Jeep Compass 20212 brak tylko świateł drogowych

03 Lis 2023, 12:11

Witam. Mam problem. Wczoraj wieczorem zauważyłem, że kiedy, chciałem zmienić światła mijania na drogowe, kontrolka od świateł drogowych na desce zapaliła się ale oba reflektory nie włączyły się (doświetliły drogi) . Cały czas świecą się światła mijania. Poza tym z innym światłami jest ok.
Walek77
Nowicjusz
 
Posty: 6
Zdjęcia: 10

03 Lis 2023, 12:52

W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić żarówki ale nie wiemy jakie masz tam dokładnie reflektory bo mogą być full ledowe, kesenony z przysłoną czy zwykłe na żarówkach halogenowych więc jak możesz to napisz jakie one są lub wrzuć zdjęcie z oznaczeniami lampy :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

03 Lis 2023, 15:44

Dołączyłem zdjęcie lampy i świecenie poszczególnych świateł. Ponadto dałem też zdjęcie żarówki. Jeden żarnik świeci się gdy są włączone światła do jazdy dziennej a drugi żarnik powinien palić gdy włączam światła drogowe.
Walek77
Nowicjusz
 
Posty: 6
Zdjęcia: 10

03 Lis 2023, 16:36

Czy z drugiej strony tej żarówki jest jeszcze jedna blaszka ( tak jak z tej są dwie ) ? Chodzi mi o styki żarówki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Lis 2023, 16:48

Tak. Są po obu stronach. Zrobiłem zdjęcia.
Walek77
Nowicjusz
 
Posty: 6
Zdjęcia: 10

04 Lis 2023, 09:00

Teraz ładnie widać. Zacznij od zmierzenia miernikiem, czy jest przejście między tymi stykami ( brzęczyk w mierniku ). Jak żarówka będzie sprawna, to miernik powinien wskazać 0 i brzęczeć. Możesz też sprawdzić te żarówki podłączając pod aku ( tylko ostrożnie, żeby nie zrobić zwarcia ). Zacznij jednak od przeczyszczenia tych styków, bo na zdjęciach widać, że są brązowe ( zaśniedziałe ). Możesz też sprawdzić miernikiem ( jak nie masz, to warto sobie kupić nawet taki najprostszy za 20 czy 30 zł ) czy na wtyczkach od tych żarówek jest napięcie mniej więcej równe napięciu na akumulatorze. Żarówki mimo, że żarniki są całe, mogą być przepalone - często przepala się łącznik między stykiem a żarnikiem w obudowie i tego nie widać. Więc najlepiej podłączyć taką żarówkę pod aku i sprawdzić naocznie czy będzie świecić.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Lis 2023, 17:34

Wymieniłem żarówki na nowe. Bez zmian. Dodałem kolejne 2 zdjęcie. Wydaje mi się, że przy zmianie świateł z mijania na drogowe jeden żarnik przygasa a drugi powinien świecie z pełną mocą aj jak widać świeci tylko jeden żarnik ten który "przygasa".
Walek77
Nowicjusz
 
Posty: 6
Zdjęcia: 10

08 Lis 2023, 19:45

Walek77 napisał(a):Ponadto dałem też zdjęcie żarówki
No tak . Zdjęcie żarówki P27/7W 2HB . Gdzie jedno włókno ma tylko mocy 27W a drugie skromne 7W. Gdzie i jakim sposobem taka żarówka będzie robić za światła długie ? Według https://autobezpieczniki.pl/jeep-compas ... a-zarowek/
ona jest od świateł do jazdy dziennej / pozycji . Do świateł mijania / drogowych jest H9. Tam gdzie soczewka . A żeby nie było tak łatwo to H9 ma jedno włókno a dwie funkcje . Więc jest tam jaka ruchoma przesłona robiąca za krótkie /długie ? Nie znam konstrukcji tej lampy ..... Podjedż po zmroku na parę metrów do jakiejś ściany . Zobacz jaka wiązka światła rysuje się na niej na światłach mijania . Przełącz na długie i zobacz czy będzie zmiana ....Wnioski wysnuj sam .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lis 2023, 17:16

Podjechałem do drzwi garażowych ze światłami mijania. Przełączyłem na długie - żadnych zmian. :(
Walek77
Nowicjusz
 
Posty: 6
Zdjęcia: 10

10 Sty 2024, 11:35

Witam. Byłem w serwisie. Po diagnozie powiedzieli, że nie działają elektryczne mechanizmy zmiany świateł tj. lampy są na jednej żarówce i jest tam przysłona która przesłania żarówkę w zależności czy są włączone światła mijania czy "długie". W obu lampach na raz ? I muszę dać lampy do regeneracji (naprawy). Co o tym sądzicie?
Walek77
Nowicjusz
 
Posty: 6
Zdjęcia: 10