Jaki SUV do 70 tys zł polecacie?

25 Kwi 2021, 16:25

Dzień dobry

Zwracam się do was z dość pilna prośbą bo stare autko się rozsypało (miałem nadzieje ze jeszcze posłuży) i muszę szybko zakupić coś nowego. Wybór padł na kupno jakiegoś Suv-a ale kompletnie nie wiem w tym segmencie co i jak.
Na ta chwile (dopiero dziś zacząłem szukać) przejrzałem kilka ofert i to co mi się spodobało to:
- Mazda CX-5
- Skoda Karoq i Kodiaq
- Hyundai Tucson

Nie wiem jakie są:
- opinie użytkowników,
- jakie silniki są polecane (awaryjność i żeby to jakoś jeździło)

Jakiś szczególnych wymagań nie mam wiec każda wasza podpowiedz będzie dla mnie cenna. Zawęzi to krąg poszukiwań ;). Oczywiście jak polecacie jakieś modele to piszcie wezmę wszystko pod uwagę.

Dziękuję i pozdrawiam
ada6666
Nowicjusz

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Seat Toledo 1M
Silnik: 1.8 v20 125KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

25 Kwi 2021, 18:19

Honda CRV może ?
andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie
Ostrzeżenia: 1

26 Kwi 2021, 15:53

Z tych co ci się podobają to na pewno warto zainteresować się Mazdą CX-5 2.0 Skyactiv i na drugim miejscu Hyundai Tuscon z silnikiem 1.6 GDi.

Czy rocznikowo jesteś jakoś ograniczony?
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11

26 Kwi 2021, 17:12

Rocznikowo??? tzn...

A może jeszcze do tego dorzucimy Nisana Qashqai (warte???)
ada6666
Nowicjusz

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Seat Toledo 1M
Silnik: 1.8 v20 125KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2000

26 Kwi 2021, 19:51

Warte jak najbardziej...kwestia tylko silnika
andrewb25
Stały forumowicz

27 Kwi 2021, 00:47

Nissan Kaszana raczej. Jak to sie dzieje ze to takie popularne jest? W zestawieniu z tymi typami nie ma czego porónywać... 70tys? Lepiej kupic sobie kaszkaja, zepchnac go z klifu i jeszcze zostanie piniedzy na jakieś zachcianki nad morzem. Honda CRV, Toyota RAV4, a koreańskie to w ogóle będą już dobrym standardzie.
lasagne
Początkujący

Auto: Skoda Superb
Silnik: 2.0 TDI 170KM 4x4
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Korzystanie ze smarfona podczas przechodzenia przez jezdnię
    Jednym z zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest korzystanie ze smarfona podczas przechodzenia przez jezdnię. Już w czerwcu wejdą jednak w życie przepisy, które tego zakazują. Choć to kierujący pojazdami powodują ...
    [VAN-D] Voyager IV 2,8 / Carnival I 2,9 / Espace IV 2,0 / Sharan I 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - van segmentu D - silnik diesla o mocy ok. 140KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Chrysler Voyager IV 2,8 CRD - 150KM ...

• 27 Kwi 2021, 06:49

ada6666 napisał(a):- jakie silniki są polecane (awaryjność i żeby to jakoś jeździło)

Myślę że najlepszy stosunek awaryjności do osiągów, mają klasyczne 2.0 wolnossące benzyniaki na wielopunktowym wtrysku.
    CRV, RAV4, czy Outlander to bardzo niezawodne auta, a okolice 150 KM są już jak najbardziej wystarczające.
    Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III ,Lancera IX i Vitary 1,6
    yeti65
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 14
    Miejscowość: Zegrze Pd
    Prawo jazdy: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Outlander 2019, Courier 2020
    Silnik: 2.0 150KM 1.5D 100KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: SUV
    Rok produkcji: 2019

27 Kwi 2021, 20:06

Ja bym dodał do zestawienia 2 litrową 200KM 4x4 benzynę od Subaru ale to trochę egzotyk na te nasze smutne czasy. Natomiast wrażenia z jazdy fenomenalne... Forresterem pojezdziłem. Środek ciężkości nisko, napęd 4x4 czuć "centralnie", bardzo cicho wewnątrz i dobra dynamika. Takiego SUVa bym kupił. Polecam obadać.
    lasagne
    Początkujący

Auto: Skoda Superb
    Silnik: 2.0 TDI 170KM 4x4
    Paliwo: Diesel
    Rok produkcji: 2012

28 Kwi 2021, 20:19

lasagne napisał(a):Nissan Kaszana raczej. Jak to sie dzieje ze to takie popularne jest?

Bo podwyższony, prosty konstrukcyjnie, silniki też proste, taki mini SUV, ogólnie nie tylko w Polsce jest on modny bo w zasadzie całej europie jest tego zatrzęsienie, u nas bardzo dobrze trzyma cenę. z 2011Roku potrafi kosztować nawet pod 40 000zł w benzynie :lol:
    Ja już kupuję 10-go w tym roku i kolejka zawsze po to :lol:
    andrewb25
    Stały forumowicz