Jaki antywirus jest najlepszy?

Jaki antywirus jest najlepszy?

19 Gru 2009, 12:18

Witam wszystkich.
Z racji tego że już coraz to nowsze programy antywirusowe są na rynku oraz całe pakiety zabezpieczające, proszę Was drodzy forumowicze o opinie jaki wg. Was jest najlepszy antywirus, z którym macie doświadczenie.
Chodzi mi o programy zarówno płatne jak i darmowe.
Odkąd pamiętam to gdy komuś robiłem coś przy kompie instalowałem darmową Avirę która spisywała się i spisuje się nadal bardzo dobrze, jednak ma ona już swoje lata, są nowsze programy ;)
Proszę Was o opinię, mile widziane jeśli ktoś opinię poprze swoimi doświadczeniami :D
Za odpowiedzi serdecznie dziękuję.
stasiowski121

Re: Jaki antywirus jest najlepszy?

19 Gru 2009, 13:08

Ja w domu na dużym kompie i na lapku mam Avas!.Wystarcza mi to w zupełności.Do tego mam Spyware Doctor i programy czyszczące.W firmie niestety musze mieć coś mocniejszego i mam zainstalowanego Norton Antywirus.I nie narzekam.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Gru 2009, 18:39

Ja osobiście używam Kasperski AV 2010 do tego Malwarebytes AntiMalware plus zapora Kerio Personal Firewall i od ponad dwóch lat spokój.
Tylko tak się zastanawiam, bo na necie stare testy antywirusów a na rynku coraz to nowsze "wyroby" i dlatego chcę wiedzieć coś więcej o innych programach AV bo sam nie używałem nic innego niż Kasperski. Podczas skanowania dość obciąża nawet dwurdzeniowe procesory - ile pamięci by mu dać tyle weźmie. Jakby było coś równie skutecznego jak on a mniej obciążającego system to zapewne pokusiłbym się o zmianę jego na to coś.
stasiowski121

20 Gru 2009, 00:25

Używam NOD32. Program jest dobry bo cały czas monitoruje to co robi użytkownik (jeżeli ściągasz pliki ze stron, maila, to NOD32 wszystko musi przerobić). Nie zabiera jednak dużo pamięci i jest szybki.

Sprawdzanie okresowe plików musi trwać, tak jak we wszystkich antywirach.

Ja sobie chwalę.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

20 Gru 2009, 16:22

Polecam Avast oraz Spybot!
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

20 Gru 2009, 20:46

ja również mam NODa 32 i moge smialo powiedziec , ze jest dobry
marcineq
Początkujący

Miejscowość: Tychy
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty
    Od dnia premiery w 2010 roku model Mitsubishi ASX sprzedał się w 250 tyś. egzemplarzy, z czego 140 tyś. znalazło nabywców w Europie i Rosji. Tym samym pojazd stał się globalnym rynkowym przebojem firmy Mitsubishi Motors ...
    Liczba szybkich ładowarek CHAdeMO zwiększyła się dwukrotnie Liczba szybkich ładowarek CHAdeMO zwiększyła się dwukrotnie
    Liczba szybkich ładowarek CHAdeMO zwiększyła się dwukrotnie na świecie w ciągu zaledwie jednego roku. Użytkownicy pojazdów elektrycznych z całego świata mogą pokonywać coraz dłuższe trasy mając do dyspozycji już ponad ...

• Re: Jaki antywirus jest najlepszy?

