Jakie auto (w którym się wyżej siedzi - suv, van) do 30-35k?

jakie auto (w którym się wyżej siedzi - suv, van) do 30-35k?

12 Mar 2012, 23:16

cześć,

poszukuję samochodu w pieniądzach 30-35k

raczej diesel (choć nikt mnie nie przekonał, że może być inaczej) - ponieważ na samochodach znam się średnio, to raczej opieram się na podpowiedziach znajomych i mam nadzieję Waszych:)

do tej pory jeździłem mondeo mk2 (1.8 benz+gaz), ale już jest nastolatkiem i czuć w powietrzu jego kres (prawie 300k km na liczniku)

chciałbym znaleźć sobie auto, w którym będę siedział wyżej niż dotychczas (dlatego van/suv)- głównie jeżdżę nocą, średnio 2-3 tyś km miesięcznie (trasy 500-1000km), więc testując 2-3 wyższe samochody znajomych widziałem różnicę w komforcie jazdy (+około 500-700km miesięcznie po mieście, czyli dziecko do przedszkola i z powrotem, do pracy tak samo)

z innych rzeczy, to fajnie gdyby rozsądnie spalał (mondziak przyzwyczaił mnie do średniego spalania: benz+gaz na poziomie 35-40zł/100km) / nie mam zacięcia sportowego, jednak na długich trasach autostrady się trafiają, więc przy takich prędkościach przelotowych ogłuchnąć nie chcę (gdy dla auta 140 km/h to szczyt możliwości)

samochód chcę brać w leasing, więc pewnie z 4 lata będzie musiało służyć - dobrze, żeby przy okazji koszty eksploatacji mnie nie zjadły

wstępnie oglądałem hyundai tucson, ford c-max, etc, ale nie mam uprzedzeń do żadnej marki - poradźcie proszę co i dlaczego warto oglądać.
przemekz
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: mondeo mk2

Re: jakie auto (w którym się wyżej siedzi - suv, van) do 30-

12 Mar 2012, 23:30

Myślę, że dobrym samochodem byłby Ford S-Max. Użytkowałem go przez 2 lata i byłem bardzo zadowolony. Silnik 2.0 TDCi 140 km wystarcza w zupełności a spalanie jest bardzo przyzwoite (7-7,5l w mieście , na trasie możesz zejść do 6)
Pozycja bardzo wygodna, może ustawić sobie wedle życzenia:

[link wygasł]
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

13 Mar 2012, 09:16

Fiat Croma. Wysoka pozycja za kierownicą, dość przestronna i wygodna, do tego bardzo dobre silniki diesla i wysoka jakość wykończenia
[link wygasł]

Albo Opel Zafira, znajomi mają i bardzo sobie chwalą. jeśli się nie mylę silniki 1.9CDTI to w zasadzie fiatowski JTD, więc raczej nie powinno być problemów (choć warto pamiętać o wypalaniu DPFa)
[link wygasł]

Przy dieslach warto brać pod uwagę ceny turbiny i dwumasy. Ich wymiana może być konieczna już nawet kilka tygodni po zakupie.
Libre
Aktywny

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

13 Mar 2012, 14:22

Też optowałbym za Cromą. Ciekawy mariaż kombi z VANem, mało popularny bo stanowczo za drogi jako nowy.
Jeżeli liczysz koszty to zapomnij o Tucsonie/Sportage. Nawet w wersji 2WD spalanie tego diesla potrafi przekroczyć w mieście 10l przy normalnej jeździe, jazda autostradowa (pow. 120) tak samo.
mstrucz
Aktywny

Miejscowość: Gdynia

15 Mar 2012, 01:08

znalazłem takie - mieszczą się w kasie, którą chcę wydać, a i w międzyczasie trochę urealniłem wymagania - co o poniższych powiecie (za i przeciw)?

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]
przemekz
Obserwowany

Auto: mondeo mk2

15 Mar 2012, 08:09

Kia bez sensu - gaz zajmie za dużo bagażnika, poza tym to wersja 2WD chyba, więc zupełnie bez sensu w takim aucie.
Megane - bardzo fajne tylko, że to cena netto.
Reszta jak najbardziej porównywalna - wybór raczej pod względem co mi bardziej przypasi jak wsiądę i się przejadę (bo Laguna prowadzi się kompletnie inaczej niż Mondeo, co nie znaczy że gorzej) . Wszystkie są prawdopodobnie pewne, wszystkie też są aktualnie produkowanymi modelami.
Fajne auta (Laguna w benzynie to rzadkość).
mstrucz
Aktywny

Miejscowość: Gdynia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    Polecane silniki TFSi 3 generacji EA888 - jak je rozpoznać? Polecane silniki TFSi 3 generacji EA888 - jak je rozpoznać?
    Witam mam zamiar kupić samochód z silnikiem 1.8-2.0 TFSi. Jak wyczytałem po różnych forach sliniki TFSi produkowane w latach 2007-2011 sa największą wtopa VW w ostatnich latach. Od 2011r wyszła 3 generacja ...

•