Jakie polecacie auto do 30 - 35 tys zl

29 Sie 2019, 20:19

Witam wszystkich.
Planuje zakup samochodu i borykam sie z problemem jakie auto wybrac. Dysponuje kwota 30 - 35 tys zl, mozecie polecic jakies wieksze rodzinne auta w benzynie? Chodzi mi zeby byly w miare bezpieczne i bezawaryjne gdyz mam dosc juz wizyt u mechanika tak jak z poprzednim autem. Z gory dziekuje za pomoc
Bocian989
Nowicjusz
 
Posty: 16

31 Sie 2019, 20:17

Ktos pomoze?
Bocian989
Nowicjusz
 
Posty: 16

31 Sie 2019, 20:26

A co miałeś poprzednio? - diesla i teraz się na nie obraziłeś?
Jakie trasy będziesz pokonywał autem? Ile kilometrów i w jaki sposób najczęściej?
Większe auto rodzinne w benzynie - 2.0 benzyna to średnie
spalanie 9-11l/100km, planujesz gaz? - dlatego może diesel się nada, tam jest średnie 6-8, zależnie od pokonywanych tras.
tomekdk
 

31 Sie 2019, 20:32

Mialem forda s maxa 1.8 tdci i w ciagu dwoch lat dolozylem do niego ponad 10 tys, totalny niewypal. To byl moj pierwszy diesel i chyba ostatni bo albo trafilem na kiepski egzemplarz albo po prostu moja noga nie jest stworzona do diesla. Raczej gazu nie planuje a trasy pokonuje codziennie 20 km do pracy po dosc kretej drodze i ogólnie rzadko u mnie auto stoi bo ciagle gdzies z dzieciakami jezdzimy.
Ostatnio edytowany przez Bocian989, 31 Sie 2019, 20:39, edytowano w sumie 1 raz
Bocian989
Nowicjusz
 
Posty: 16

31 Sie 2019, 20:39

Niestety 1.8 TDCi nie jest polecanym silnikiem, dlatego z jednej strony możesz winić siebie, że wybrałeś sobie auto z niezbyt udanym silnikiem.
Ale czy dlatego będziesz winił wszystkie diesle (te dobre również)?
Równie dobrze mogłeś wybrać sobie auto z wadliwym silnikiem benzynowym (też takie są) ... to obecnie unikałbyś benzyniaków?
Trochę bezsens ... lepiej chyba wybierać pewne i polecane silniki, prawda?
Jak napiszesz jak często i w jakie trasy z dzieciakami jeździcie to będzie można coś więcej pomóc.
tomekdk
 

31 Sie 2019, 20:49

Nie skreslam samochodow w dieslu tylko zastanawiam sie czy to silniki dla mnie bo wczesniej posiadalem kilka benzyniakow i mialem praktycznie spokoj. Nie jestem wielkim znawca i dlatego poprosilem o pomoc w wyborze dobrego w miare bezawaryjnego samochodu. A z dzieciakami roznie, raz jedziemy do miasta raz gdzies dalej zalezy na co ojca namowia :D i jakies wakacje za granice, rocznie okolo 25 - 30tys km robimy
Bocian989
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pojazdy wojskowe MAN i STAR
    MAN Nutzfahrzeuge często przewija się w kontekście rozmów o pojazdach wojskowych. Powodem jest to, że od dawna samochody ciężarowe tej marki znajdują się w ofercie dla naszej armii, a niektóre modele są w eksploatacji. ...

31 Sie 2019, 21:21

Myslalem o jakims citroenie c4 picasso II, c4 grand picasso II choc ciezko pewnie bedzie w tych pieniadzach kupic ewentualnie cos doloze, c5 III ewentualnie Hyundaia i40. Tylko niewiem czy ktorys z nich sie nadaje i z jakim silnikiem. Zona znowu chce focusa, mondeo, kuge lub kia ceed
Bocian989
Nowicjusz
 
Posty: 16

31 Sie 2019, 23:15

W C5 i Peugeocie 508 (moze byś się załapał na pierwszy rok produkcji) masz bardzo dobrego diesla 2.0 HDi, 140/163 konie.
To samo w Mondeo - 2.0 TDCi 140/163 konie, ten sam silnik co w C5 i 508.
Ale jak to auto klasy D z dieslem - szczególną uwagę zwróć na prawdziwość przebiegu, bezwypadkowosc to swoją drogą.
tomekdk
 

01 Wrz 2019, 08:19

A co sadzisz o tym hyundai i40 i tych dwoch c4? Czy ten silnik 2.0 bluehdi to ten sam co w c5 2.0 hdi? W ofertach najwiecej jest 1.6 hdi, 1.2 i 1,6 benzyniaki, dobre te silniki? Ten i40 nadaje sie zeby go brac pod uwage? A moze masz inne typy aut tylko bym prosil i o diesle i o benzyne bo troche mam uzaz i niewiem na co sie zdecyduje :D
Bocian989
Nowicjusz
 
Posty: 16

01 Wrz 2019, 11:52

Jak swego czasu miałem Hyundaia to na forum tej marki pojawił się ciekawy temat o i40:
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7060
także trzeba by to sprawdzić.
No i silnik bym polecał ten 136-konny, 115 koni to jednak trochę mało, ale auto ogólnie ma dobre opinie.

