Impreza vs Evo IX vs RX 8

15 Kwi 2011, 01:14

Witam serdecznie, jestem tu nowy (nie udało mi się znaleźć miejsca do wcześniejszego przywitania się, jeśli takowe istnieje to pardon:P ).
Niedługo (zaraz po po2 awansie :D ) będę się szykował do kupna swej wymarzonej bestii :)
A walka toczy się pomiędzy :
- Subaru Impreza wrx
- Mitsubishi Lancer evo IX
- Mazda RX8

Wszystkie modele rocznikowo pomiędzy 04-08.
wg ceny zakupy najtaniej wychodzi mazda, najdrożej evo z tego co się orientowałem.
Co do spalania najlepiej wypadło odziwo subaru (sugerowałem się raportami spalania na autocentrum.pl )
Generalnie dylemat rozchodzi się nie nad ceną zakupu, ale kosztem utrzymania serwis + spalanie i tu kieruję pytanie do Was :) proszę i Wasze opinie i rady.
Ostatnio edytowany przez niedzwiedz89, 18 Kwi 2011, 06:52, edytowano w sumie 1 raz
niedzwiedz89
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Oświęcim

15 Kwi 2011, 01:43

moim zdaniem RX8 tutaj wogole nie pasuje :)


bierz pod uwage tylko Impreze Wrx STI i Evo 9

ja osobiscie bym wybrał evo9 bo jest tego mniej na drogach. a Subaru jezdzi od **uja.
ale Subaru ma piekny dzwiek.
Tansze w eskplatacji bedzie evo9

oba auta super. wybór nalezy do Ciebie. powinienes sie przejechac tym i tym najpierw zeby ocenic.
Ostatnio edytowany przez hemp, 15 Kwi 2011, 12:57, edytowano w sumie 1 raz
Fiat Bravo 1,9 JTD 2000r
Opel Astra F Gsi 2,0 16v 1994r
Opel Astra F 1,6 16V 1995r
hemp
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Miejscowość: Szczytno

15 Kwi 2011, 07:47

Mimo, że darzę nieskrywaną miłością auta Mazdy, wybrałbym EVO. RX-8 ma klimat silnika rotacyjnego, ale zdecydowanie zostaje w tyle w tym porównaniu.
pawelMX6
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 375
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdynia
Auto: Nie mam

16 Kwi 2011, 19:41

Po pierwsze czemu do EVO przyrownujesz WRXa? WRX to troszke mocniejszy dupowoz. Do EVO jest konkurentem STI.

Jaki budzet? Po drugie jakie przeznaczenie auta?
Jesli masz jaja to bierz eSTIjaja.

Kiedys z Leszkiem Kuzajem jezdzilem na torze w kielcach STI 06 ( moim ) i EVO IX znajomego, zmienialismy samochody i porownywalismy je do siebie i wtedy wlasnie LK powiedział, że gdyby nie byl kierowca rajdowym to na pewno brałby EVO bo wiecej wybacza i nie wymaga takich umiejetnosci , w rekach slabszego kierowcy bedzie jednak szybsze od STI, ale ze jest kierowca rajdowym lepiej jezdzilo mu sie STI, ktore bardziej przypominalo rajdówke, w rekach doswiadczonego kierowcy jest szybsze od EVO.

[ Dodano: 16 Kwiecień 2011, 19:47 ]
hemp napisał(a):moim zdaniem RX8 tutaj wogole nie pasuje :)


bierz pod uwage tylko Impreze Wrx STI i Evo 9

ja osobiscie bym wybrał evo9 bo jest tego mniej na drogach. a Subaru jezdzi od **uja.
ale Subaru ma piekny dzwiek.
Tansze w eskplatacji bedzie evo9

oba auta super. wybór nalezy do Ciebie. powinienes sie przejechac tym i tym najpierw zeby ocenic.

Przeczytaj sobie jaka bzdure napisales. Porownales cala marke do jednego modelu. STI i EVO jezdzi tyle samo czyli nie wiele, jest to bardzo zadko spotykane auto. A jesli chciales powiedziec, że Subaru jest wiecej od wszystkich Mitsubishi to tez sie sporo pomyliles:)
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

16 Kwi 2011, 20:14

jak bym mial sobie takie autko kupowac bym wybral EVO ladniejsze i mniej popularne bo nie ma co sciemniac impreza jest samochodem sportowym i "popularnym" sporo ich jezdzi tzn jezdzi ich duzo wiecej od evo co nie oznacza ze stoi na kazdej krzyzowce ;)
Nanek
Początkujący
 
Posty: 230
Miejscowość: z kątowni ;)
Auto: Audi 100 C4 2.8 V6

16 Kwi 2011, 21:16

Nie bardzo rozumiem takie rozumowanie. Przeciez to auto do konkretnego celu, do szybkiej jazdy, do upalania do dawania przyjemnosci z jazdy. EVO i STI sa podobne a jednak prowadzą sie całkiem inaczej. Argumenty wez STI albo wez EVO bo ladniejsze sa BEZSENSOWNE, trzeba sie przejechac samochodami i zobaczyc co bardziej lezy, ktora charakterystyka bardziej nam pasuje i do tego dopiero dodac to ktory "feeling" nam bardziej leży.

