Jakie kombi w dieslu do 3 tysięcy

22 Kwi 2014, 21:37

Proszę o radę. Szukamy kombi w dieslu do 3 tysięcy zotych, a najchętniej za 2, max. 3,5 tysiąca. Myślę, że nie nowszy niż 2000 rok. Koniecznie musi mieć klimatyzację, więcej bajerów nie trzeba, choć wiadomo - udogodnienia zawsze mile widziane. Podobnie jak ocynkowana blacha i pancerny silnik.

Oglądaliśmy Peugeota 406 2.0 HDI i byłby idealny, gdyby nie pompowtryski - absolutnie ich nie chcemy. Z gry odpadają też Fordy, Fiaty, Ople i Renault.
Wiem, że niewiele pozostaje, ale może coś polecicie?

p.s.
Uprzedzę tylko, że proszę nie pisać, że za takie pieniądze dobrego auta się nie kupi, bo nasz kosztował 1000zł i - choć ma przebieg prawie 500.000, uparcie nie chce się rozlecieć. Musimy go jednak zmienić, bo kombi z pojemnym bagażnikiem potrzebny na gwałt :)
szansel
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: mitsubishi galant
Paliwo: Diesel

22 Kwi 2014, 21:58

szansel napisał(a):Szukamy kombi w dieslu do 3 tysięcy zotych, a najchętniej za 2, max. 3,5 tysiąca. Myślę, że nie nowszy niż 2000 rok. Koniecznie musi mieć klimatyzację, więcej bajerów nie trzeba, choć wiadomo - udogodnienia zawsze mile widziane. Podobnie jak ocynkowana blacha i pancerny silnik.

i co jeszcze? :lol:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Kwi 2014, 21:59

Gratuluję podejścia, jak odrzucasz Forda, Renault.. Za 3k dostałbys dobrego Mk1 z klima. Masz 3k a wymagania za 30.. Zluzuj trochę.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Kwi 2014, 22:26

Też w 3 tysiącach spokojnie byś kupił astrę f w kombiaku, golfa 3 variant (czy jak to się tam pisze), 306 kombi.
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

23 Kwi 2014, 06:21

Z takimi wymaganiami zostaje tylko życzyć powodzenia w znalezieniu super skarbonki :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Kwi 2014, 09:15

Nie wiedziałam, że za klimatyzację w samochodzie trzeba zapłacić 30k. Ciekawe, doprawdy. Wedle waszej teorii nasz aktualny samochód nie miał prawa kosztować tyle, ile kosztował. Szkoda, że jest sedanem.
Marki, które wymieniłam, odrzucamy z 3 głównych powodów:
- forda i renault mieliśmy - dziękujemy
- codziennie oglądamy sąsiadów i rodzinę posiadających takie kombiaki z maskami w górze
- gdy naszym złomem ostatnio jechaliśmy autostradą to (ciekawy zbieg okoliczności) te same kombiaki mijaliśmy stojące na pasie awaryjnym, również z podniesioną maską

Wydawało mi się, że specjaliści w dziedzinie znają również inne marki i modele. Np. za 2900 znalazłam Lancię Dedra, jednak o Lanciach niewiele wiemy. [link do oferty na Olx wygasł]
Są również mazdy 626, peugeoty 406, citroeny i sporo fiatów marea, które jednak nie wzbudzają naszego zaufania - ponoć słabiutkie zawieszenie.
Nie wiem jednak, na jaki silnik się zdecydować. Niektórzy twierdzą, że 1,9 jest za słaby dla kombiaka.
szansel
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: mitsubishi galant
Paliwo: Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    MOTO Session 2013 / relacja
    Moto Session 2013 to wielkie lubelskie święto motoryzacji, na którym zaprezentowały się aż 22 marki. Najnowsze modele wielu marek samochodów kusiły wielbicieli nowinek motoryzacyjnych. Dzięki motocyklom i samochodom ...

