Jaki olej wybrać? Honda CR-V IV

14 Kwi 2021, 14:48

Witam, chciałem zapytać jaki najlepszy olej wybrać do Hondy CR-V IV 2015r.
Diesel DPf.. C3 na pewno musi być to wiem lepkość 5w40 a moze mi ktoś doradzić markę? myslałem o motulu lub shellu ale nie wiem czy dobrze slyszałem ze sa jedne z lepszych? Doradzicie coś?
jakubbb
Obserwowany

14 Kwi 2021, 17:36

Który silnik 1.6 i-DTEC czy 2.2 i-DTEC? W tym modelu były jeszcze dwie wersje wysokoprężne do wyboru.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

15 Kwi 2021, 14:08

jakuub - na forum mamy osobny dział na temat olejów. Wystarczy, że zapoznasz się z tematyką poszczególnych działów. Nie rób proszę na forum bałaganu.
Co do oleju, to najlepiej zawsze lać taki, jaki zaleca producent. A jaki zaleca producent? Jest to zapisane w instrukcji obsługi. A ta podaje, że do silnika benzynowego należy lać olej 0W20, a do Diesla 0W30.
Dlatego też
jakubbb napisał(a): lepkość 5w40

ta lepkość jest niewłaściwa.
jakubbb napisał(a): C3 na pewno musi być to wiem

Tu masz rację
Co do marki, to każdy polecał ci będzie co innego. Honda oryginalnie leje Castrol. I jest to dobry olej.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Kwi 2021, 18:57

MotoAlbercik ma rację jak masz do danego silnika przypisaną jedną lepkość oleju to nie możesz ot tak sobie dowolnie zalewać oleju o innej lepkości.
Jeśli masz zapisaną w instrukcji lepkość 0W30 to musisz się jej trzymać chyba ,że instrukcja przewiduje i podaje też inne lepkości dla tego silnika np.0W30 , 5W30 ,5W40 sprawdź w instrukcji jaką lepkość zaleca producent i jakie inne parametry jakościowe powinien mieć ten olej- ACEA,API,ISLAC podaj kod silnika skoro montowano w tych samochodach inne modele silników
Acer66
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC
Silnik: 1,6 MIVEC -117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skąd się biorą zniżki na OC?
    Skąd się biorą zniżki na OC? Zakres OC jest dokładnie taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nieco inne mogą być natomiast zniżki na OC przyznawane przez konkretnych ubezpieczycieli. Ci rządzą się swoimi prawami ...
    Dział produkcji Audi cyfryzuje utrzymanie ruchu za pomocą aplikacji
    Utrzymanie ruchu w oparciu o aplikację: Od teraz około 150 pracowników działu utrzymania ruchu w fabryce Audi w Ingolstadt będzie pracowało cyfrowo. Aplikacja "Mobilne utrzymanie ruchu Audi" pozwoli im w przyszłości ...

•