Do autora jak chcesz to mozesz wpasc do Krakowa to Cie przewioze 410konnym STI i sam zobaczysz o co w tym aucie chodzi:)
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


16 Kwi 2011, 21:19

MajkPZM napisał(a):
[ Dodano: 16 Kwiecień 2011, 19:47 ]
hemp napisał(a):moim zdaniem RX8 tutaj wogole nie pasuje :)


bierz pod uwage tylko Impreze Wrx STI i Evo 9

ja osobiscie bym wybrał evo9 bo jest tego mniej na drogach. a Subaru jezdzi od **uja.
ale Subaru ma piekny dzwiek.
Tansze w eskplatacji bedzie evo9

oba auta super. wybór nalezy do Ciebie. powinienes sie przejechac tym i tym najpierw zeby ocenic.

Przeczytaj sobie jaka bzdure napisales. Porownales cala marke do jednego modelu. STI i EVO jezdzi tyle samo czyli nie wiele, jest to bardzo zadko spotykane auto. A jesli chciales powiedziec, że Subaru jest wiecej od wszystkich Mitsubishi to tez sie sporo pomyliles:)


Trochę prawdy w tym jest, u mnie w okolicy jeżdżą 3 Subarynki WRX (jadna nawet jako nauka jazdy jako bonus przed egzamin czy coś) i jedna STI ale żadnego Lancera, no jeden cywilny w kombii :mrgreen:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

16 Kwi 2011, 21:44

Ja Mazdę RX8 porównywałbym raczej z Nissanem 350Z oraz Audi TT.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Kwi 2011, 04:55

o tym mowie :) subaru jest wiecej :) dlatego bierz EVO

majkpzm, rozumiem twoje oburzenie:)
Fiat Bravo 1,9 JTD 2000r
Opel Astra F Gsi 2,0 16v 1994r
Opel Astra F 1,6 16V 1995r
hemp
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Miejscowość: Szczytno

17 Kwi 2011, 10:08

ale czemu miałbym być oburzony? Kazdy wyraza tutaj opinie co bardziej mu sie podoba jedyne co mnie rozbawia to to, ze ktos wybiera takie auto na zasadzie " bierz to bo takich mniej jezdzi" to moze lepiej mu polec Fiata Uno Cabrio bo jest ich jeszcze mniej niz EVO czy STI w polsce a to przeciez najwazniejsza sprawa przy zakupie sportowego auta, zeby bylo ich jak najmniej.


Takimi autami trzeba sie przejechac, a nawet pojezdzic i wtedy stwierdzic ktory bardziej leży a kierownie sie czynnikami " bo tych jest mniej " jest na poziomie człowieka, który z motoryzacja ma tyle wspolnego ze potrafi rozroznic kolor samochoduŁ=
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków

17 Kwi 2011, 17:35

Ty do mojej znajomosci motoryzacji sie nie czepiaj bo mam chyba wieksza od Ciebie.
sam naprawiam sowje auto. rozkrecam silnik i skladam.

To ze Ciebie stac na takie auto za 100tys pln nie robi Ciebie znawce motoryzacji..
kazdy potrafi isc i kupic oraz zlecic tuning.

[ Dodano: 17 Kwiecień 2011, 17:37 ]
a co do tych dwoch aut... subaru Sti jezdzi od groma i juz nie wzbudzaja takiego zainteresowania.... Evo 9 widzialem w zyciu ze 3 razy za to subaru sti z 60 razy.

moze i subaru jest lepsze. ale nie na tyle lepsze zeby zwykly kierowca zauwazyl roznice.
Fiat Bravo 1,9 JTD 2000r
Opel Astra F Gsi 2,0 16v 1994r
Opel Astra F 1,6 16V 1995r
hemp
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Miejscowość: Szczytno

17 Kwi 2011, 21:26

Chyba mało jasno się wyraziłem :D
moje pytanie było odnośnie kosztów utrzymania wymienionych modeli(bo kupić bestie to 1, a utrzymać ją to 2), a to że są zajebiste to ja wiem, inaczej bym nie brał ich pod uwagę :D a to, czy jest ich 5 czy 100 na ulicach mam głęboko w d.... To ma być moja bestia na najbliższe lata i ma sprawiać mi max radości z jazdy.

