Jaki samochód?

17 Kwi 2011, 11:21

Witam,
powoli noszę się z zamiarem sprzedaży samochodu i kupna czegoś trochę nowszego, mocniejszego, ładniejszego. Do tej pory jezdziłem Oplem Vectra b z 97r 1.8 16v bez gazu.
Samochod jak dla mnie ok, prosty w budowie części nie drogie, spalanie może byc, przestronny. Zastanawiam się nad kilkoma autami i w sumie sam nie wiem co wybrać. Wiem jedno że przy dzisiejszych cenach benzyny chciałbym kupić coś z gazem ew. dołożyc instalacje do kupionego auta. Diesel kategorycznie odpada. Szukam czegoś mocniejszego i najlepiej z V pod maską:)
Cena to jakieś 20k pln, jeżeli bym coś znalazł za 22k to te 2000pln się znajdzie pewnie:p
moje propozycje:

-BMW e46 323 albo 328 sedan/coupe, (podobają mi się te auta, ale nie wiem jak z częściami awaryjnością
-Opel Vectra po 99r z v6 pod maską (tutaj przemawia to że dużo o tym aucie wiem i za 20k spokojnie kupie najbogatszą wersje)
-Audi A3 1.8 T (150 albo 180km, ale sam nie wiem czy chce takie małe auto, jeżdziłem kiedyś i nie za dużo mniejsca w środku, ale przemawia ze zakupem napęd quattro)


Czy np. wstrzymać się z zakupem dozbierać pieniądze i zakupić Vectre C 3.2 v6 za jakieś 25-30k pln

Szczerze mówiąć to najbardziej odpowiadała by mi zakup Vectry c.
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

17 Kwi 2011, 22:22

Może Alfa 166 lub Chrysler 300M?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

18 Kwi 2011, 10:14

300M zdecydowanie odpada. Ciężki amerykański klocek.
Najchętnie to 159:p ale jeszcze nie jest w moim zasięgu finansowym.
166 nie podoba mi się przód, wolałbym 156 która mi się podoba bardzo. I przed zakupem Vectry b myślałem o tym aucie ale nie zdecydowałem się w końcu. Bałem się jej awaryjności (podobno)
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

18 Kwi 2011, 16:58

Z tym sie zgodze, odradzam Vectre B, chyba ze po liftingu i z lancuszkiem, ale i tak odradzam :P Alfe z zalozenia :D moj szef ma 159 i po 100 k wymienial uklad kierowniczy, akurat stuknelo 3 lata i minela gwarancja! :D No coz , Alfa to Alfa :) ladne auta! to tyle :P
Wszystko zalezy od tego ile chcesz przeznaczyc na auto. Wez pod uwage ze diesel to jak ma 1 0lat to okolo 300-400 tys najechane, jesli juz to celowac w zadbana benzyne, Mazda 6 ewentualnie poprzedniczka 626, niezawodna i duuuuza :)
Wincam
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Wrocław

18 Kwi 2011, 18:31

Zgadzam się z przedmówcą, alfa romeo robi wizualnie piękne auta, niestety kiepsko z trwałością podzespołów.
Z wymienionych aut wybrałbym E46, ze względu na RWD, chyba że się boisz tylnonapędowców, wtedy bierz Audi w wersji quattro. BMW to BMW, fakt droższe w eksploatacji od opla ale radość z jazdy bez porównania. Audi i BMW to auta wyższej klasy, opel to jedna albo dwie półki niżej. Także do opla będą części w podobnych cenach jak VW i ford. Awaryjność, zależy jaki trafisz egzemplarz, i jak będziesz o niego dbał.

Pozdro! :wink:
Stiopa
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: Poznań

18 Kwi 2011, 20:29

Jak dla mnie odpowiednim autem byłaby A3 1.8T, a czytałem że Ty wolisz trochę większe, więc bierz BMW :)
wszystko co musisz wiedzieć o swoim aucie
maniak-samochod
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

18 Kwi 2011, 23:18

Diesel odpada! Nie lubię, jezdziłem paroma trzesię to śmierdzi co chwile bieg trzeba zmieniać, jak dla mnie porażka. Drogie to w utrzymaniu, co z tego że spali mi 6 czy 7l? Nie jeźdżę tyle aby mi się to opłaciło.

Chętnie bym kupił alfę ale to dopiero jak skończę studia i będę sam zarabiał aby cała wypłate przeznaczać na auto:p

A3 1,8T spoko jeździłem 180km quattro zbiera się ładnie, quattro przemawia za audi ale jak już mówiłem trochę małe, Wole coś większego.

Poszukam jakiegoś E46 chyba jednak. Tylnego napędu się nie poję, na pewno będzie trzeba uważać bardziej niż w "pierdółkowatym" przednim napędzie ale dam radę myślę:)

Jeszcze myślałem na A6 C5 2.7T dużo większe od a3 quattro jest moc też zacna. Tyle że za dobry egzemplarz 25k trzeba liczyć.
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc