Jaki samochód do 10 tysięcy do przewozu psów?

Jaki samochód do 10 tysięcy do przewozu psów?

24 Sie 2017, 08:25

Hej! :)
Przymierzam się do zakupu pierwszego auta, budżet to tak do około 10 tys zł.
Samochodem głównie będę podróżowała ja + pasażer i obecnie 2, a w przyszłości 3-4 psy średniej wielkości. Psy będą w atestowanych klatkach w bagażniku, ewentualnie w miejscu wyjętych tylnych siedzeń, także w klatkach.
Zastanawiam się, czy lepszym wyborem będzie kombi(rozważam Opla Astrę, Volvo V40 jednak tutaj boję się o wysokość ubezpieczenia, Skodę Fabię, Golfa), czy lepszy będzie dostawczak np. Berlingo I generacji, bo II to już nie mój budżet :D
Auto na gaz, bo będę biednym studentem, a jednak planuję trochę jeździć po Europie i różnica w kosztach jednak jest :D
Szukam czegoś w miarę mało awaryjnego i taniego w utrzymaniu, ale też wygodnego i żeby w crash testach wypadało dobrze :D
Co byście polecili? Może jeszcze coś innego niż wymieniłam?
Ilu max letni gaz warto rozważyć i jakie silniki powinny być ok a jakie nie w poniższych modelach ew innych modelach których nie wymieniłam?

1. [link wygasł]

2. [link wygasł]

3. [link wygasł]

4. [link wygasł]

5. [link wygasł]

6. [link wygasł]
klaudiax
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 11 2015
Auto: Nie mam

Re: Jaki samochód do 10 tysięcy do przewozu psów?

24 Sie 2017, 11:08

Bardziej uderzałym coś pokroju berlingo, meriva,zafira. Dużo kilometrów planujesz robić?
Jeep Grand Cherokee by Kao https://www.forumsamochodowe.pl/nowy-nabytek-kao-jeep-grand-cherokee-vt103201.htm

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 4.0
Paliwo: Benzyna

24 Sie 2017, 11:37

Meriva nie ma dość małego bagażnika?
Codziennie będzie to ze 20km plus w weekendy z 800 tak ze dwa razy w miesiącu, już bardzo uśredniając :D
klaudiax
Nowicjusz

24 Sie 2017, 11:55

Nie wiem jakie będą miały wymiary te klatki, napewno bedzie w merivie krótszy ten bagażnik ale za to wyzszy. Przebiegi będą spore więc rozważał bym diesla. W tej cenie takie duze kombi to bedzie Mondeo mk3 z tym że Ford w dieslu to słaby pomysł.
Z diesla to bym polecił
Opel Combo 1.3 bardzo ekonomiczne i trwałe auto mocy za wiele nie ma ale spalanie może zejść poniżej 5 litrów
Skoda Octavia tez ma dość duży bagażnik
Renault Kangoo 1.9 DCi
Jeep Grand Cherokee by Kao https://www.forumsamochodowe.pl/nowy-nabytek-kao-jeep-grand-cherokee-vt103201.htm

Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

24 Sie 2017, 12:37

Dzieki za obszerna wypowiedź, ale ja szukam gazu :)
A odnośnie klatek to nie będą wysokie tzn mieszczą się na luzie w kombi, więc koniecznie nie potrzebuje wysokiego samochodu :) A czytałam gdzieś, że w oplu astrze fajnie gaz się spisuje, stąd uderzyłam w kombi, ale nie znam się na samochodach i chce już wstępnie odrzucić słabe oferty, żeby jak z najmniejsza liczba samochodow jechać na przegląd :)
klaudiax
Nowicjusz

24 Sie 2017, 14:02

No to z benzynki
Astra
Mondeo
Focus 1.6 lub 2.0
Octavia 1.6 Mpi
Toyota Avensis 2.0

Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Rapid - nowy wymiar Skody Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...
    Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas
    Wyścigowa wersja Lexusa LC 500 powstała na bazie prototypu. Auto zadebiutowało wczoraj na targach Specialty Equipment Market Association w Las Vegas. Ma nadwozie o zoptymalizowanej aerodynamice, sportowe zawieszenie, hamulce, ...

• Re: Jaki samochód do 10 tysięcy do przewozu psów?

