Kamerka samochodowa

Kamerka samochodowa

14 Kwi 2017, 20:13

Waszym zdaniem montaż kamerki w samochodzie to dobre rozwiązanie?? Macie jakiś model zamontowany u siebie w samochodzie?
mazi88
Nowicjusz

Miejscowość: Kuźnia

Re: Kamerka samochodowa

15 Kwi 2017, 14:02

W dzisiejszych czasach kamerka w aucie to podstawa. Ostatnio na YU można pooglądać, w jaki sposób oszuści wyłudzają odszkodowania, prowokując stłuczkę np. jedzie przed tobą auto, nagle hamuje i cofa do tyłu. Oszust dżwoni napolicję, że wjechałeś mu w tył. I jak udowodnisz, że było inaczej? Albo inna opcja - oszust wyprzedza cię, wjeżdża blisko przed ciebie i gwałtownie hamuje, a ty mu wjeżdżasz w tył. I też twoja wina. A kamerka pokaże prawdę. Czasem nawet zatrzymuje cię policja i twierdzą, że przejechałeś na czerwonym świetle. A jak jechałeś na zielonym, to masz na to dowód. Inny przykład - skręcasz w prawo bądż w lewo i potrącasz rowerzystę bądż pieszego na pasach. Oboje twierdzą, że mieli zielone, A ty jesteś pewny, że miałeś zielone, a oni czerwone. Kamerka pokaże prawdę.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Kwi 2017, 17:05

a możesz jakąś kamerkę polecić?? Mój znajomy ma xblitza i mi również poleca. Spotkałeś się z taką??
mazi88
Nowicjusz

Miejscowość: Kuźnia

19 Kwi 2017, 13:09

Ja kupiłem najzywyklejszą w MM blaupunkta, nie potrzebowałem cudów i wianków. Kosz ok 200zł. Dodatkowe zabezpieczenie wskazane ;)
zielonek
Aktywny

Auto: P 206

21 Kwi 2017, 12:44

Właśnie widziałem sporo takich filmów jak tak robią, dwa razy już miałem sytuacje że koleś mi wbił z podporządkowanej prosto przede mnie że cm brakło abym mu wjechał w dupe... chciałbym też kupić jakiś dobry sprzęt ale żeby nie był za wielki bo mam golfa IV aktualnie i żeby to nie było super duże.
Remik42
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy od: 09 10 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

21 Kwi 2017, 12:47

Jeżeli chcesz sprawdzić jak nagrywa kamerka na yt masz sample video danych kamer, mozna zobaczyć jakość video ;)
zielonek
Aktywny

Auto: P 206
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II na PPIHC Nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II na PPIHC
    Podczas 91. edycji słynnego wyścigu Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC) nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II zajęły drugie i trzecie miejsce w kategorii pojazdów z napędem elektrycznym. Pojazdy poprowadzili ...
    Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...

• Re: Kamerka samochodowa

22 Kwi 2017, 19:10

mazi88 napisał(a):a możesz jakąś kamerkę polecić?? Mój znajomy ma xblitza i mi również poleca. Spotkałeś się z taką??

Xblitz ma teraz tyle różnych kamerek, że ciężko jakąś jedną polecić. A na czym Ci najbardziej zależy? Bo pewnie masz jakieś tam wymagania albo przynajmniej określony budżet. Jeśli miałbym wybrać jedną to dla mnie Xblitz P100. Pod kątem tego co jest w środku (matryca Sony, chipset Novatek, WDR, opcję SOS), jak i samego designu, bo to też się liczy.
    lotek33
    Początkujący

Zdjęcia: 3
    Auto: vw golf 3
    Silnik: 1.6
    Paliwo: Benzyna + LPG

• Harley Davidson 1250
      Old car cabrio
      Master Truck
      Silnik Lexus V8 477KM 530 Nm