać, że altek prąd najpierw przeznacza na zasilenie odbiorników w samochodzie, a "nadwyżka" prądu dopiero idzie na ładowanie aku. Czyli im więcej urządzeń elektrycznych jest włączonych, tym mniejsze, a co za tym idzie dłuższe ładowanie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Wrz 2020, 15:09

Witam a czy zakładał ktoś akumulator EFB do swojego samochodu ?
jest sens jesli nie mam startstopu ?
jak z ich trwałością ?

i czy wie ktos coś na temat jakości akumulatorów tej marki ? FORSE EFB Producent: WESTA
marko8512
Obserwowany
 
Posty: 2

01 Wrz 2020, 15:25

marko8512 napisał(a):Witam a czy zakładał ktoś akumulator EFB do swojego samochodu ?
Przyznam że nie testowałem ale według specyfikacji powinny być trwalsze od AGM.
marko8512 napisał(a):jest sens jesli nie mam startstopu ?
Jeśli chcesz wydać więcej kasy to oczywiście ten akumulator powinien sprawdzić się lepiej ale jak to będzie w rzeczywistości ciężko powiedzieć.
marko8512 napisał(a):jak z ich trwałością ?
Technologia Enhanced Flooded Battery (EFB) wykonania gwarantuje większą trwałość od zwykłych akumulatorów przeznaczone są do eksploatacji w warunkach częściowego naładowania i nie wymagają głębokiego rozładowania jak w przypadku AGM. Czyli teoretycznie mają same zalety :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34