Jaki olej do silnika 1.4TCe?

04 Lis 2017, 10:00

Witam!

Szukam oleju w pełni syntetycznego o lepkości 5w40 do samochodu Renault Megane z silnikiem benzynowym 1.4TCe 130KM. Natrafiłem na olej Valvoline Synpower 5w40, tylko nie wiem czy to pełen syntetyk i w jakiej technologii jest produkowany. Co innego polecicie?
maciejmacku
Początkujący
 
Posty: 145
Prawo jazdy: 22 12 2010
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Renault Megane III
Silnik: 1.4 TCe
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

05 Lis 2017, 15:17

A dlaczego nasz kolega do tej pory nie zapoznał się z tematyką działów na forum, tylko pisze gdzie popadnie? Od olejów samochodowych mamy osobny dział...Tym razem przenoszę.
Valvoline Synpower 5w40 jest olejem w pełni syntetycznym. Wystarczy zajrzeć do karty produktu.
Marka oleju tak naprawdę nie ma znaczenia. Czy kupisz Valvoline, czy Castrol czy ELF czy inny wwszystko to samo. Mogą się różnić dodatkami, ale to jest w nazwie. Najważniejsze dla ciebie jest to, żeby olej był syntetyczny, miał klasę lepkości 5W40 i API takie jak masz lub lepsze. API nie może być niższe. I to są najważniejsze parametry oleju do twojego silnika. A jaką markę wybierzesz, to zalezy od ciebie. Każdy preferuje inną markę. Ja np. preferuję Castrola.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Lis 2017, 23:48

maciejmacku napisał(a):silnikiem benzynowym 1.4TCe 130KM
Od nowości u nas one śmigały na Elf 5W40 Evolution jak dobrze pamiętam i na taki w serwisie też wymieniali na przeglądach.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.