20 Gru 2009, 21:10

Ja polecam avast
    Jeżeli chiałbyś dowiedzieć się wiecej to pisz !!
    Tuning001
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

21 Gru 2009, 18:40

Moim zdaniem najlepszym antywirusem jest Kaspersky Internet Security, to połaczenie antyvira z zaporą. Od 3 lat jak go zainstalowałem nie miałem żadnej infekcji, żadnego włamania, nie musiałem nigdy reinstalować Windowsa.
    Blokuje cały przychodzący spam i wszystkie reklamy na www, nie widziałem nigdy żadnych bannerów na stronach :)
    Czasem przychodzi do mnie kolega ze swoim pendrivem, on ma u siebie Avast! antywirus, gdy tylko podłączy go do USB, Kaspersky z miejsca wykrywa kilka wirusów lub trojanów.
    Niestety ten program jest płatny, ale warto. Nie ma sie co oszukiwać, darmowe programy nigdy nie dorównają płatnym.
    Trabant-moj mały świat...
    Hajs
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Zamość

21 Gru 2009, 18:49

Ja używam Avasta juz od ok roku i co do najlepszych bym go nie zaliczył, wg mnie jest co najwyżej dobry mimo że trochę problemów miałem z wirusami pod jego ochroną. Ale jak na darmowy program to radzi sobie wystarczająco.
    Forumowicz bez ostrzeżenia to jak żołnierz bez karabinu
    NowyFolder
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: ZNadWisły

21 Gru 2009, 22:10

Nie będę się rozpisywał. Najlepszy wg mnie jest Norton Internet Security 2010. Mam i zdecydowanie polecam!
    Maniek33
    Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin

22 Gru 2009, 02:17

Ja polecam Kaspersky Internet Security. Jak dla mnie najlepsza opcja.
    Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
    Quba
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Nowy Tomyśl
    Prawo jazdy od: 01 10 2006
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: Fiat Marea Weekend
    Silnik: 1.9 JTD 110KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2001

22 Gru 2009, 15:44

najlepszy darmowy avast
    najlepszy płatny NOD32
    Toretto

22 Gru 2009, 18:30

zmień system na porządny przestaniesz mieć takie problemy :mrgreen:
    pod windą używałem chyba już wszystkiego i powiem jedno ten system nawet z dobrym antyvirem jest otwarty i bezbronny jak dzieci z przedszkola :mrgreen:
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

23 Gru 2009, 00:44

od dwoch jade na nortonie internet security - pakiet szybki i komkurencyjny cenowo
    mooner
    Nowicjusz

Miejscowość: z okolic

23 Gru 2009, 07:13

pocieszny napisał(a):zmień system na porządny przestaniesz mieć takie problemy :mrgreen:
    pod windą używałem chyba już wszystkiego i powiem jedno ten system nawet z dobrym antyvirem jest otwarty i bezbronny jak dzieci z przedszkola :mrgreen:

Ja to wiem kolego, toteż od dwóch dobrych lat w moim laptopie używam Linuksa i XP na Virtual PC. Ale Kasperskiego AV2010 i Kerio Personal Firewall mam zainstalowanego na domowym komputerze ponieważ tam Linuks jest nieco zbyt "trudny" i brzydki jak stwierdziła żona.Przy tych dwóch programach i odpowiedniej konfiguracji (Kerio zwłaszcza) nie przepuszcza syfu do kompa.
    Kerio chwalę sobie ale kasperski mógłby nieco mniej pamięci i procesora zużywać.

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 06:18 ]
    A co do Avasta to pomińmy jego temat całkowicie. Bo dość nerwów sobie zniszczyłem przez niego.
    Sto razy lepsza od niego jest Avira 9.
    A na Avaście parę lat temu bardzo się zawiodłem, od tamtej pory omijam go szeroko.
    Widziałem jak przepuszcza wirusy, trojany znajduje a nie usuwa, uważa sam siebie za zagrożenie, a nawet naprawiałem jeden przypadek jak przez niego system nie ruszał z miejsca. Odinstalowałem z trybu awaryjnego i jak ręką odjął pomogło.
    Od tamtej pory koniec z Avastami.
    stasiowski121

• Warto przeczytać
    • Samochody do wyścigów równoległych
      Samochodzik na radio GO MINI RC Wolf
      Volvo XC60 T6 Premier Plus, dźwignia zmiany biegów w automacie
      Panele aerodynamiczne podwozia, Toyota Prius