Z benzynami jest ten problem, że praktycznie nie występują, 90-95% aut w klasie D ma silniki diesla, a jak występują, to rzadko są polecane, bo są przeważnie starszego typu, skrzynie mają 5-biegowe (C5, Mondeo), sporo spalają ok. 9-10l/100km PB95, no i nie ciągną tak dobrze jak diesel.
Dlatego jak Ty robisz sporo tras to diesel będzie idealnym wyborem.
1.6 HDi będzie za słaby, mamy go w C4 i jak jadę C4 to jednak czuć różnicę w stosunku do 140 koni, nawet jak C5 cięższa. Także dla Ciebie polecam 140 albo 163 konie.
A dla Ciebie z aut, które byłyby najpewniejsze to Mondeo 2.0 TDCi 140/163 konie albo 508 140/163 konie.
C5 z racji hydropneumatycznego zawieszenia (które uchodzi za trwałe) w kwestii potencjalnego ryzyka jest gdzieś na nimi, aczkolwiek bardzo fajnie połyka trasy. Znajomemu, który przesiadł się z C5 na 508-kę brakuje tego komfortu w trasie, także coś za coś.
tomekdk
 

01 Wrz 2019, 12:21

No myslalem o mondeo albo o fokusie wlasnie ale caly czas sie zastanawiam czy nie kupic cos wiekszego bo sporo moge zlego powiedzieć o s maxie ale nie to ze super sie nim jeździło, był naprawde wygodny i miejsca w tym aucie bylo kupe. Dlatego sie zastanawiam czy czegos nie kupić tego typu i stad te c4 picasso i grand picasso. Tylko ze gama silnikow w tych autach jest uboga a na forach pisza tak zróżnicowane opinie ze niewiadomo kogo sluchac. A jesli chodzi o benzyniaki to wiem ze sporo pala ale jakos mi to mega nie przeszkadza bo chce auto ktore bedzie jeździło i bedzie pewne a nie tygodniami stalo na warsztacie. A i tak wyjdzie w eksploatacji tyle co diesel bo niby wiecej pali ale czesci sa tansze i praktycznie jedno w drugie wchodzi. Jedyny plus przemawiajacy za diesel to jazda bo moment obrotowy wyzszy i lepiej idzie :D
Bocian989
Nowicjusz
 
Posty: 16

01 Wrz 2019, 12:22

Za 35 tys. patrz na:
Ford Mondeo Mk4 2.0 TDCI 140/163KM (ewentualnie benzyna wolnossąca 2.0+LPG)
Citroen C5 2.0 HDI (ewentualnie benzyna 2.0+LPG) - tańsze wersje mają wielowahaczowe zawieszenie zamiast hydropneumatycznego
VW Passat B6 2.0 TDI CR

Z minivanów polecam Forda S-Maxa, ale z tym dieslem 2.0 TDCI - to ten sam silnik co w Peugeot/Citroenie/Volvo.

Na 508-kę marny budżet, jako takie zaczynają się od 35 tys, tak samo na i40. C4 Picasso II też odpuść - sensowne egzemplarze to tak od 40 tysięcy.

Możesz też popatrzeć na VW Tourana II, ale ciężko o egzemplarz z dieslem w dobrym stanie w tej kwocie. Przykładowe auto:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

01 Wrz 2019, 12:31

Mysle ze jakies pieniądze dodatkowe bym znalazl aby kupic cos naprawde dobrego i co mi się podoba a najbardziej wlasnie ktoras ta c4 albo i40 wlasnie tylko pytanie co i z jakim motorem. S maxa to mi juz kobieta za zadne skarby nie pozwoli kupic :D :) :)
Bocian989
Nowicjusz
 
Posty: 16

01 Wrz 2019, 12:45

Przy 30000km rocznie oszczędność na korzyść diesla to ok. 4500zl rocznie.
Poza tym jak już wspomniałem - diesle w tym segmencie maja 90-95% rynku, zatem ciężko trafić na dobrą benzynę, a tez występują bardzo udane silniki diesla.
Do tego specyfika diesla, którym przyjemniej się podróżuje, szczególnie przy zaladowanym aucie.
tomekdk
 

02 Wrz 2019, 14:12

Ale w wiekszosci przypadkow te wszystkie diesle sa juz zjezdzone i kiepskiej kondycji a benzyniaki wydaje mi sie ze sa w lepszym stanie. Ogolnie znalesc dobry samochód to naprawde jest ciezko. A myslicie ze lepiej szukac w polsce czy za granica?
Bocian989
Nowicjusz
 
Posty: 16