Impreza vs Evo IX vs RX 8

Impreza vs Evo IX vs RX 8

15 Kwi 2011, 01:14

Witam serdecznie, jestem tu nowy (nie udało mi się znaleźć miejsca do wcześniejszego przywitania się, jeśli takowe istnieje to pardon:P ).
Niedługo (zaraz po po2 awansie :D ) będę się szykował do kupna swej wymarzonej bestii :)
A walka toczy się pomiędzy :
- Subaru Impreza wrx
- Mitsubishi Lancer evo IX
- Mazda RX8

Wszystkie modele rocznikowo pomiędzy 04-08.
wg ceny zakupy najtaniej wychodzi mazda, najdrożej evo z tego co się orientowałem.
Co do spalania najlepiej wypadło odziwo subaru (sugerowałem się raportami spalania na autocentrum.pl )
Generalnie dylemat rozchodzi się nie nad ceną zakupu, ale kosztem utrzymania serwis + spalanie i tu kieruję pytanie do Was :) proszę i Wasze opinie i rady.
Ostatnio edytowany przez niedzwiedz89, 18 Kwi 2011, 06:52, edytowano w sumie 1 raz
niedzwiedz89
Nowicjusz

Miejscowość: Oświęcim

Re: Impreza vs Evo IX vs RX 8

15 Kwi 2011, 01:43

moim zdaniem RX8 tutaj wogole nie pasuje :)

bierz pod uwage tylko Impreze Wrx STI i Evo 9

ja osobiscie bym wybrał evo9 bo jest tego mniej na drogach. a Subaru jezdzi od **uja.
ale Subaru ma piekny dzwiek.
Tansze w eskplatacji bedzie evo9

oba auta super. wybór nalezy do Ciebie. powinienes sie przejechac tym i tym najpierw zeby ocenic.
Ostatnio edytowany przez hemp, 15 Kwi 2011, 12:57, edytowano w sumie 1 raz
Fiat Bravo 1,9 JTD 2000r
Opel Astra F Gsi 2,0 16v 1994r
Opel Astra F 1,6 16V 1995r
hemp
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczytno

15 Kwi 2011, 07:47

Mimo, że darzę nieskrywaną miłością auta Mazdy, wybrałbym EVO. RX-8 ma klimat silnika rotacyjnego, ale zdecydowanie zostaje w tyle w tym porównaniu.
pawelMX6
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdynia
Auto: Nie mam

16 Kwi 2011, 19:41

Po pierwsze czemu do EVO przyrownujesz WRXa? WRX to troszke mocniejszy dupowoz. Do EVO jest konkurentem STI.

Jaki budzet? Po drugie jakie przeznaczenie auta?
Jesli masz jaja to bierz eSTIjaja.

Kiedys z Leszkiem Kuzajem jezdzilem na torze w kielcach STI 06 ( moim ) i EVO IX znajomego, zmienialismy samochody i porownywalismy je do siebie i wtedy wlasnie LK powiedział, że gdyby nie byl kierowca rajdowym to na pewno brałby EVO bo wiecej wybacza i nie wymaga takich umiejetnosci , w rekach slabszego kierowcy bedzie jednak szybsze od STI, ale ze jest kierowca rajdowym lepiej jezdzilo mu sie STI, ktore bardziej przypominalo rajdówke, w rekach doswiadczonego kierowcy jest szybsze od EVO.

[ Dodano: 16 Kwiecień 2011, 19:47 ]
hemp napisał(a):moim zdaniem RX8 tutaj wogole nie pasuje :)

ja osobiscie bym wybrał evo9 bo jest tego mniej na drogach. a Subaru jezdzi od **uja.

oba auta super. wybór nalezy do Ciebie. powinienes sie przejechac tym i tym najpierw zeby ocenic.

Przeczytaj sobie jaka bzdure napisales. Porownales cala marke do jednego modelu. STI i EVO jezdzi tyle samo czyli nie wiele, jest to bardzo zadko spotykane auto. A jesli chciales powiedziec, że Subaru jest wiecej od wszystkich Mitsubishi to tez sie sporo pomyliles:)
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany

Miejscowość: Kraków

16 Kwi 2011, 20:14

jak bym mial sobie takie autko kupowac bym wybral EVO ladniejsze i mniej popularne bo nie ma co sciemniac impreza jest samochodem sportowym i "popularnym" sporo ich jezdzi tzn jezdzi ich duzo wiecej od evo co nie oznacza ze stoi na kazdej krzyzowce ;)
Nanek
Początkujący

Miejscowość: z kątowni ;)
Auto: Audi 100 C4 2.8 V6

16 Kwi 2011, 21:16

Nie bardzo rozumiem takie rozumowanie. Przeciez to auto do konkretnego celu, do szybkiej jazdy, do upalania do dawania przyjemnosci z jazdy. EVO i STI sa podobne a jednak prowadzą sie całkiem inaczej. Argumenty wez STI albo wez EVO bo ladniejsze sa BEZSENSOWNE, trzeba sie przejechac samochodami i zobaczyc co bardziej lezy, ktora charakterystyka bardziej nam pasuje i do tego dopiero dodac to ktory "feeling" nam bardziej leży.

Do autora jak chcesz to mozesz wpasc do Krakowa to Cie przewioze 410konnym STI i sam zobaczysz o co w tym aucie chodzi:)
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skaner laserowy - identyfikacja obiektów przed samochodem Skaner laserowy - identyfikacja obiektów przed samochodem
    Skaner laserowy pokazany przez Audi po raz pierwszy w modelu A8 (D5), to nowość w świecie motoryzacji. Wraz z radarem dalekiego zasięgu i przednią kamerą, tworzy on trójkę czujników, które wzajemnie się ...
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

• Re: Impreza vs Evo IX vs RX 8

16 Kwi 2011, 21:19

MajkPZM napisał(a):
    [ Dodano: 16 Kwiecień 2011, 19:47 ]
    hemp napisał(a):moim zdaniem RX8 tutaj wogole nie pasuje :)

Przeczytaj sobie jaka bzdure napisales. Porownales cala marke do jednego modelu. STI i EVO jezdzi tyle samo czyli nie wiele, jest to bardzo zadko spotykane auto. A jesli chciales powiedziec, że Subaru jest wiecej od wszystkich Mitsubishi to tez sie sporo pomyliles:)

Trochę prawdy w tym jest, u mnie w okolicy jeżdżą 3 Subarynki WRX (jadna nawet jako nauka jazdy jako bonus przed egzamin czy coś) i jedna STI ale żadnego Lancera, no jeden cywilny w kombii :mrgreen:
    Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
    Jogi4x4
    Stały forumowicz

Miejscowość: PZL
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
    Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
    Paliwo: Diesel
    Skrzynia biegów: Manualna

16 Kwi 2011, 21:44

Ja Mazdę RX8 porównywałbym raczej z Nissanem 350Z oraz Audi TT.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

17 Kwi 2011, 04:55

o tym mowie :) subaru jest wiecej :) dlatego bierz EVO

majkpzm, rozumiem twoje oburzenie:)
    Fiat Bravo 1,9 JTD 2000r
    hemp
    Aktywny
    Awatar użytkownika

17 Kwi 2011, 10:08

ale czemu miałbym być oburzony? Kazdy wyraza tutaj opinie co bardziej mu sie podoba jedyne co mnie rozbawia to to, ze ktos wybiera takie auto na zasadzie " bierz to bo takich mniej jezdzi" to moze lepiej mu polec Fiata Uno Cabrio bo jest ich jeszcze mniej niz EVO czy STI w polsce a to przeciez najwazniejsza sprawa przy zakupie sportowego auta, zeby bylo ich jak najmniej.

Takimi autami trzeba sie przejechac, a nawet pojezdzic i wtedy stwierdzic ktory bardziej leży a kierownie sie czynnikami " bo tych jest mniej " jest na poziomie człowieka, który z motoryzacja ma tyle wspolnego ze potrafi rozroznic kolor samochoduŁ=
    STI 440hp / 660NM
    RS4 B7 Avant 420hp
    Legacy 3.0 Spec B 245hp
    MajkPZM
    Zaawansowany

17 Kwi 2011, 17:35

Ty do mojej znajomosci motoryzacji sie nie czepiaj bo mam chyba wieksza od Ciebie.
    sam naprawiam sowje auto. rozkrecam silnik i skladam.

To ze Ciebie stac na takie auto za 100tys pln nie robi Ciebie znawce motoryzacji..
    kazdy potrafi isc i kupic oraz zlecic tuning.

[ Dodano: 17 Kwiecień 2011, 17:37 ]
    a co do tych dwoch aut... subaru Sti jezdzi od groma i juz nie wzbudzaja takiego zainteresowania.... Evo 9 widzialem w zyciu ze 3 razy za to subaru sti z 60 razy.

moze i subaru jest lepsze. ale nie na tyle lepsze zeby zwykly kierowca zauwazyl roznice.
    Fiat Bravo 1,9 JTD 2000r
    hemp
    Aktywny
    Awatar użytkownika

17 Kwi 2011, 21:26

Chyba mało jasno się wyraziłem :D
    moje pytanie było odnośnie kosztów utrzymania wymienionych modeli(bo kupić bestie to 1, a utrzymać ją to 2), a to że są zajebiste to ja wiem, inaczej bym nie brał ich pod uwagę :D a to, czy jest ich 5 czy 100 na ulicach mam głęboko w d.... To ma być moja bestia na najbliższe lata i ma sprawiać mi max radości z jazdy.

