Jakie są dobre klocki

26 Lis 2019, 11:52

Klocki najlepiej dobierać razem z tarczami w komplecie wtedy powinny najlepiej współpracować i nie powinniśmy mieć niepokojących odgłosów z układu hamulcowego.

Jeżeli kupujemy same klocki warto zwrócić uwagę na to jakie mieliśmy wcześniej i jeżeli spełniały nasze oczekiwania to dobrze jest zainwestować w taką samą markę.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

02 Lut 2020, 04:42

Jestem w posiadaniu wyniku testu porównania klocków ABE oraz ATE ponad dwukrotnie droższych,auta takie same,no i co? Różnica znikoma.Sam do swego W210 kupiłem klocki DACO(Allegro) ,80 zł z wysyłką,komplet,przód i tył:) Rewelka,nie piszczą,nie pylą,auto świetnie hamuje.Na pewnym Forum też to napisałem,wyśmiano mnie,po roku ktoś napisał,że zamontował DACO i jest zaskoczony miło.Nie zawsze niska cena(w tym wypadku szokująco niska) musi oznaczać niską jakość.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

11 Lut 2020, 15:51

Ja ostatnio zmieniłem z przodu komplet tj. tarcze i klocki na takie firmy zimmermann. Cena była akceptowalna i na takim średnio niższym poziomie za cały komplet. Muszę przyznać że jestem zadowolony.
Rokiko
Zaawansowany

11 Lut 2020, 20:47

Mnie to nie dziwi, Zimmermann to specjalista w tworzeniu tych komponentów, klocki, tarcze, to nie jest firma byle jaka podobnie jak Gabriel, amortyzatory.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczna podróż na wakacje – jak się do niej przygotować?
    W okresie wakacyjnym wzrasta liczba wyjazdów, a wraz z nią częstotliwość wypadków drogowych. Tylko w lipcu i sierpniu 2019 r. doszło do blisko 19% wszystkich wypadków tego roku. Jadąc na wakacje, kierowcy ...
    Upadek z piątego piętra, a zderzenie z pieszym
    Całkowita droga hamowania wraz z czasem reakcji przy prędkości 60 km/h wynosi ok. 50 m. W trudnych warunkach pogodowych, przy oblodzeniu nawierzchni lub opadach śniegu może wydłużyć się kilkakrotnie. Uderzenie w pieszego ...

•  
    • Warto przeczytać