[E46] Jaki silnik jaka kwota ?

14 Gru 2015, 00:07

Btutus Śmieszku,jakbym Ci to wszystko powiedział to spędziłbym pół nocy ale:
Gałka Zmiany Biegów-20zł,
Filtr Kabinowy-45zł,
Odgrzybianie klimy 15zł,
Tarcze 250zł,
Zacisk lewy-100zł,
uszczelka klawiatury silnika 100zł,
opony wielosezonowe-880zł,
Wycieraczki 45zł,
Zbieżność 70zł,
Wyważanie starych kół x4-40zł, powtarzane 3 razy.
pochłaniacz wilgoci 40zł,
pompka spryswkiwacza 30zł,
szlifowanie tarcz 80zł,

To tak tylko z grubsza.dotyczy to też wiadomo wyposażenia wewnętrznego ale jednak.
Nie śmiej się,bo mnie to wkurza a nie masz podstaw żeby się śmiać.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

14 Gru 2015, 08:07

mateo199214 napisał(a):Btutus Śmieszku,jakbym Ci to wszystko powiedział to spędziłbym pół nocy ale:
Gałka Zmiany Biegów-20zł,
Filtr Kabinowy-45zł,
Odgrzybianie klimy 15zł,
Tarcze 250zł,
Zacisk lewy-100zł,
uszczelka klawiatury silnika 100zł,
opony wielosezonowe-880zł,
Wycieraczki 45zł,
Zbieżność 70zł,
Wyważanie starych kół x4-40zł, powtarzane 3 razy.
pochłaniacz wilgoci 40zł,
pompka spryswkiwacza 30zł,
szlifowanie tarcz 80zł,

To tak tylko z grubsza.dotyczy to też wiadomo wyposażenia wewnętrznego ale jednak.
Nie śmiej się,bo mnie to wkurza a nie masz podstaw żeby się śmiać.



Kolego nie chce Cie dobijac ale wydaje mi sie ze twoj wklad jest znikomy bo ja wiecej wlozylem w pakiet startowy a druga sprawa to co to za opony za 800zł i to nowe? Balbym sie na tym jezdzic szczegolnie zimą ...
Dobrze Ci ludki mówia zebys to sprzedał
fygfy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 195
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0ci 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Gru 2015, 10:07

Szlifowanie tarcz :lol:
Gałka zmiany biegówv :lol:
Opony za 800zł wielosezonowec :lol:

Gdzie jest wymiana oleju w silniku i skrzyni? Filtrów nie wymieniasz? Potem dziwisz się, że auto nie ma siły jechać. Już Ci to raz napisałem, jedynie na co Cie stać to utrzymanie roweru i to z drewnianymi kołami, bo jeszcze będziesz musiał dentke zmienić...
Biedne BMW.
Aby tylko nikt od Ciebie tego nie kupił, niech Ci to korniki zeżrą na placu.
Pisz dalej, lubie dobrą dawke śmiechu w poniedziałkowy dzień w pracy. :lol:
BrutusM
Początkujący
 
Posty: 125
Auto: Japonia
Skrzynia biegów: Manualna

14 Gru 2015, 10:11

Zapomniałeś dopisać płynu do sprskiwaczy, ale wiem, wiem. Wymieniałbyś pół nocy. :lol:
Kup sobie 7er, przy Twoim wkładzie nie ma różnicy czy to Corsa czy 7er.
Barol, nie zamykaj tego tematu. Czekam na kolejne mądrości.
BrutusM
Początkujący
 
Posty: 125
Auto: Japonia
Skrzynia biegów: Manualna

14 Gru 2015, 11:28

BrutusM napisał(a):Gdzie jest wymiana oleju w silniku

Wymiana oleju w silniku jest tak oczywista i filtrów że jej nawet nie pisałem,dzieciaku nie będę się więcej zniżał do twojego poziomu bo pewnie nawet samochodu nie masz.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

14 Gru 2015, 11:46

Panowie skończcie dyskusję, a żeby ją ukrócić:
mateo199214 już na samym początku zrobiłeś błąd - nie kupiłeś BMW tylko jego namiastkę. Nie płacz, że wydałeś kasę na pozycje przez Ciebie wymienione, bo to i tak mało patrząc na pakiet startowy.
Ja wydałem 1000zł na sam remont hamulców i teraz wymieniam wszystkie tuleje z przodu na poliuretan i okazało się, że trzeba będzie ciąć łącznik stabilizatora, bo się obraca śruba i nie da się odkręcić - szkoda, bo dobry ale jak robić to robić (2x120zł Febi Blistein ). Wyjdzie od maja ok. 2000zł w sumie. Dodatkowo robiłem navi za 780zł i cyfrową zmieniarkę za 250zł i już mamy ponad 3000zł...
Kupno opon wielosezonowych pokazuje, że chcesz oszczędzać, a tego się nie robi w przypadku BMW. Gorsze są chyba tylko nalewki... Komplet dobrych opon do mojego to 1200zł (niskoprofilowe 17") i nawet nie zawahałbym się kupić.
Podsumowując - nie pokazuj, że nie stać Cię na namiastkę BMW tylko sprzedaj lub pakuj konkretną kasiorę w dobre podzespoły i serwis!
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Gru 2015, 14:30

dzida napisał(a):Podsumowując - nie pokazuj, że nie stać Cię na namiastkę BMW tylko sprzedaj lub pakuj konkretną kasiorę w dobre podzespoły i serwis!