@hemp
    Nie rozumiem czemu RX8 nie pasuję? To nie jest ranking, tylko po prostu te trzy modele biorę pod uwagę :P
    Ok skoro wg Ciebie Evo będzie tańsze w utrzymaniu to potrafisz to czymś poprzeć? Bo niestety ja na słowo nie wierze nikomu ;)

@MajkPZM
    Masz rację na 1 ogień bankowo będę się musiał przejechać każdym z nich.
    Tak się składa, że pół każdego tygodnia mieszkam w Krakowie, więc jak tylko minie ogień w pracy, chętnie skorzystam z Twojej propozycji :)
    Budżet na kupno 40-60tyś - może więcej tak czy owak pierw muszę dobić deal z szefem.
    Do czego? Do tego co wpsomniałeś + raczej codziennej jazdy. Wiem, że może to hardcorowo brzmieć ale ja w tyg robie 150km max 200km.
    Musze przyznać, że jeśli chodzi o samochody to raczej laikiem jestem :) nie będę udawał forumowego trola erudytę. Skoro mówisz, że zwykły STI styknie to myślę, że jestem skłonny w to uwierzyć.

Ogólnie nie ciężko zauważyć, że jaram się Japończykami. Dla mnie każdy z nich ma dusze i jaja. Teraz tylko muszę wybrać któregoś. Evo bardziej podoba mi się wizualnie(miałem okazję dotknąć i usłyszeć z bliska. W Subaru kocham się odkąd na PSX wyszedł Colin McRea Rally :P + ten dźwięk + miałem okazję się raz przejechać, ale zabijcie mnie nie pamiętam jaką wersją. A skąd wziął się RX8? Wizualnie też mi się zajebiście podoba, do tego zszokował mnie silnik 1.3 ? Pomyślałem, że byłoby to zbawienie dla mnie pod względem kosztów utrzymania, ale się bardzo zdziwiłem po wynikach spalania na autocentrum.pl co prawda nie wiem i tak ile w tym prawdy, ale nie spodziewałem się iż może palić tyle samo co 2 pozostałe albo i więcej :D
    Ostatnio edytowany przez niedzwiedz89, 18 Kwi 2011, 06:53, edytowano w sumie 1 raz
    niedzwiedz89
    Nowicjusz

Miejscowość: Oświęcim

17 Kwi 2011, 21:37

Budżet na kupno 40-60tyś - może więcej tak czy owak pierw muszę dobić deal z szefem.

to nic sensownego poza rx8 z tej trojki nie kupisz.
    evo i sti to znacznie drozsze zabawki. imo niezbedne minimum na eSTiaja od 2003 w gore to ok 70k, na evo ix 90k
    JerzyB333
    Stały forumowicz

Miejscowość: ZZZZ

17 Kwi 2011, 22:21

dozbieraj tak na 60-70 k i mozesz szukac kazdego z wymienionych aut.

w rx8 silnik jest specyficzny takze jakas naprawa moze Cie zabic.

w STi jest Boxer także moim zdaniem ewentualna naprawa moze byc drozsza niz silnik czterocylindrowy (rzedowy) w evo9

nie bede sie spinal czy subaru lepsze czy Evo. kazde z tych aut jest dobre, jednak uwazam ze Evo bedzie ciut mniej palic i ew. naprawa nie bedzie tak droga.
    Fiat Bravo 1,9 JTD 2000r
    hemp
    Aktywny
    Awatar użytkownika

17 Kwi 2011, 23:54

hemp napisał(a):Ty do mojej znajomosci motoryzacji sie nie czepiaj bo mam chyba wieksza od Ciebie.
    sam naprawiam sowje auto. rozkrecam silnik i skladam.

To ze Ciebie stac na takie auto za 100tys pln nie robi Ciebie znawce motoryzacji..
    kazdy potrafi isc i kupic oraz zlecic tuning.

[ Dodano: 17 Kwiecień 2011, 17:37 ]
    a co do tych dwoch aut... subaru Sti jezdzi od groma i juz nie wzbudzaja takiego zainteresowania.... Evo 9 widzialem w zyciu ze 3 razy za to subaru sti z 60 razy.

moze i subaru jest lepsze. ale nie na tyle lepsze zeby zwykly kierowca zauwazyl roznice.

Nie uwazam się za jakiegos znawce. Jak bedziesz kiedys sie wybieral w okolice Krakowa to Cie do siebie zapraszam, zobaczysz czym sie zajmuje na codzien, jakie auta buduje, jakie auta servisuje czym handluje i jakie samochody naprawiam i wtedy FACE to FACE mozemy pogadac o naszych doswiadczeniach, dobra:>? Do 4turbo czy Mapteka jezdze tylko na strojenie, wszystkie inne mechaniczne rzeczy robie sam, klientów mam sporo , stików i evek kilka zbudowalem:)
    STI 440hp / 660NM
    RS4 B7 Avant 420hp
    Legacy 3.0 Spec B 245hp
    MajkPZM
    Zaawansowany

• Warto przeczytać
    • Fiat Florino
      VERVA Street Racing 2010
      Tuning Show
      Renault Twizy, przód