Testy systemu zdalnego sterowania samochodem - Audi

31 Sty 2013, 10:46

Praktyczne testy systemu zdalnego sterowania samochodem, przeprowadzone przez Audi przed trzema tygodniami na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, spotkały się z dużym zainteresowaniem. Teraz producent po raz pierwszy mówi o konkretnym terminie wprowadzenia produktu na rynek. "Zakładamy, że seryjna produkcja samochodów wyposażonych w system zdalnego sterowania będzie możliwa już w ciągu najbliższych dziesięciu lat" – stwierdził prezes zarządu Audi Rupert Stadler na 19. Dorocznym Kongresie niemieckiego dziennika "Handelsblatt" w Monachium.

Testy systemu zdalnego sterowania samochodem - Audi

Audi pokazało na targach CES, w jaki sposób autopilot, na życzenie kierowcy, może przejąć w ruchu ulicznym kontrolę nad kierownicą. Teraz organy ustawodawcze muszą wypowiedzieć się na temat regulacji związanych z odpowiedzialnością za system zdalnego sterowania samochodem, w tym z odpowiedzialnością cywilną. Według szefa Audi nie ulega przy tym wątpliwości, że: "W przypadku marki stosującej tak zaawansowane rozwiązania jak Audi, kierowca zawsze będzie sam decydował, kiedy zechce skorzystać z tego wsparcia." Rupert Stadler jest przekonany także o tym, że innowacyjne usługi wykraczające poza tradycyjne możliwości pojazdów, staną się w przyszłości znaczącym czynnikiem zwiększenia zysków ze sprzedaży. "Dzięki samochodowi jutra, mobilni będą nie tylko pasażerowie, mobilne będą również informacje" – podkreślił w swoim przemówieniu na konferencji w Monachium.

POLECAMY System zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych

W zakresie rozbudowy systemów wsparcia, kluczowym obok stosowania sensorów elementem, będzie w przyszłości także skomunikowanie samochodu z kierowcą, internetem i infrastrukturą. Już dziś Audi jest liderem w segmencie premium, wyposażając swoje pojazdy w systemy zwiększające bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz zindywidualizowane usługi online. Audi connect oferuje klientom kompleksowe usługi, możliwe dzięki inteligentnemu połączeniu rozwiązań osadzonych w tzw. chmurach obliczeniowych (ang. cloud computing). Należą do nich m. in. informacje drogowe online, mapy Google Earth i Street View, informacje o pogodzie, informacje o połączeniach lotniczych i kolejowych oraz dostęp do portali społecznościowych Facebook i Twitter.

POLECAMY Audi na Consumer Electronics Show 2013

"Samochód marki Audi jest pod każdym względem największym urządzeniem mobilnym, jakie obecnie istnieje" – stwierdził Rupert Stadler na konferencji managerów IT. Zauważył również, że czas spędzany przez kierowcę w samochodzie będzie w związku z tym odznaczał się większym bezpieczeństwem, dostępem do ogromnej puli informacji i będzie posiadał wysoką wartość jako "efektywnie spożytkowany".

Audi w swoich pojazdach oddzieliło cykle rozwojowe oprogramowania pokładowego, np. kart graficznych czy jednostek odpowiedzialnych za pracę multimediów, od trwających kilka lat cyklów rozwojowych pojazdów. Dzięki temu, możliwa jest ich bieżąca aktualizacja, dostosowująca systemy do najnowszych rozwiązań z dziedziny elektroniki i oprogramowania.

źródło: Audi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3585
Zdjęcia: 12782
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na żywo i zza kierownicy
    Wakacje ze smartfonem w ręce? Dlaczego nie, o ile nie prowadzimy w tym samym czasie samochodu i nie zajmujemy się telefonem bardziej niż tym, co dzieje się na drodze. W przeciwnym razie dekoncentracja za kierownicą może skończyć ...
    Hyundai podejmuje współpracę z 4mobility - carsharing
    Hyundai przekazał flotę samochodów i30 nowej generacji, w ramach kontraktu z firmą 4Mobility, oferującą usługi wynajmu samochodów w systemie carsharing. Rozbudowanie floty o samochody marki Hyundai wpisuje się ...

  •