Kamerka samochodowa

14 Kwi 2017, 19:13

Waszym zdaniem montaż kamerki w samochodzie to dobre rozwiązanie?? Macie jakiś model zamontowany u siebie w samochodzie?
mazi88
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Kuźnia

15 Kwi 2017, 13:02

W dzisiejszych czasach kamerka w aucie to podstawa. Ostatnio na YU można pooglądać, w jaki sposób oszuści wyłudzają odszkodowania, prowokując stłuczkę np. jedzie przed tobą auto, nagle hamuje i cofa do tyłu. Oszust dżwoni napolicję, że wjechałeś mu w tył. I jak udowodnisz, że było inaczej? Albo inna opcja - oszust wyprzedza cię, wjeżdża blisko przed ciebie i gwałtownie hamuje, a ty mu wjeżdżasz w tył. I też twoja wina. A kamerka pokaże prawdę. Czasem nawet zatrzymuje cię policja i twierdzą, że przejechałeś na czerwonym świetle. A jak jechałeś na zielonym, to masz na to dowód. Inny przykład - skręcasz w prawo bądż w lewo i potrącasz rowerzystę bądż pieszego na pasach. Oboje twierdzą, że mieli zielone, A ty jesteś pewny, że miałeś zielone, a oni czerwone. Kamerka pokaże prawdę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Kwi 2017, 16:05

a możesz jakąś kamerkę polecić?? Mój znajomy ma xblitza i mi również poleca. Spotkałeś się z taką??
mazi88
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Kuźnia

19 Kwi 2017, 12:09

Ja kupiłem najzywyklejszą w MM blaupunkta, nie potrzebowałem cudów i wianków. Kosz ok 200zł. Dodatkowe zabezpieczenie wskazane ;)
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

21 Kwi 2017, 11:44

Właśnie widziałem sporo takich filmów jak tak robią, dwa razy już miałem sytuacje że koleś mi wbił z podporządkowanej prosto przede mnie że cm brakło abym mu wjechał w dupe... chciałbym też kupić jakiś dobry sprzęt ale żeby nie był za wielki bo mam golfa IV aktualnie i żeby to nie było super duże.
Remik42
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 09 10 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

21 Kwi 2017, 11:47

Jeżeli chcesz sprawdzić jak nagrywa kamerka na yt masz sample video danych kamer, mozna zobaczyć jakość video ;)
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

22 Kwi 2017, 18:10

mazi88 napisał(a):a możesz jakąś kamerkę polecić?? Mój znajomy ma xblitza i mi również poleca. Spotkałeś się z taką??

Xblitz ma teraz tyle różnych kamerek, że ciężko jakąś jedną polecić. A na czym Ci najbardziej zależy? Bo pewnie masz jakieś tam wymagania albo przynajmniej określony budżet. Jeśli miałbym wybrać jedną to dla mnie Xblitz P100. Pod kątem tego co jest w środku (matryca Sony, chipset Novatek, WDR, opcję SOS), jak i samego designu, bo to też się liczy.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG

07 Sie 2017, 12:32

Przymierzam się do zakupu, odkąd jeden idiota próbował wymusić pierwszeństwo, omal mnie nie staranował i jeszcze mi wygrażał przez okno... Takie rzeczy się przydają
Isana
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 16 04 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Punto
Silnik: 1,2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

28 Lis 2017, 20:13

Rozwiązanie bardzo dobre, powiedział bym nawet niezbędne. Niedawno miałem kolizję drogową i gdyby nie zamontowana kamerka byłbym współwinny. A co do modelu to mam Xblitz Black Bird, dobrze się sprawdza.
abednarz
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: opel astra combi

10 Kwi 2018, 19:40

Teraz dobrze jest też mieć kamerę z GPSem i Wifi, która oprócz nagrywania rejestruje naszą trasę wraz z prędkością z jaką się poruszamy. Przy obecnych na drogach policyjnych autach, jedyny dowód jaki może nam uratować kieszeń i prawko. Bo policyjny wideorejestrator pokazuje prędkość z jaką porusza się pojazd w którym się znajduje. I spróbuj udowodnić, że jest inaczej. Tylko tą samą metodą można. Ja mam Mikavi Pq3 z tymi funkcjami i nie raz się już przydał.
Funriel
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 17 07 1970
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Maj 2018, 21:02

Ja mam już kamerke w każdym aucie, nawet jedną wolną założyłem w służbowym na wszelki wypadek. Z wszystkich które miałem chyba najlepiej spisał się Xblitz Black Bird 2.0 GPS naprawdę super jakość i w atrakcyjnej cenie :) Nawet w nocy tablice są ładnie czytelne
KarolSuz
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 17 06 2013
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Suzuki Swift MK7
Silnik: 1.2 94KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

23 Cze 2018, 05:38

Dzięki za podpowiedzi. A jak to jest z tymi kamerkami w razie wypadku, albo sporu gdy na kamerce widzimy prędkość inną, a policjant twierdzi, że jechaliśmy sporo szybciej? Nagranie z naszej kamerki ma jakąś wartość dowodową? I podpowiedzcie proszę, czy warto "montować" w aucie również kamery cofania? Myślałem, żeby coś takiego jak kamera cofania a lusterku wstecznym wyświetlacz, zainstalować w samochodzie żony.
andrzej98
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 17 04 1992
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: opel corsa
Silnik: 1.4 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

26 Wrz 2018, 08:20

Nie mam. Pole widzenia jest najważniejsze.
de345
Początkujący
 
Posty: 66

24 Paź 2018, 14:10

andrzej98 napisał(a):Dzięki za podpowiedzi. A jak to jest z tymi kamerkami w razie wypadku, albo sporu gdy na kamerce widzimy prędkość inną, a policjant twierdzi, że jechaliśmy sporo szybciej? Nagranie z naszej kamerki ma jakąś wartość dowodową? I podpowiedzcie proszę, czy warto "montować" w aucie również kamery cofania? Myślałem, żeby coś takiego jak kamera cofania a lusterku wstecznym wyświetlacz, zainstalować w samochodzie żony.


Ja w takim przypadku nie przyjmowałbym mandatu. Niech sąd rozstrzyga w oparciu o opinię biegłego sądowego, a takie opinie są z reguły miażdżące dla Policji bo ich rejestratory nagrywają prędkość z jaką porusza się radiowóz, a policjant musi wykazać się nie lada umiejętnościami, żeby ten pomiar był wiarygodny. I wtedy jak zgłosimy nagranie z naszej kamery jako dowód w sprawie będzie z pewnością wzięte pod uwagę. Ja jak wcześniej pisałem mam kamerkę gdzie jest zapis prędkości wraz z podaniem trasy - Mikavi PQ3, i zawsze jak coś dziwnego się wydarzy nadpisuje sobie nagranie. Tak na wszelki wypadek. Jeśli chodzi o kamerę cofania dla mnie jest zbędna, natomiast rozumiem że niektórym może się przydać. Mi byłaby potrzebna jakbym się przesiadł do nowego auta i jeszcze nie poznał wymiarów, a byłbym przyzwyczajony do wcześniejezego. Natomiast jeśli jest dodawana z pewnością nie zaszkodzi.
Funriel
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 17 07 1970
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

08 Sty 2019, 11:30

Zamontowanie kamerki w samochodzie jest dobrym posunięciem. Od ponad roku mam zamontowaną kamerę Camroad 6.2 z overmax. Nie raz podczas długich tras, ratowała mi cztery litery
Miłko90
Nowicjusz
 
Posty: 7