JBL BassPro HUB pytanie

26 Paź 2022, 19:54

Witam, mam pytanie ponieważ chcę kupić
JBL BassPro HUB 200w tylko nie wiem czy wejdzie od do felgi 15?
Opis;
"Ten ultrakompaktowy aktywny subwoofer 11" (280 mm) wyposażony został we wzmacniacz klasy D o mocy 200 W, wejścia głośnikowe i liniowe oraz regulację filtra dolnoprzepustowego i poziomu basu. Wymiary subwoofera to jedynie 360 mm x 164 mm, a jego pasmo przenoszenia wynosi 30 Hz – 150 Hz." Wgl nie rozumiem jaka jest średnica wewnętrzna głośnika 280 czy 360mm, chodzi o to czy on się zmieścić do felgi 15 zapasówki?
Pomoże ktoś?
Shokei
Nowicjusz

Prawo jazdy: 16 06 2017
Auto: Audi

27 Paź 2022, 08:43

Masz podany wymiar zewnętrzny 360mm i to będzie średnica głośnika, a 164mm jego wysokość. Teraz musisz wziąć miarkę i sprawdzić jakie wymiary ma felga od wewnętrznej strony w którą chcesz zamontować ten głośnik.
Shokei napisał(a):chodzi o to czy on się zmieścić do felgi 15 zapasówki?
Nie wiem czy zapasówka będzie na tyle głęboka żeby zmieścić 16,4cm. Musisz zmierzyć.
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 24

27 Paź 2022, 11:34

Zgadza się tylko jest podany jeszcze rozmiar 280mm ten głośnik jest dołem węższy, mierzyłem zapasówkę z innego auta i 15 wchodzi (nie mam zapasowki), myślę że mogę kupić 16 zapasówkę i ten głośnik wejdzie spokojnie bo do 15 wchodzi na styk o ile wgl wejdzie...
Jeszcze mam pytanie jaka opona podejdzie do tej felgi ?
https://www.voida.pl/alcar-9087-7jx16-4 ... 3oQAvD_BwE
Aha przymierzałem oponę 45/225/17 i była za wysoka ale 205 powinna wejść, tzn była za wysoka i ta "mata " w bagażniku nie dolegała do bagażnika
Shokei
Nowicjusz

Prawo jazdy: 16 06 2017
Auto: Audi

27 Paź 2022, 13:15

Shokei napisał(a):jest podany jeszcze rozmiar 280mm ten głośnik jest dołem węższy
280mm to na pewno rozmiar samego głośnika który jest umieszczony w obudowie 360mm.
Shokei napisał(a):mierzyłem zapasówkę z innego auta i 15 wchodzi (nie mam zapasowki), myślę że mogę kupić 16 zapasówkę i ten głośnik wejdzie spokojnie bo do 15 wchodzi na styk o ile wgl wejdzie...
On ma wchodzić na styk i to wtedy najlepsze dopasowanie, nie powinno być luzu między felgą a obudową głośnika. Tak to zostało pomyślane.
Koło zapasowe powinieneś kupić w takim samym rozmiarze bo tu nie tylko chodzi o jej zewnętrzną średnicę ale też o rozstaw ilość śrub i otwór osadzenia.
Shokei napisał(a):Jeszcze mam pytanie jaka opona podejdzie do tej felgi ?
Aha przymierzałem oponę 45/225/17 i była za wysoka ale 205 powinna wejść, tzn była za wysoka i ta "mata " w bagażniku nie dolegała do bagażnika
Felga 16 " a próbujesz do niej założyć oponę 17" nie ma takiej opcji. Poszukaj oryginalnej dojazdówki do twojego samochodu będziesz miał felgę razem z oponą.
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 24
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Które kontrolki w samochodzie zwiastują problemy?
    Kontrolki znajdujące się na desce rozdzielczej samochodu mogą pełnić funkcje ostrzegawcze, informacyjne i alarmujące. W przypadku większości z nich wiadomo, co należy zrobić w momencie, gdy się zaświecą. Zdarzają się jednak ...
    Ustąp pierwszeństwa na przejściu dla pieszych
    Choć główną funkcją przejścia dla pieszych jest umożliwienie bezpiecznego przedostania się na drugą stronę ulicy, to właśnie na pasach ginie najwięcej pieszych – w 2018 r. w takich okolicznościach śmierć poniosło ...