Jakie auto do 20-30tys,

09 Sty 2021, 10:52

Dzień dobry!

Chciałabym kupić dobre auto :D . Na ten cel mogę przeznaczyć 20-30k, ale wiadomo, im mniej tym lepiej.
Miałam Hondę Civic 2006, 1,8 automat, 140km, wersja USA I to auto jest super, wszystko mi pasuje jeśli chodzi o moc i wyposażenie. Niestety jest... zepsuta. Kupiłam z przebiegiem 300tys, Jeździłam nią dwa lata. To był zły zakup. Honda po remoncie silnika i innych naprawach. Teraz ma 330tys. Myślę, że dołożyłam do niej kilkanaście tysięcy i teraz chce kupić auto rozsądniej a Hankę już spisałam na straty :(

Na czym mi zależy?
1. nie chcę małego auta typu Yaris, Getz, Punto, Fiesta etc.
2. zależy mi na tym aby było wygodne, większe, przestronne
3. moc - jak w punkcie 1 - nie chcę muła, ale też nie musi to być demon :twisted:
4. Modele, które biorę pod uwagę: Opel Insignia, Honda Civic (taka jaką miałam, ale wersja UE, mniejszy przebieg), VW Passat, Ford Focus, Hyundai Ix35, ale jestem otwarta na wszystkie propozycje.
5. Nie chciałabym auta starszego niż 2011 i z większym przebiegiem niż 200k.
6. Komputer pokładowy, tempomat, klimatyzacja. Jarają mnie takie udogodnienia jak podgrzewane fotele etc :P

Moje problemy i wątpliwości:
*nie mam nikogo, kto poświęcałby mi czas na jeżdżenie i sprawdzanie samochodów
*nie mam zaprzyjaźnionego warsztatu do sprawdzenia auta
*rozważam zakup z komisu Autohero - chwalą się 12msc gwarancją i 14dniami na zwrot, dodatkowo dają gwarancję na przebieg i historię samochodu. WARTO?

Nie jestem pewna, czy nie upieram się przy tych limuzynach i suvach... To taka zachcianka. Kocham jeździć i sprawia mi to radość, natomiast wątpliwe abym w toyocie yaris odczuwała z tego przyjemność. Wydaje mi się też, że kupienie przykładowo Fiata Tipo 3-4letniego w cenie Opla Insigni 8letniej to wrzucenie kasy w błoto. Tipo może i ładny ale w środku to średniowiecze, jakbym znów jechała Lanosem :lol: a insignia to inny komfort jazdy, czyż nie?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i będę ogromnie wdzięczna za rady :)

Pozdrawiam wszystkich,
Kasia
Kasia785236
Nowicjusz
 
Posty: 3

09 Sty 2021, 11:35

Kasia785236 napisał(a):rozważam zakup z komisu Autohero - chwalą się 12msc gwarancją i 14dniami na zwrot, dodatkowo dają gwarancję na przebieg i historię samochodu. WARTO?

Odpuść :ok:
Kasia785236 napisał(a):Kocham jeździć i sprawia mi to radość, natomiast wątpliwe abym w toyocie yaris odczuwała z tego przyjemność.

To kup sobie yarisa2 ts czyli 1,8. :)
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Sty 2021, 12:09

szybki napisał(a):To kup sobie yarisa2 ts czyli 1,8.


133KM, okej - starczy. Ale na całym otomoto przy filtrach: min 120KM, rok od 2010, cena do 30k - nie ma ani jednego modelu. Starsze - owszem są. Ale to raczej nie jest "większy, przestronny i wygodny" samochód i chyba nie ma zbyt dużo wspólnego z modelami, które zaproponowałam. :)

Aczkolwiek bardzo dziękuję za odpowiedz :happy:
Kasia785236
Nowicjusz
 
Posty: 3

09 Sty 2021, 18:53

Kasia785236 napisał(a):rozważam zakup z komisu Autohero - chwalą się 12msc gwarancją i 14dniami na zwrot, dodatkowo dają gwarancję na przebieg i historię samochodu. WARTO?
lepiej kupić przy jakimś salonie samochodowym. Często mają do zaoferowania różne auta używane, które przyjęli w rozliczeniu za te, które sprzedali.
Kasia785236 napisał(a):Modele, które biorę pod uwagę: Opel Insignia, Honda Civic (taka jaką miałam, ale wersja UE, mniejszy przebieg), VW Passat, Ford Focus, Hyundai Ix35
w sumie taki pierd.lnik, że nie wiadomo co doradzić :ok: należałoby zacząć od tego, czy więcej jeździsz w trasie, czy po mieście. To trochę pomoże w doradzeniu Ci, który segment/typ nadwozia będzie dla Ciebie odpowiedni.
Kasia785236 napisał(a):insignia to inny komfort jazdy, czyż nie?
i tak i nie, natomiast zaryzykuję stwierdzenie, że Tipo mniej problemowe (i nie ma nic do tego wiek auta). Insignia w sumie wielka krowa na zewnątrz, ciasny w środku, jakość wnętrza... trochę w.w Lanos.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Sty 2021, 20:10

mike napisał(a):sumie taki pierd.lnik, że nie wiadomo co doradzić

Miałem to napisać :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Sty 2021, 21:39

Ale w tym budżecie insignia 8 letnia to chyba tylko 200+ tyś km przebiegu ?
Tipo raczej też bieda bedzie kupić za taki pieniądz no chyba że najuboższa wersja z silnikiem o powalającej mocy 95 km...
Passat chyba jezszcze droższy od insygni.
Focusa mozna jakiegoś znaleźć.
Może się mylę ale za 30 koła idzie kupić coś sensownego spełniającego kryteria autorki ?
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Touareg I
    Touareg to duży SUV klasy średniej-wyższej, bezpośredni konkurent m.in. Mercedesa ML i Toyoty Land Cruiser. Konstruktorzy z Wolfsburga postawili na luksus i to, co teoretycznie w terenówce powinno być najważniejsze, ...

09 Sty 2021, 21:47

Peugeot 3008
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford S-max ,Kuga , Mondeo

https://www.otomoto.pl/osobowe/ford/?se ... ountry%5D=

Tylko proponuję modele silnik,pojemność ,moc,kolor wyposażenie i reszta twój wybór
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

09 Sty 2021, 22:54

Mam podobny dylemat co koleżanka, dla mnie samochód jest albo ładny albo brzydki :lol: Ja szukam do 25 tys i ze swoich obserwacji podoba mi się i mogę doradzić
- astra j, lepiej brać benzynę 1,4t, silnik 1,6 większy ale ma mniej koni i gazu nie zamontujesz, jeszcze jakaś skrzynią psująca jest w niej
- focus iii, tutaj silnik 1,6 105-125km, tutaj kolega mówił że gazu się nie montuje
- kia cee'd II, w Twoim budżecie osiągalna 1,4 100km, prosta, tania i ładna, mnie nie stać na nią niestety :/
- audi a3 II, koleżanka namawia mnie na to, bo jest najtańsza z tych wszystkich ale ma silnik 1,6 100km, co obecnie nie wiem czy nie za mało, i spala dużo

Co do reszty samochodów nie mam zdania, nie interesowałam się. Ja to bym chciała aby mi też koledzy pomogli coś znaleźć, na obrazkach na olx wszystkie ładne. Jestem z Łomży, więc w okolicy do 100km poszukam, jakby któryś coś miał to niech mi podeślę :)
anka7b7
Obserwowany
 
Posty: 1

09 Sty 2021, 23:06

Acer
Ale była mowa o wrażeniach z jazdy o jakotakiej mocy. Nie ma za w takim budżecie takich aut jeszcze pokroju mondeo. Co najwyżej albo bardzo duży przebieg albo silnik który raczej wrażeń z jazdy nie da, no chyba że ktoś się z punto przesiądzie. Albo auto sprowadzane ale takimi chyba nie warto się interesować.
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

10 Sty 2021, 00:22

Acer propozycje wpisujące się w temat idealnie, naprawdę :ok:
anka7b7 napisał(a):silnik 1,6 większy ale ma mniej koni i gazu nie zamontujesz, jeszcze jakaś skrzynią psująca jest w niej
co do LPG to akurat nieprawda. Ze skrzynią nie jestem pewien, bo w poprzedniku montowali dwie różne.

anka7b7 skopiuj sobie swój post i załóż najlepiej nowy temat, bo tutaj zrobi się niepotrzebny miszmasz :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Sty 2021, 11:49

mike napisał(a):w sumie taki pierd.lnik, że nie wiadomo co doradzić należałoby zacząć od tego, czy więcej jeździsz w trasie, czy po mieście. To trochę pomoże w doradzeniu Ci, który segment/typ nadwozia będzie dla Ciebie odpowiedni.

Ojej, proszę wybaczyć, za ten pier.olnik, ale jestem zielona w temacie aut :D . Wybieram takie samochody, które mi się podobają. Insignią miałam przyjemność kilka razy jechać, ale fakt, że lata temu. Pamietam, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Może to sentyment :D
Jeżdżę przede wszystkim po mieście, zwłaszcza zimą. Latem wynoszę się na wiochę i dojeżdzam 40km do pracy. Sporadycznie w trasy.

Cynerion napisał(a):Ale w tym budżecie insignia 8 letnia to chyba tylko 200+ tyś km przebiegu ?


[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Przykład Insigni, która zwróciła moją uwagę. :)

Siedzę na tym otomoto od tygodnia i sama nie wiem czego szukam. Chciałabym samochód z niskim przebiegiem (do 150k), chyba przez wzgląd na moją Hondę (330k) i to, że same z nią problemy.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Taką Hondę mam tylko, że wersja USA. Zawieszenie w stanie tragicznym. Po remoncie silnika (spieprzonym swoją drogą, wszedzie sika olej) i nikt nie chce dalej jej naprawiać. Części trudnodostępne i drogie. Szczerze mówiąc ten samochód spełnia moje wymagania w 90%. Komfort, przestronność, wygoda, moc wszystko super. Brakuje mi tylko czujników cofania, komputera pokładowego, takich małych bajerów :)

Co Panowie powiedzą na to aby kupić znów taki sam tylko z Polskiego salonu i z mniejszym przebiegiem?


Acer66 napisał(a):Peugeot 3008
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 2dcec7f732


Peugeot? :o
Tata całe życie mi mówił - żadnych francuzów :lol: , tych samochodów trochę się boje, bo zostało mi to poniekąd wpojone.

Docelowo jak mnie będzie stać chciałabym suva, Volvo XC 60, ale na razie muszę iść na szereg kompromisów :lol:

Tak z innej beczki - gdyby Panowie mieli doradzić młodej dziewczynie samochód na dojazdy do pracy (nie patrząc na moje wcześniejsze sugestie co do modelu) to co to by było?
Jedyne warunki konieczne:
*ładny i nie najmniejszy :D
*rocznik od 2010
*w troche wyższej klasie, z komputerkiem, klimą i nie cały z plastiku w środku :naughty:
*tani w utrzymaniu, stosunkowo bezawaryjny
*max 30k

pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wszelkie rady :happy:
Kasia785236
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Sty 2021, 13:39

Kasia785236 napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... 717fab49ee
Przykład Insigni, która zwróciła moją uwagę.

Odpuść. 1.4 turbo w astrze nie daje rady a co dopiero w takiej kolubrynie...

Kasia785236 napisał(a):Peugeot?
Tata całe życie mi mówił - żadnych francuzów , tych samochodów trochę się boje, bo zostało mi to poniekąd wpojone.

W moim środowisku też tak gadają. Też miałem francuza i po przekroczeniu przebiegu 200 tyś zaczął się jeden wielki ciąg awarii jednej za drugą. Nie było momentu żeby coś się tam nie chrzaniło. W dodatku części mało, z zamiennikami problem. Wszystko drogie. Naprawy minimum 1000 zł... i to była benzyna a nie diesel. Dodam też że proby bieżąvyvh napraw byly bez sensu bo jedno sie naprawiło to zaraz psuły się 2 inne rzeczy.
Także tak jak francuz to z niskim przebiegiem. Takie jest moje zdanie poparte moim doświadczeniem i wiem że na forum nikt się ze mna nie zgodzi :roll:
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

10 Sty 2021, 13:57

Kasia785236 napisał(a): Peugeot? Tata całe życie mi mówił - żadnych francuzów , tych samochodów trochę się boje, bo zostało mi to poniekąd wpojone.

To proszę sobie poczytać o Japońskiej Yaris produkowanej w Francji
szczególnie polecam pierwsze wersety pod zdjęciem. :naughty:

https://www.motofakty.pl/artykul/toyota ... 1-3-2.html

Podobnie jest też z innymi autami Niemiecki Opel > Tychy -Gliwice
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

10 Sty 2021, 14:44

Acer66 napisał(a):To proszę sobie poczytać o Japońskiej Yaris produkowanej w Francji
szczególnie polecam pierwsze wersety pod zdjęciem.


Tia ... z tą różnicą że lista możliwych usterek yarisa wygląda jak wstęp do zabawy w pugu.
]Kasia785236 mi pasuje do Ciebie :D civic ufo 1,8 skoro jeździłaś takim. Kup wersje eu bo z wersjami usa średnio jest.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Sty 2021, 15:58

I proszę ,, szybki" znalazł ci auto moim zdaniem niezły wybór
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018