Jakie auto w dieslu??

Jakie auto w dieslu??

23 Paź 2006, 20:41

Witam,
nosze sie z zamiarem kupna auta z silnikiem TDI,ale jak sie juz zorientowałem występują one w 2 wersjach: na pompowtryskiwaczach bądz na pompie rotacyjnej. Mam pare pytań w związku z tym:
1.Które są bardziej awaryjne?
2.Które są bardziej podatne na chip/box tuning?
3.Jak wygląda sprawa ekonomiki-które mniej palą?
4.Z tego co wiem silniki TDI na pompowtryskiwaczach są bardziej elastyczne,lepiej się zbierają,ale te na pompie podobno się dłużej kręcą-czy to prawda?
5.Co byście mi polecili mając na względzie chęć zwiększenia mocy w przyszłości?
Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
nitas
Nowicjusz

Re: Jakie auto w dieslu??

23 Paź 2006, 20:54

1.podobnie
2.z oboma typami nie ma problemu (i tutaj niepolecam żadnych boxów)
3.wszystko zależy od nogi kierowcy :lol:
4.NIE nieprawda
5.no to tylko PD ponieważ np.w serii mają 150Km (silnik ARL) i można śmiało zrobić z niego pod 200 kucy bez uszczerbku na zdrowiu
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes Sprinter w wersjach NGT i LGT receptą na kryzys Mercedes Sprinter w wersjach NGT i LGT receptą na kryzys
    Pomimo że branża samochodowa ogłosiła jakiś czas temu koniec kryzysu, on jednak znowu powraca. Dla sektora transportowego oznacza to ponowne pogorszenie warunków działania: wzrost cen paliw, zmniejszenie zamówień. ...
    Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      Jaguar