Japoniec czy dojśland

02 Wrz 2022, 19:21

Powiem tylko tyle, że na razie skłaniam się ku hondzie Accord, ale też chciałbym poszerzyć trochę mój zakres aut do wyboru dlatego miło będzie gdyby ktoś jeszcze miał coś do zaoferowania. Zależy mi żeby auto miałą pazur przy czym silnik był trwały, niezawodny tak jak słyszałem o 2.4 vtec od Hondy. Karoseria coupe, sedan, może też być jakiś ciekawy hatchback. Mogę też dodać że po części japońska motoryzacja to moje klimaty. Chciałem się jeszcze dopytać o saaba 9-3, ponieważ słyszałem o tych silnikach równie dużo, ale boje się, że przy usterkach koszt części będzie cholernie wysoki albo w ogóle nie będą na rynku.
Flintstone
Nowicjusz
 
Posty: 8

02 Wrz 2022, 19:25

Daj pan spokój z Saabem, nic sobą nie reprezentuje, jedzie przeciętnie jak na turbo i jeszcze problem z częściami (dostępność i koszt).

Accord jest rozsądnym wyborem jeśli oczekujesz trwałego silnika, trochę gorzej z rdzą.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

02 Wrz 2022, 19:46

Flintstone napisał(a):saaba 9-3, ponieważ słyszałem o tych silnikach równie dużo, ale boje się, że przy usterkach koszt części będzie cholernie wysoki albo w ogóle nie będą na rynku.

Odpuść.

Trevor napisał(a):TSI i twierdzi że to beznadziejne silniki

Ja tak powiedziałem ? Dawaj cytat :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Wrz 2022, 21:01

Saab spoko wybór 2,0T silnik z Vectry także spokojna głowa.
Co do Hondy radzę się przejechać i ocenić żeby potem nie było zdziwienia jakiegoś.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

02 Wrz 2022, 21:28

Trevor napisał(a):wybór 2,0T silnik z Vectry także spokojna głowa.
tiaaaa bardzo spokojna.... o Ile masz portfel z sianem
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Wrz 2022, 21:35

A co tam jest takiego drogiego? zwykłe R4 turbo
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

02 Wrz 2022, 21:39

Trevor napisał(a):Saab spoko wybór 2,0T silnik z Vectry także spokojna głowa

Nie pływaj po temacie tylko dawaj cytat.

Saab ma mega badziewne wnętrze, plastiki żyją własnym życiem przerwy miedzy nimi możesz wykorzystać na stojak dla rowerów, do tego problem jednostki sterującej jak masz szczęście to naprawisz to za 1k jak masz pecha to 2k będzie za mało, kaseta nty 450zł. ale ngk 800zł, z tyłu zawias inny niż w opelku i cena też inna, przedni zawias delikatny wiecznie skrzypiący zobacz ile kosztuje normalnej firmy, zacinająca się blokada kierownicy i immobilajzer, kiepskie automatyczne skrzynie biegów, wiecznie jakiś błąd.

Auto typowo dla amatora marki ze sporym portfelem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Wrz 2022, 22:27

Czyli w takim razie w XXI wieku nie ma co iść silniki turbo tylko się cofać do czasów wolnossaków jak w latach 80/90.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

02 Wrz 2022, 22:32

Sory panowie, ale przyszedłem po poradę, a nie czytanie jak dogryzacie sobie nawzajem :/ Niech każdy doda coś od siebie, a ja z chęcią wszystko sobie przeanalizuje :D
Flintstone
Nowicjusz
 
Posty: 8

02 Wrz 2022, 22:51

Flintstone napisał(a):Sory panowie, ale przyszedłem po poradę, a nie czytanie jak dogryzacie sobie nawzajem Niech każdy doda coś od siebie, a ja z chęcią wszystko sobie przeanalizuje


Czemu ? Pytałeś o konkrety (tsi, accorda i saaba) dostałeś konkretne odpowiedzi.
Teraz sam podejmij decyzję czego oczekujesz od samochodu i czy jesteś aż takim miłośnikiem saaba żeby wybaczyć mu opisane problemy.



Trevor napisał(a):Czyli w takim razie w XXI wieku nie ma co iść silniki turbo tylko się cofać do czasów wolnossaków jak w latach 80/90.


Tekst roku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Wrz 2022, 23:05

Zaznaczyłem również, że jestem skory do wysłuchania różnych propozycji, inne modele, silniki itp, no chyba że nikt nie ma nic ciekawego do zaoferowania, to inna sprawa.
Flintstone
Nowicjusz
 
Posty: 8

02 Wrz 2022, 23:28

Flintstone napisał(a): jestem skory do wysłuchania różnych propozycji, inne modele, silniki itp, no chyba że nikt nie ma nic ciekawego do zaoferowania, to inna sprawa.

No tak ale przy tak dużej ilości rodzajów i marek aut trudno coś proponować żeby trafić w czyjś gust.
Pisałeś o a4b7 dla mnie jest to nudne auto do bólu a Tobie się podoba. Więc lepiej sam coś popatrz i podaj model markę.
Flintstone napisał(a): Zaznaczam, że jestem singlem więc szukam czegoś "mniej" wygodnego


Z małych aut fajną opcją dla początkującej osoby może być AR Mito. Za 25k można myśleć o wersji QV. Ten silnik też jest w bravo które w wersji sport wygląda znośnie.
Ze śmiesznot masz jeszcze Japończyka Toyotę Yarisa 2 TS. Fajny silnik, fajny wygląd, bardzo zwinne auto.

No i ... :?: :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

03 Wrz 2022, 00:01

A jak sprawa wygląda z mercedesem CLK W209? Słyszałem, że jest całkiem wygodny i przestronny, a przy tym silniki trwałe. Wiadomo, może trochę przymlody jestem na merola, ale te okulary z przodu mnie w pewien sposób urzekają :P
Flintstone
Nowicjusz
 
Posty: 8

03 Wrz 2022, 00:17

CLK w209ogólnie jest ok. Jedynie co to te małe silniki z kompresorem dużo palą a wolno jadą. Koszty serwisu trochę premium. Unikać trzeba 3,5.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

03 Wrz 2022, 01:41

Hmm, po głębszym wejściu w temat w209 prezentuje się obiecująco. Silnik 3.2 V6 wydaje się całkiem ciekawym wyborem pod względem spalania i osiągów w porównaniu z 2.4 od Japończyka. Miał ktoś może styczność z mercedesem w tej wersji silnikowej i chciałby coś dorzucić od siebie?
Flintstone
Nowicjusz
 
Posty: 8