Jaki model autka wybrać do 45 tys

06 Lut 2020, 20:41

Witam jaki model auta wybrać w cenie 45 tys autem będzie robione 10 tys km rocznie więc benzyna. Mało awaryjne nie koniecznie z bajerami ma mnie wozić z punktu A do punktu B. Dziękuję za pomac.
Feliks96
Nowicjusz
 
Posty: 9

06 Lut 2020, 20:46

Nówka sztuka, gwarancja, prosta konstrukcja, w sumie nie ma się co psuć

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Lut 2020, 20:55

Silnik ma "fabryczną" wadę przez, którą bierze olej - potrafił nawet wycisnąć półtora litra oleju na 3 tyś. km. Przy 100 tys. silnik nadawał się do wymiany. Chcesz oddać go przez to na gwarancję? To sobie poczytaj papiery przy zakupie i to dokładnie - znajdziesz informację, że taka wada konstrukcyjna już jest i zostajesz z niczym :D Radzę nie czytać auto-świata, gdzie jest to niezawodna konstrukcja nr 1 tylko popytać chociażby firmy czy właścicieli, którzy postanowili to auto kupić.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

06 Lut 2020, 21:00

Marcel2727 napisał(a):Silnik ma "fabryczną" wadę przez, którą bierze olej - potrafił nawet wycisnąć półtora litra oleju na 3 tyś. km.


Jeśli brałby 1,5/3000 to oddałbym go na gwarancję - fiat dopuszcza 0.4/1000
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Lut 2020, 21:48

Marcel2727 napisał(a):Silnik ma "fabryczną" wadę przez, którą bierze olej - potrafił nawet wycisnąć półtora litra oleju na 3 tyś. km. Przy 100 tys. silnik nadawał się do wymiany. Chcesz oddać go przez to na gwarancję? To sobie poczytaj papiery przy zakupie i to dokładnie - znajdziesz informację, że taka wada konstrukcyjna już jest i zostajesz z niczym


A gdzie to wyczytałeś?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Lut 2020, 01:18

Raczej usłyszałem - z firmy, która takie Tipo postanowiła kupić. Dodać do tego niezbyt wygodne wnętrze i trudności w parkowaniu (w tylnym lusterku nie widać za dobrze tyłu) i beznadziejna klima oraz grzanie i nawiewy. Szczerze mi się autko bardzo podoba, ale patrząc na Fiat 500 to nie zdziwiłbym się, gdyby i tutaj odwalono tandetę.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

07 Lut 2020, 07:30

Miałem styczność z wieloma 1,4 95km i żaden nie brał oleju. Jego wada dotyczy braku osiągów co prawdopodobnie jest winą konstrukcji głowicy. Tylko że jak ktoś jeździ powoli to żadna wada. Co do 500ki i jej wnętrza to tu też źle trafiłeś bo jest lepiej wykonane niż w droższych autach.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Lut 2020, 09:37

To prawda,nigdy nie spotkałem się z opinią,że te silniki biorą olej w ilościach poza normami dopuszczalnymi,co prawda istnieje tylko opinia,że T-Jety w porównaniu z tym silnikiem biorą śladowe ilosci,nie widzę konkurenta dla Fiata Tipo w temacie nówek z salonu w podobnych cenach,którego po prostu nie ma.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Lut 2020, 20:10

To jaki model autka polecacie?
Feliks96
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Lut 2020, 20:46

Używane?Jeśli tak ,to jaka klasa
?
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Lut 2020, 21:46

Panowie - przypominam, że znowu zaczynacie prowadzić niepotrzebną dyskusję. Zaproponowany silnik bierze tyle i tyle oleju i na tym koniec. Bez zbędnej dyskusji, kto gdzie słyszał, kto co miał itd. Temat o oleju tego auta zakończony.
Proszę prowadzić dyskusję bardziej merytorycznie i na temat.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Lut 2020, 22:01

Tak używane do 100 tys przebiegu i od 2014 w górę rocznik produkcji. Nie znam zabardzo się na autach więc chciał bym sięgnąć waszej rady auto ma jeździć. Nie żadne audi czy bmw.
Feliks96
Nowicjusz
 
Posty: 9

08 Lut 2020, 00:29

Nie patrzyłbym rocznikiem ani przebiegiem. Nie patrzyłbym też w ogóle na używki.

Z czego to napisałeś chcesz coś bezawaryjnego, tak? Zatem nówka będzie najlepszym wyborem.

Najtańsze Suzuki Baleno 44 tys. zł. powinno się nadać.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

08 Lut 2020, 08:46

Ostatnio testowałem forda ka plus/activ i powiem że to nie głupie autko. Pozytywnie mnie zaskoczyło mechanicznie, prowadzeniem i ilością miejsca w środku. Jeśli szukasz małego auta rzuć okiem na ka+. Produkcja już zakończona ale stoi ich jeszcze trochę u dealerów z dobrymi cenami.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

08 Lut 2020, 10:18

Feliks96 napisał(a):Witam jaki model auta wybrać w cenie 45 tys autem będzie robione 10 tys km rocznie więc benzyna. Mało awaryjne nie koniecznie z bajerami ma mnie wozić z punktu A do punktu B. Dziękuję za pomac.

Bajery, bajerami, ale niektóre elementy(jak dla mnie) są niezbędne, np bluetooth, klima, czy el szyby i lusterka.
Myślę, że w tej chwili auta klasy B tak urosły, że śmiało mogą pełnić rolę auta uniwersalnego i wydaje mi się, że lepiej brać auto z normalnym wolnossącym 4-cylindrowym silnikiem. Paradoksalnie, są bardziej oszczędne, od tych nowoczesnych 3 cylindrowych z turbo.
Baleno to dobry kierunek, ja bym dorzucił jeszcze I-20 i Rio.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna