Jaki samochód do 10 tysięcy do przewozu psów?

25 Lip 2022, 10:07

Hej!
Potrzebuję pomocy z doborem auta, budżet to tak do około 10 tyś. zł. Samochodem głównie będę podróżowała ja, pasażer plus 3-4 psy średniej wielkości. Psy będą w klatkach w bagażniku i ewentualnie w miejscu wyjętych tylnych siedzeń, także w klatkach.
Zastanawiam się, czy lepszym wyborem będzie kombi czy dostawczak np. Berlingo. Szukam czegoś w miarę mało awaryjnego i taniego w utrzymaniu, umiarkowanie wygodnego bo wiem, że budżet nie jest zbyt duży. Fajnie jakby auto było na gaz ale diesel to jest w porządku. Co byście polecili? Ilu max letni gaz warto rozważyć i jakie silniki powinny być ok a jakie nie? Auto będzie robiło +/- 800 km na miesiąc.
nidahokau
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Lip 2022, 10:19

nidahokau napisał(a):Zastanawiam się, czy lepszym wyborem będzie kombi czy dostawczak np. Berlingo.
Moim zdaniem dla takiej ilości klatek z psami lepiej wybrać coś w stylu Berlingo, Opla Combo, Fiata Doblo...

Chodzi o to żeby nie był to typowy blaszak i tu przestrzeń ładunkowa nie powinna być odgrodzona od przednich siedzeń stałą przegrodą a ewentualnie taką kratownicą. Do tego z tyłu powinny być szyby żeby zapewnić komfort podróżowania zwierzakom no i klimatyzacja w takim przypadku ogarnie całe wnętrze.
nidahokau napisał(a):Auto będzie robiło +/- 800 km na miesiąc.
To jest raczej jazda w większości po miejscu na krótkich odcinkach?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

25 Lip 2022, 11:00

Hej, głównie na krótkich dystansach plus kilka razy do roku zawody, odbywające się w różnych częściach Polski i Państwach sąsiadujących.
nidahokau
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Lip 2022, 11:37

W teorii taki dostawczak byłby najlepszym wyjściem.
W praktyce może być już trochę gorzej bo 10k na samochód użytkowy to mały budżet i na rynku za taką kasę masz po prostu trupy. Możesz obejrzeć kilka ale ciężko może być ze znalezieniem czegoś bez większego wkładu
Na pewno łatwiej było z jakimś van'em, może zafira - tu będzie taniocha jeśli chodzi o ekploatację
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2395
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Lip 2022, 14:20

Może Opel Meriva? Tylko tutaj pozostaje kwestia silnika bo diesle są ok tylko na takie przebiegi średnio się to będzie opłacać a znowu benzyny lubią olej.
Link przykładowy [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Lip 2022, 17:06

"Teściowie" do niedawna mieli do podobnych celów Chevroleta Rezzo. Van z klocków Opla, trochę w stylu amerykańskim (miękkie zawieszenie), głównie należy zwrócić uwagę na blachę. Reszta jak to Opel - a tu przepali się żarówka, a tu jakiś chceck wyświetli, ale to raczej auto typu pancernik. Po wyciągnięciu tylnych foteli (trzy oddzielne) mnóstwo miejsca. Spalanie ok 12l lpg/100km
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowco, nie urządzaj samochodowych kuligów
    Zima zachęca do aktywnego wypoczynku, a rodzice, próbując uatrakcyjnić dzieciom dni wolne od nauki, czasem realizują niebezpieczne pomysły. Jednym z nich są samochodowe kuligi, czyli ciągnięcie przez jadący samochód ...
    Czy warto rozszerzyć ubezpieczenie samochodu OC o AC?
    Czy warto rozszerzyć ubezpieczenie samochodu OC o AC, skoro autocasco wiąże się z dodatkowym kosztem? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, przeglądając oferty. Tym bardziej że podczas gdy ubezpieczenie OC (odpowiedzialności ...

25 Lip 2022, 21:44

A czy kolega Barol ma świadomość awaryjności i drogich napraw tego silnika? meriva fajne auto ale silnik to musi być 1.9 lub benzyna
Od siebie polecę
Fiat Fiorino/Doblo
Opel Combo
Citroen Nemo
Wszystko z silnikiem 1.3 Diesel mega prosty, mega ekonomiczny i tani w eksploatacji

Napewno nie warto kombinować z jakimiś egzotykami gdy mamy w europie spory wybór.
W dobrych pieniadzch można z francji kupić tzw socjetę, czyli auto zwykłe osobowe ale wszystko co za Tobą to przestrzeń ładunkowa.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16104
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Lip 2022, 04:33

Kao napisał(a):meriva fajne auto ale silnik to musi być 1.9


A od kiedy Meriva ma 1.9 pod maską?

Kao napisał(a):A czy kolega Barol ma świadomość awaryjności i drogich napraw tego silnika?


