Jakie świece i przewody WN kupić do suzuki swift 1.3 '93

26 Mar 2009, 21:50

Tak jak w temacie i jaki akumulator polecacie żeby długo posłużył
BANAN23
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: Jabłonna Lacka
  • 26 Mar 2009, 21:56

    Swiece jakiej firmy i ilo elektrodowe są najlepsze
    BANAN23
    Początkujący
     
    Posty: 243
    Miejscowość: Jabłonna Lacka

    27 Mar 2009, 15:32

    Najlepsze są przewody z termoplastycznego elastomeru lub syntetycznego elastomeru(a nie jak wcześniej sądzono silikonowe - te są ulubionym przysmakiem gryzoni) z rdzeniem ferromagnetycznym.Np. Sentech,NGK.A świece - wartość musi być taka jaką zaleca producent do twojego silnika(tutaj nie ma żadnego wyboru - muszą być takie jakie on zlaeca),a co do producenta,to jest ich całe mnóstwo - Iskra,NGK,Bosch.A co do ilości elektrod,to zdania są podzielone.Niby im więcej elektrod,tym pewniejszy zapłon i dłuższa żywotność świec - np. 4 elektrodowe powinny wytrzymać nicby 4 razy dłużej,ponieważ iskra za każdym razem przeskskuje na innej elektrodzie.Ale czy to taka prawda?Nie będę się wypowiadał,żeby nie budzić żadnych kontrowersji.Ale jeżeli zdecydujesz się na takie świece,to muszą one być dobrane do twojego silnika,czyli muszą być odpowiednikami świec,jakie zaleca producent twojego silnika - w kilkuelektrodowych świecach nie możliwości ustawienia przerwy na elektrodach.Moje zdanie na ten temat jest takie,że jak ci silnik dobrze pracuje na tych świecach co masz,to kup takie same.Po co robić doświadczenia i tracić kasę.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    27 Mar 2009, 20:12

    No w sumie to dobrze mi autko pali za raz zawsze. No ale mam je już 2 lata i świece i przewody nie były zmieniane. Może czas i pora. Dodam że w zime -20'C też nie miałem problemów z zapalaniem no chyba że aku padł, ale to inna bajka. Więc może nie wpędzać się w koszty skoro jest wsz. ok. Czy zmienić to może zmniejszy się spalanie o drobine. Co o tym sądzicie?
    BANAN23
    Początkujący
     
    Posty: 243
    Miejscowość: Jabłonna Lacka
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Kierunkowskazy - migać czy nie migać?
      Kierunkowskazy są ważnym narzędziem komunikacji na drodze. Pozwalają na informowanie o planowanym manewrze, więc prawidłowe korzystanie z nich powinno być nawykiem wszystkich kierowców. Dla wielu jednak nie jest. Trenerzy ...