Katalizatory A4 B6 - jakie założyć?

25 Lis 2019, 22:25

Posiadam audi a4 b6 avant 3.0 asn tip quattro, niestety ktoś poleciał po kosztach i zamiast katów założone są strumiennice (nie jestem pewny czy dobrze napisałem) wiem ze może być problem na przeglądzie, jakie katy mogę założyć żeby nie psuć dźwięku V6-stki ? Mogę dodać ze mam założone końcówki ulter 100mm jeśli ma to jakieś znaczenie. Z góry dziękuje i pozdrawiam
Nawrocjjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10

25 Lis 2019, 23:49

Nawrocjjusz napisał(a):niestety ktoś poleciał po kosztach i zamiast katów założone są strumiennice
Tak było pewnie taniej ciekawe czy sondy za katalizatorem też masz wyłączone programowo? Jak nie masz żadnych błędów to przypuszczam że tak.

Zrób sobie test podjedź na stację diadnostyczną na analizę spalin i zobacz co ci wyjdzie. Będzie daleko od normy czy się w niej zmieścisz. Wtedy będziesz wiedział na czym stoisz.

Katalizatory do tego układu to koszt około 1300zł ale żeby ich wstawienie miało sens to sondy za nimi powinno się przywrócić do życia. Koszty mogą być spore.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

26 Lis 2019, 06:45

Sondy są podłączone nie pamietam do czego ale mechanik mówił ze dlatego błędów nie sypie
Nawrocjjusz
Nowicjusz
 
Posty: 10

26 Lis 2019, 10:46

Nawrocjjusz napisał(a):Sondy są podłączone nie pamietam do czego ale mechanik mówił ze dlatego błędów nie sypie
Pewnie jakiś emulator bo to najszybciej można zrobić.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

11 Mar 2020, 12:58

Katalizatory do tego silnika są dosyć drogie, coś koło 1500zł jeżeli chcesz mieć porządny który nie rozleci się po 20tyś km. Możesz też zainteresować się katalizatorami uniwersalnymi chociaż nie jestem przekonany czy są dobrym wyborem do twojego auta :D
Sobers
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Miejscowość: Kielce
Prawo jazdy: 16 06 2009
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1997