Jaki SUV do 35k?

06 Gru 2020, 20:14

Cześć,
Powoli rozważam wymianę auta, mam bardzo ograniczoną wiedzę jeśli chodzi o modele, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze.

Budżet: do 35k zł

Użytkowanie:
- poruszanie się po dużym mieście (raz w tygodniu, ok 15km)
- dłuższe trasy w tym małe dróżki, leśne i górskie (raz w tygodniu, 200km+)

Preferencje:
Moim pierwszym i dotychczas jedynym autem jest Mercedes-Benz A W168, pasuje mi pod kątem niskiego spalania i "wysokiego" siedzenia, natomiast totalnie się nie sprawdza na trasy którymi jeżdżę. Potrzebuję czegoś bardziej dynamicznego do miasta i bezpieczniejszego do wycieczek, najlepiej 4x4 - często zdarza mi się jeździć po drogach nieutwardzonych. Raczej benzyna, ew. benzyna + gaz.

Póki co głównie patrzyłam na Nissan Qashqai 1.6, ale totalnie nie wiem czy to dobry kierunek. Będę wdzięczna za opinię.
meeila
Obserwowany
 
Posty: 1

07 Gru 2020, 13:10

Fajnie się czyta jak ktoś pisze szukam SUVa :) a później podaje np. Qashqai'a. Samochody z tego segmentu trzeba nazywać kompaktowymi SUVami lub mini SUVami :)

meeila napisał(a):Moim pierwszym i dotychczas jedynym autem jest Mercedes-Benz A W168, pasuje mi pod kątem niskiego spalania i "wysokiego" siedzenia
Tu przy zakupie auta w które celujesz spalanie będzie na pewno wyższe ale po założeniu LPG o ile będzie taka możliwość będziesz mógł jeździć taniej. W przypadku wspomnianego auta jest to możliwe i całkiem nieźle sobie radzę te auta z LPG szczególnie z silnikami 2.0 140KM. To drugie będzie jeszcze lepsze bo będziesz siedział jeszcze trochę wyżej niż w A klasie.

meeila napisał(a):Potrzebuję czegoś bardziej dynamicznego do miasta i bezpieczniejszego do wycieczek, najlepiej 4x4 - często zdarza mi się jeździć po drogach nieutwardzonych. Raczej benzyna, ew. benzyna + gaz
Tu warto jeszcze poszukać jakiegoś Crossovera który nie będzie dużo mniejszy od wspomnianego auta a na pewno sprawdzi się w takich warunkach no i dodatkowo może okazać się bardziej dynamicznym autem. Nie wiem tylko czy w ty budżecie coś sensownego się znajdzie.

Z posobnych samochodów warto jeszcze zwrócić uwagę na Mitsubishi Outlandera, Suzuki Vitara fajnie sobie radzi w terenie ale jest słabo wyciszona no i butla od gazu to prawie pół bagażnika. Patrząc na rok produkcji i cenę to najnowsza by była tu Dacia Duster 4x4 która również w terenie radzi sobie dobrze.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SsangYong Rexton G4 - nowa odsłona
    Jest to prawdziwy samochód terenowy gdyż zachowano konstrukcję opartą na ramie (Quad frame), co w dobie samonośnych nadwozi w klasie SUV jest rzadkością. W stosunku do poprzedniego modelu nadwozie jest dłuższe (4850 ...