Jaki samochod wybrac (do 14tys)??

20 Mar 2010, 11:00

Witam, jestem zadowolonym posiadaczem Fiata Uno jednak czas na zmiany. Szukam wiekszego samochodu z w miare mocnym silnikiem tzn ok 100KM lub wiecej.
Co do typu nadwozia to nie mam sprecyzowanych typow. Moze to byc zarowno hatchback jak i kombi. Od samochodu oczekiwalbym w miare bezawaryjnosci i braku problemow z ewentualnym dostepem do czesci. Jesli mialby to byc samochod zasilany B+G to wolalbym jakis z wiekszym bagaznikiem bo jak wiadomo trzeba bedzie kolo zapasowe wozic w bagazniku, a z racji tego ze bawie sie w car audio jak wloze sobie skrzynke+ to kolo zapasowe to moge juz miejsca nie miec w bagaju :cool: J
Rozgladalem sie i wypatrzylem:
-Fiata Bravo 1,9 JTD
-Opel Astra 2,0 B+G
-Opel Vectra 2,0 B+G
-BMW e36 320i B+G
-Mazda 323 2,0 TD
Jaki samochod mozecie polecic w tej kwocie??
leju_thc
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: ERW

20 Mar 2010, 11:18

Vectra bedzie najwieksza, ale mozesz sie rozejrzec za astra II sedan, ma duzy bagaznik!
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

20 Mar 2010, 11:19

Zrobiłeś trafną selekcję i w sumie Twoje zadanie polega na szukaniu dobrego egzemplarza i za rozsądną cenę.
Mój typ to Astra z 2,0. :wink:
Wszyscy jesteśmy hedonistami...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Mar 2010, 13:42

Zdecydowanie E36. Jednak za 14 kafli to ja bym już poszukał na Twoim miejscu 323i, pali chyba nawet mniej jak 2.0, a jazda zupełnie inna.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Mar 2010, 16:06

Ja brałbym Astrę II - za takie pieniądze znajdziesz dobry egzemplarz, z dobrym wyposażeniem. Myślę, że Almerę też dostałbyś w tych pieniądzach w dobrym stanie. Looknij też na nią.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

20 Mar 2010, 17:09

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] a cos takiego?? do car audio by bylo dobre
royal
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Skoczów
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak dobrze zaplanować podróż samochodem?
    Wybierając się w dłuższą podróż samochodem powinniśmy się do niej wcześniej przygotować aby uniknąć niespodzianek w trasie. O tym jak dobrze zaplanować podróż samochodem piszemy w kilku punktach które ...

20 Mar 2010, 17:44

royal, samochod nie jest zly tylko ze chyba do tego V-tec'a gazu nie zaloze.Chyba ze sie myle :wink:
leju_thc
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: ERW

20 Mar 2010, 18:06

za te pieniadze ja bym szukal opla albo vectre albo astre powinienes znalezc ladny egzemplarz czesci tanie, a i awaryjnosc nie jest zla, ewentualnie peugeot 307 w benzynie z gazem powinienes cos kupic, ale rozsodniejsze za te kase bedzie chyba rozwiazanie z oplem... jeszcze przychodzi mi na mysl fiat stilo ale troszke z gotowka chyba bedzie problem bo bys musial dac okolo 16-17 ale moze cos taniej tez by sie znalazlo
tower
tower
Początkujący
 
Posty: 231
Miejscowość: kalisz

20 Mar 2010, 18:10

leju_thc napisał(a):royal, samochod nie jest zly tylko ze chyba do tego V-tec'a gazu nie zaloze.Chyba ze sie myle :wink:

po pierwsze ten civic duzo nie pali jesli jedziesz spokojnie wlasnie przez vtec
po drugie vtec to tylko zmienna faza rorzadu czyli prosto mowiac zawory otwieraja sie raz mniej raz bardziej wiec gaz zaklada sie tak samo jak w innym aucie
royal
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Skoczów

20 Mar 2010, 20:44

Na Bravo JTD to Ci jeszcze kasy zostanie mimo, że kupisz auto w full wypasie i w najmłodszym możliwym roczniku (2001).
Naprawdę, jak utrafisz zadbany egzemplarz to brać bez namysłu. Super silnik i jak na tak lekkie auto w zupełności wystarcza.

Astrę II będziesz już musiał brać w kombi, bo bagażnik taki przepastny nie jest. Mazda 323 po liftingu to kolejna bardzo udana propozycja. Ja jednak doradzam silnik benzynowy. Diesle Mazdy to dyskusyjna sprawa.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

21 Mar 2010, 14:10

Dishman, no Bravo wyglada na bardzo ciekawy samochod tylko troche maly bagaj ma. Wiem mozna kupic blizniaka Brava i bedzie wiekszy bagaznik ale i buda bedzie wieksza co przy tym samym silniku w kwestii osiagów lepiej wypada jednak Bravo.
Co do tego Civica V-tec to jest to niezla propozycja ale wydaje mi sie ze zeby kupic furke z takim motorem w dobrym stanie to trzeba chyba jeszcze troche dolozyc kasy....
leju_thc
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: ERW

21 Mar 2010, 14:44

jesli chodzi o silnik to akurat ten B18 jest nie do zajechania wiec o dobry stan silnika sie nie amrtw to jest HONDA !!! a jak wiadomo jej silnika se zaje**ste w tych rocznikach rdzy tez nie znajdziesz
royal
Nowicjusz
 
Posty: 47
Miejscowość: Skoczów

25 Mar 2010, 11:37

Polecam Ci BMW E36 samochód może trochę stary ale sylwetka ponadczasowa, tani w zakupie,trochę droższy w eksploatacji ale ogólnie ok.
finasjer73
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Grudziądz