Dalej wrzucajmy wszystko do jednego kotła,jakoś użytkownicy zbytnio nie narzekają na 1.7CDTI ale wy jak zawsze wiecie najlepiej :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Lip 2022, 06:16

Barol napisał(a):A od kiedy Meriva ma 1.9 pod maską?
fakt :ok:


Barol napisał(a):Dalej wrzucajmy wszystko do jednego kotła,jakoś użytkownicy zbytnio nie narzekają na 1.7CDTI

No nie żartuj sobie za dużo tych silników dla mnie i kolegom po fachu się przez ręce przewinęło żeby postawić je obok innych mało awaryjnych, mamy Google ogólnie dostępnego na pewno każdy znajdzie tam info o falowaniu obrotów lub braku wolnych co może być spowodowane nawet alternatorem który nie jest w perfekcyjnej kondycji, o zaworze scv co jest bolączką tego silnika, o zapchanym egr, o wtryskach I nawet o sterownikach. Te silniki często nie dojeżdżaly nawet 150 tyś bez grubszych napraw, silnik jest fajny jak jedzie bo i moc jest i jest ekonomiczny ale co z tego.
Barol trochę pokory...... no i tworzenie opinii na podstawie 1 czy 2 egzemplarzy które gdzieś tam po uszach przelecialy jest trochę mało ok.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16104
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Lip 2022, 08:38

Kao napisał(a):Napewno nie warto kombinować z jakimiś egzotykami
ale nikt tu nie podawał żadnych egzotyków, zluzuj odwłok.

No i nie padło w tym temacie pewne bardzo ważne zdanie - za 10k liczy się auto w najlepszym stanie technicznym, marka jest mniej ważna
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Lip 2022, 09:00

mike napisał(a):Chevroleta Rezzo
faktycznie, można je spotkać na każdej ulicy a części kupuje się w kiosku ruchu :lol: pechowiec że mnie bo przez 15 lat warsztatowania I handlu i prawie 40 życia zwiedzeniu wielu krajów europejskich jak i anglii nawet żadnej takiej sztuki na oczy nie widziałem a jest tak brzydkie że nie sposób nie zauważyć.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16104
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Lip 2022, 09:02

mike napisał(a):No i nie padło w tym temacie pewne bardzo ważne zdanie - za 10k liczy się auto w najlepszym stanie technicznym, marka jest mniej ważna


Ale są jakieś granice. Potem się okazuje że jest problem z niektórymi częściami, typu tarcze kotwiczne czy inne. Co z tego że kupi w dobrym stanie, jak się zepsuje, a zepsuje się prędzej czy później.

Tu trzeba szukać taniego populusa, co części znajdziesz na straganie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Lip 2022, 10:36

Kao napisał(a):faktycznie, można je spotkać na każdej ulicy a części kupuje się w kiosku ruchu pechowiec że mnie bo przez 15 lat warsztatowania I handlu i prawie 40 życia zwiedzeniu wielu krajów europejskich jak i anglii nawet żadnej takiej sztuki na oczy nie widziałem a jest tak brzydkie że nie sposób nie zauważyć
no tak, Turanik w dizelku lepszy, to odpowiedź na każde pytanie :ok:

Nie mierz wszystkiego miarą Francji. W Polsce to auto jest ostatnio dość popularne, często je widuję na drodze. No ale zapomniałem, że nie można polecić czegoś z empirii ludzi, którzy mieli go ~10 lat, tylko trzeba traktować zdanie mechanika pracującego we Francji za niepodważalną świętość
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Lip 2022, 12:03

Posłuchaj mnie misiu kolorowy, we Francji mieszkam zaledwie 6 lat a co ona ma do tematu? Tu jakieś auta z kosmosu jeżdżą? Nie, te same co w całej Europie więc przestań spakować.
mike napisał(a):tylko trzeba traktować zdanie mechanika pracującego we Francji za niepodważalną świętość
dlaczego tak mówisz? Każdy ma swoje zadanie Ty wyraziłeś swoje a ja swoje także nie rozumiem po co się pienisz?

mike napisał(a):tak, Turanik w dizelku lepszy, to odpowiedź na każde pytanie

To żart? Od tego wynalazka 100× lepszy. Chcesz coś podważać to zrób to z argumentem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16104
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Lip 2022, 12:38

Kao napisał(a):To żart? Od tego wynalazka 100× lepszy. Chcesz coś podważać to zrób to z argumentem
chociażby takie, że Touran I i Golf V mają blachę z papieru (tak, wiem, nie spotkałeś się z takim, a ja fanzole głupoty i jestem anty VAG), ma mały wybór silników godnych polecenia, a na rynku pełno jest złomu.

Ja się nie pienię, jestem bardzo spokojny. Wedle Twoich słów - to forum, więc zaproponowałem (podkreślam, zaproponowałem) Forumowiczce znane mi i sprawdzone rozwiązanie. Co zrobi z tą wiedzą? To już nie mój deal, może się nie spodoba, a może odpadnie przez "egzotyczność". Ja przy niczym się nie upieram, ktoś wybierze sobie auto, które najbardziej mu pasuje i które będzie jakimś kompromisem z pomiędzy wszystkich opcji.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004