@hemp
Nie rozumiem czemu RX8 nie pasuję? To nie jest ranking, tylko po prostu te trzy modele biorę pod uwagę :P
Ok skoro wg Ciebie Evo będzie tańsze w utrzymaniu to potrafisz to czymś poprzeć? Bo niestety ja na słowo nie wierze nikomu ;)

@MajkPZM
Masz rację na 1 ogień bankowo będę się musiał przejechać każdym z nich.
Tak się składa, że pół każdego tygodnia mieszkam w Krakowie, więc jak tylko minie ogień w pracy, chętnie skorzystam z Twojej propozycji :)
Budżet na kupno 40-60tyś - może więcej tak czy owak pierw muszę dobić deal z szefem.
Do czego? Do tego co wpsomniałeś + raczej codziennej jazdy. Wiem, że może to hardcorowo brzmieć ale ja w tyg robie 150km max 200km.
Musze przyznać, że jeśli chodzi o samochody to raczej laikiem jestem :) nie będę udawał forumowego trola erudytę. Skoro mówisz, że zwykły STI styknie to myślę, że jestem skłonny w to uwierzyć.

Ogólnie nie ciężko zauważyć, że jaram się Japończykami. Dla mnie każdy z nich ma dusze i jaja. Teraz tylko muszę wybrać któregoś. Evo bardziej podoba mi się wizualnie(miałem okazję dotknąć i usłyszeć z bliska. W Subaru kocham się odkąd na PSX wyszedł Colin McRea Rally :P + ten dźwięk + miałem okazję się raz przejechać, ale zabijcie mnie nie pamiętam jaką wersją. A skąd wziął się RX8? Wizualnie też mi się zajebiście podoba, do tego zszokował mnie silnik 1.3 ? Pomyślałem, że byłoby to zbawienie dla mnie pod względem kosztów utrzymania, ale się bardzo zdziwiłem po wynikach spalania na autocentrum.pl co prawda nie wiem i tak ile w tym prawdy, ale nie spodziewałem się iż może palić tyle samo co 2 pozostałe albo i więcej :D
Ostatnio edytowany przez niedzwiedz89, 18 Kwi 2011, 06:53, edytowano w sumie 1 raz
niedzwiedz89
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Oświęcim

17 Kwi 2011, 21:37

Budżet na kupno 40-60tyś - może więcej tak czy owak pierw muszę dobić deal z szefem.

to nic sensownego poza rx8 z tej trojki nie kupisz.
evo i sti to znacznie drozsze zabawki. imo niezbedne minimum na eSTiaja od 2003 w gore to ok 70k, na evo ix 90k
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

17 Kwi 2011, 22:21

dozbieraj tak na 60-70 k i mozesz szukac kazdego z wymienionych aut.


w rx8 silnik jest specyficzny takze jakas naprawa moze Cie zabic.


w STi jest Boxer także moim zdaniem ewentualna naprawa moze byc drozsza niz silnik czterocylindrowy (rzedowy) w evo9

nie bede sie spinal czy subaru lepsze czy Evo. kazde z tych aut jest dobre, jednak uwazam ze Evo bedzie ciut mniej palic i ew. naprawa nie bedzie tak droga.
Fiat Bravo 1,9 JTD 2000r
Opel Astra F Gsi 2,0 16v 1994r
Opel Astra F 1,6 16V 1995r
hemp
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Miejscowość: Szczytno

17 Kwi 2011, 23:54

hemp napisał(a):Ty do mojej znajomosci motoryzacji sie nie czepiaj bo mam chyba wieksza od Ciebie.
sam naprawiam sowje auto. rozkrecam silnik i skladam.

To ze Ciebie stac na takie auto za 100tys pln nie robi Ciebie znawce motoryzacji..
kazdy potrafi isc i kupic oraz zlecic tuning.

[ Dodano: 17 Kwiecień 2011, 17:37 ]
a co do tych dwoch aut... subaru Sti jezdzi od groma i juz nie wzbudzaja takiego zainteresowania.... Evo 9 widzialem w zyciu ze 3 razy za to subaru sti z 60 razy.

moze i subaru jest lepsze. ale nie na tyle lepsze zeby zwykly kierowca zauwazyl roznice.

Nie uwazam się za jakiegos znawce. Jak bedziesz kiedys sie wybieral w okolice Krakowa to Cie do siebie zapraszam, zobaczysz czym sie zajmuje na codzien, jakie auta buduje, jakie auta servisuje czym handluje i jakie samochody naprawiam i wtedy FACE to FACE mozemy pogadac o naszych doswiadczeniach, dobra:>? Do 4turbo czy Mapteka jezdze tylko na strojenie, wszystkie inne mechaniczne rzeczy robie sam, klientów mam sporo , stików i evek kilka zbudowalem:)
STI 440hp / 660NM
RS4 B7 Avant 420hp
Legacy 3.0 Spec B 245hp
MajkPZM
Zaawansowany
 
Posty: 778
Miejscowość: Kraków