Jaki NOWY CROSSOVER do ok 90.000 zł 4x4 automat

30 Wrz 2017, 10:08

Cześć,
Poszukuję nowego Crossovera/SUV dla 65 latka.
Warunek: musi być automat i 4x4.
Budżet możemy ewentualnie lekko przekroczyć, ale lepiej wydać mniej niż więcej. :wink:
Roczny przebieg max 7 kkm.
Ze względu na wiek użytkownika zależy na dobrej widoczności w każdym kierunku (dlatego Toyota C-Hr się raczej nie sprawdzi)
Nabywca widzę, ze skłania się ku japończykom i wątpię aby dał się przekonać do koreańczyka lub europejczyka.
Auto będzie kupione na okres nawet 15 lat!!! i nie będzie garażowane dlatego obawiam się zabezpieczenia antykorozyjnego bo samochody japońskie z tego nie słyną.
Ale pytanie brzmi - które z japońskich crossoverów będą miały najlepsze zabezpieczenie blachy i podwozia wśród samochodów japońskich?
Mi osobiście podoba się Mazda CX3, a przyszły użytkownik siedział już w Hondzie HRV i Suzuki SX4Cross i w obu był zadowolony.
Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam
Przemcio
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: passat b5fl

30 Wrz 2017, 11:52

Nowe modele mają to do siebie, że niewiele wiadomo o tym jak będą sprawowały się za kilka/kilkanaście lat.
Po co 4x4?
Podstawowa zasada przy kupnie nowego auta? Jeździsz wszystkim co mieści się w budżecie, spełnia wymagania i bierzesz to w czym najlepiej się czujesz.

Popatrz też w stronę 500X, Renegade,
No i może trochę bardziej egzotycznie ssang yong tivoli - jeździłem, fajna rzecz. Za 90k praktycznie full opcja
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Wrz 2017, 14:36

Wbrew pozorom budżet jak na wymagania jest dosyć skromny. W zasadzie to tylko Vitara się w nim mieści. A Ja jakbym miał dać 86tys za Vitarę, to już bym wolał dołożyć 17tys i kupić Outlandera z 2016r(nowego). Oczywiście pod warunkiem, że dogadałbym się ze skrzynią CVT :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwsza litera w alfabecie Lexusa to "F"
    Był rok 2006 i od premiery Lexusa IS drugiej generacji minęło kilka miesięcy. Dlaczego zatem Lexus testował nowego IS-a skrytego pod kamuflażem? Dziennikarze motoryzacyjni zauważyli, że coś się święci, kiedy zaczęły się ukazywać ...