23 Kwi 2014, 09:24

nie ma takiego auta za ok 3tys. co by nie rdzewiało (ocynk i nie bity) i miało działającą klimę i do tego jeszcze z dieslem.

najbliżej tego jest Audi 80 ale też kosztuje więcej
406 nie ma pompowtrysków tylko wtryskiwacze Common Rail. Tam też był montowany prosty 1,9TD ale na 406 trochę mało.

Tak, pakuj się w Lancie za niecałe 3000 zł... :ok: Ktoś się próbuje pozbyć...

W aucie za 3tys. nie patrzysz co ma słabe zawieszenie tylko co jest w lepszym stanie.

W tej cenie szuka się co jeździ i najlepiej z benzyniakiem, bo diesle mają po milion na liczniku albo 3ci silnik.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Kwi 2014, 09:38

szansel napisał(a):Tak, pakuj się w Lancie za niecałe 3000 zł... Ktoś się próbuje pozbyć...

też tak myślałam o peugeocie za 2000, a tu się okazało, że koleś wziął samochód za długi i chce się go pozbyć bo mu graci, a auto naprawdę w dobrym stanie: zero rdzy, silnik pali od zimnego pięknie, zawieszenie super, tylko ten silnik - jego ewentualna naprawa przekroczyłaby koszt samochodu kilkakrotnie

a co myślicie o nissanach primera?

niestety, tylko diesel wchodzi w grę. auto nie musi być wieczne, ale nie chcę w nie ładować co chwilę. nasz galancik kosztuje nas rocznie może z 200-300zł.

a czy to znaczy że peugeot 406 z silnikiem 1,9 TD byłby ewentualnie dobrym wyborem? (a nuż się zdarzy cud po raz drugi).
była i mazda 626 za tę cęnę, tylko ponoć części do mazdy są bardzo drogie
szansel
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: mitsubishi galant
Paliwo: Diesel

23 Kwi 2014, 09:41

1,9TD to prosty diesel

przy tej cenie trzeba patrzeć czy ma dobre opony albo np. ile kosztuje wymiana rozrządu, bo to może być wartość połowy samochodu
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Kwi 2014, 09:49

dzida napisał(a):1,9TD to prosty diesel

ale to dobrze czy źle? jakie są wady a jakie zalety - tak w skrócie?

opony akurat to najmniejszy ból.
jednak zdarzają się audi 80 do 3,5k
http://olx.pl/motoryzacja/samochody/aud ... estate-car

a o citroenach albo nissanach coś wiecie z doświadczenia?
szansel
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: mitsubishi galant
Paliwo: Diesel

23 Kwi 2014, 09:53

prosty stary diesel to:
- duży hałas
- muł
- sporo pali, a nie jedzie
- nie ma co się zepsuć praktycznie

zdarzają się ale prawie wszystkie są po przygodach
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Kwi 2014, 09:55

hałas to akurat na plus
a co to znaczy sporo 6-8, czy 10-12l?
szansel
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: mitsubishi galant
Paliwo: Diesel

23 Kwi 2014, 09:57

to, że takie diesle w 406 palą tak samo a ten stary rozpędza się w ok. 5s wolniej
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Kwi 2014, 09:58

Na Twoim miejscu skupiłbym się właśnie na Audi 80 Avant - w Twoim budżecie przy odrobinie szczęścia możesz trafić na egzemplarz z klimą, bezwypadkowe autka powinny być wolne od rdzy. Dwóch moich znajomych nabyło w ostatnim czasie takie samochody za ok. 2 tys. zł i jeżdżą nimi bezawaryjnie (!), ale możliwe, że była to kwestia szczęścia.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

23 Kwi 2014, 10:21

a odniesie się ktoś jeszcze do citroena i nissana?
przyznam, że jeśli chodzi o kubaturę bagażnika, to urzekł mnie ten peugeot i mazda 626, ale nie muszę się upierać.

p.s.
czy waszym zdaniem silniki td są lepsze od jtd albo innych?
szansel
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: mitsubishi galant
Paliwo: Diesel