Ja tylko w tej nieprzyjemnej dyskusji na koniec powiem,że chciałem tylko pokazać autorowi że nie ma potrzeby zamieniać astry f na to bmw.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

14 Gru 2015, 15:56

Niestety, stoję przed dokonanym wyborem, a nie rozmyślam na dany temat :) Kwestią rozmyślań nie było kupno E46, tylko to jaką wersję E46 powinienem kupić :) Wyszło na to, że 320i przelift, najlepiej w gazie, bo w sumie instalacja gazowa ~4000zł, do samochodu który kosztuje 12-13zł... to chyba zbyt spory procent wartości. Dlaczego odradzane są używki z zamontowanym już gazem ?
Gosucherry
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Alfa Romeo 159
Silnik: 1.9 JTDM 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Gru 2015, 16:12

Gosucherry napisał(a):Dlaczego odradzane są używki z zamontowanym już gazem ?

Jeśli chodzi o mnie to koniec tematu,naprawdę nie wypowiadajcie się więcej na mój temat,bo temat zakończyłem.
Co do Twojego pytania,są odradzane dlatego że jak kogoś stać na takie auto to stać go też na podstawową rzecz jaką jest paliwo.
Druga sprawa jest taka,że nie wiadomo jak to lpg było używane bo jak ktoś ma gaz to uwierz mi że nie szkoda mu paliwa i często wykręca ten silnik na max obroty często na każdym skrzyżowaniu a już szczególnie młodzi kierowcy.
Dalej to liczba lat ile to auto chodziło na tym gazie,im więcej tym gorzej bo silnik może być już nieco zmęczony.
Często auta na gazie są bardziej wyeksploatowane niż takie na benzynie chociaż nie ma do końca tutaj reguły.
Pomyśl sobie nawet Ty gdybyś miał gaz jeździsz za pół darmo i jeździsz częściej bo bardziej się to opłaca.
Jakbyś już szukał takiego BMW w gazie to dobrze by było żeby instalacja miała najwyżej 2 lata.
To jest częsta praktyka przy planowanej sprzedaży samochodu z jednej strony nikt nie chce robić prezentu,a z drugiej liczy na to że instalka mu się wróci wyjdzie na 0 i łatwiej sprzeda z gazem.
Mam nadzieję,że chociaż trochę przybliżyłem Ci jak to wygląda :) .
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

14 Gru 2015, 17:04

mateo199214 napisał(a):są odradzane dlatego że jak kogoś stać na takie auto to stać go też na podstawową rzecz jaką jest paliwo.

Słucham? :shock: Jak kogoś stać na auto na 12 tysięcy to stać go żeby jeździł bez gazu? W każdym poście przebijasz sam siebie :lol: Ludzie mają gaz w audi, bmw, infiniti, lexusach za grube pieniądze, a posiadanie w starym bmw to wstyd? Załosne
P.S. Na opony zimowe i letnie powinno być stać niezależnie od wartości auta :ok:
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

14 Gru 2015, 17:13

tomek70 napisał(a):Słucham? Jak kogoś stać na auto na 12 tysięcy to stać go żeby jeździł bez gazu?

No nie każdy lubi LPG ale większość i tak go montuje nawet do BMW i nie ma co stereotypami żyć że gaz do zapalniczek bo sam za jakiś tam czas mam zamiar kupić własne auto i to będzie LPG (albo założone już albo przeze mnie), bo tym sposobem jeździ się taniej a być może sporo będę musiał jeździć.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Gru 2015, 17:16

Mnie najbardziej przeraża to, że często ludzie oszczędzają i zakładają LPG u Janusza w szopie na najtańszych podzespołach i po partacku. Najlepszy przykład to Volvo 2.8 T6 BiTurbo z instalacją za 1500zł... A później narzekanie, że LPG psuje silnik. :no:
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

14 Gru 2015, 19:07

Myjkę samoobsługową dopisz do listy, budżet włożony w auto się zwiększy :ok:
tom4sh
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: .

14 Gru 2015, 19:13

mateo199214 mam życzliwą radę. Jeżeli chcesz nadal udzielać się na forum to zmień nick i zacznij dyskretnie od początku forumową ,, karierę " :mrgreen: Dzięki wywodom na temat swojego słynnego już e46 skompromitowałeś i ośmieszyłeś się tak wiele razy, że nikt już nie będzie Cię tu traktował poważnie... :lol:
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

14 Gru 2015, 19:13

Krzychu napisał(a):No nie każdy lubi LPG ale większość i tak go montuje nawet do BMW i nie ma co stereotypami żyć że gaz do zapalniczek bo sam za jakiś tam czas mam zamiar kupić własne auto i to będzie LPG (albo założone już albo przeze mnie), bo tym sposobem jeździ się taniej a być może sporo będę musiał jeździć.

Wiesz już może +- w co będziesz szedł?
Dopamine
Aktywny
 
Posty: 279
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007