24 Sie 2017, 15:14

Dzięki :) a czy któregoś opla z linków powinnam już na wstępie odrzucić?
    klaudiax
    Nowicjusz

24 Sie 2017, 16:07

Szczerze? Jedynie dwójkę można obejrzeć ale wiedz że silnik lubi olej,pierwszy od handlarza za niską cenę,trzeci to Astra H a do 10k o niej zapomnij.

Tutaj ciekawa Astra co prawda jak już pisałem silnik który lubi olej ale wygląda bardzo obiecująco i opis ogłoszenia w miarę przyzwoity.
    [link wygasł]
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

24 Sie 2017, 17:46

Dzięki, sprawdzę ta Astrę na pewno :D
    A teraz głupie pytanie, ale zupelnie w temacie nie jestem i wolę tutaj się dowiedzieć niż szukać po Googlach w niesprawdzonych źródłach - co w praktyce oznacza, że silnik lubi olej - zwiększa to prawdopodobieństwo jego usterek? Jak wpływa to na samochód, koszty jego utrzymania i jazdę?

I czy polecilbys ewentualnie coś innego w gazie niż Astra? :)
    klaudiax
    Nowicjusz

24 Sie 2017, 19:33

Koszty utrzymania rosną, bo trzeba dolewać czasem nawet 1l/1000km, a że olej kosztuje 10x więcej niż litr paliwa to wychodzi całkiem sporo.
    Ponadto odkłada się nagar w silniku i zalega więcej produktów spalania w układzie wydechowym/katalizatorach.
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2000

24 Sie 2017, 20:31

A jaki inny samochód byś polecił? Kombi, minivan lub dostawczak, byle w tym przedziale cenowym i żeby gaz dobrze tolerowało :)
    klaudiax
    Nowicjusz

24 Sie 2017, 21:08

Zafira 1.8
    Części śmiesznie tanie a auto ze względu na swoją prostą budowę praktycznie bezawaryjne
    Laguna mk1, 2.0 [*] -> S40, 1.8, '98 -> Mazda 3, 2.0, '16 -> S60, 2,5T -> Focus 2, 1.6tdci

Clio 3, 1.5 dci, -> Clio 4, 1.2 -> Auris Hybrid, '14 ->Fabia 2, 1.6tdi, '13 -> Octavia 2, 1.6tdi, '13 -> Insignia ST, 2.0DTH, '17
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Focus 2, Insignia ST
    Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

24 Sie 2017, 21:15

A może Zafira? Ta wygląda ciekawie,przebieg raczej autentyczny,silnik dobrze przyjmuje gaz,opłaty z przeglądem do przyszłego roku,dwa komplety opon i ładnie się prezentuje.
    [link wygasł]
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

24 Sie 2017, 22:04

A myślicie, że ile tys km będzie w stanie przejechać jeszcze ta Zafira? Bo widzę, że gaz ma już 5 lat i ten przebieg strasznie duży, chociaż z 2 strony wiem, że masa aut też taki może mieć, tylko cofnięty... Ale wcześniej jej nawet nie rozważałam, a spoko wyglada(tylko tego przebiegu się boje :( ) i słyszałam, że Zafiry podobno szybko rdzewieja
    klaudiax
    Nowicjusz

24 Sie 2017, 22:15

No tak lepiej wygląda 180tys na liczniku jak 370tys.. :roll: szczerze wolisz mieć skręcony przebieg niż oryginalny? 370tys to jeszcze nic,te silniki spokojnie zrobią 500-600tys a nawet więcej przy odpowiednim traktowaniu.
    Druga sprawa gaz,5lat to tak dużo? Rzadko idzie dostać auto z wmiare świeża instalacją (rok czy dwa) a jak pooglądasz pare tych perełek to sama zauważysz że większość jeżdzi już 8-10lat na gazie..

Kolejna sprawa rdza,no dobra Opel lubi rudą (nie wypowiadam się już na temat mojej Corsy bo mimo 22lat jest mega zdrowa) ale jak buda i spód jest zdrowy to jeszcze długo pojeżdzi a zawsze można jej zrobić konserwację i mieć spokój na dłuższy czas.

Teraz tak narzekasz na Zafirę a Astra wcale taka super też nie jest gdyż rdza też ją lubi (tylne nadkola i progi szybko lecą).
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • BMW E30, lotnisko, drift, 6
      Jak podłączamy kable rozruchowe
      Motocykle storehouse