Kia Carens 2.0 crdi nie pali.

04 Gru 2023, 18:21

Witam. Mam problem z Kia Carens 2005r 2.0Crdi 113Km, nie odpala poniżej 0°. Opiszę najdokładniej o co chodzi. Mianowicie już od zeszłego roku miała problem z odpaleniem jak było zimno ale jej minęło, ogólnie nie odpalała na nierówności tzn np. z górki. Jak nie chciał palić to pomagało odpalenie na kable. Teraz znów zrobiło się zimno i znów to samo, zauważyłem wyciek z pompy wysokiego ciśnienia, wyjąłem ją i uszczelniłem, wymieniłem wszystkie uszczelki i oringi, odpaliła lecz silnik nierówno pracował i zapaliła się kontrolka check. Pochodził chwilę i kontrolka zgasła oraz silnik zaczął chodzić równo. Niestety na drugi dzień rano znowu nie chciała odpalić tzn. niby już prawie ale nic z tego. To co pojechałem kupiłem świece wymieniłem i nic z tego. Akumulator zmieniany w zeszłym roku właśnie z powodu nie odpalania i szybkiego rozładowywania jego.
Co dziwnego zauważyłem jak próbowałem odpalić pompka w baku po którymś razie nie włączała się musiałem odczekać chwilę by znów zadziałała pomogło zamknięcie z kluczyka i otwarcie albo po prostu zbieg okoliczności. Teraz słychać ja za każdym razem. Nie odpala wogóle chce ale nie może. Trochę chaotycznie może napisałem ale chyba ująłem większość zagadnień jakie mogą naprowadzić kogoś na jakiś trop. Bo ja już nie mam pomysłów.
Krzysztof39
Nowicjusz
 
Posty: 4

04 Gru 2023, 19:07

układ CR musi być 100% szczelny..jakakolwiek nawet malutka nieszczelność, przypocenie nawet będzie skutkowało nie odpalaniem ,albo dużym problemem , nawet przy wtryskiwaczach musi być wszędzie sucho, inaczej będzie problem... W Kia/Hyundai jest bardzo wyczulony pod tym kątem.
ja tak miałem w moim Magentis2.0 CRDI, bylo przypocenie przy wtyskiwaczu, i dopiero po dłuższym kręceniu odpalał...po usunięciu przypocenia pali od strzała.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

04 Gru 2023, 19:21

Przy wytryskach bardzo sucho pompa również sucha. Wymieniłem nawet przewód paliwowy ten co idzie do listwy bo się pocił. Tak że wycieki zlikwidowane. Padł akumulator więc będę walczył ponownie jutro. Silnik tak jakby już chciał zapalić puści dymka, już prawie ale jednak nic z tego. Innych wycieków nie zauważyłem wszędzie sucho.
Krzysztof39
Nowicjusz
 
Posty: 4

04 Gru 2023, 21:16

a odczytaj błędy i daj kod błędu
może wtryski padają ?
one niebyły jakoś trwałe
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

08 Sty 2024, 11:02

Auto jakoś wtedy odpaliło był spokój na jakiś czas. Przy okazji wymieniłem filtr paliwa. Niestety dziś -12 i lipa nie odpalił. Pompa w baku pracuje, kręci. Ale jakoś wolniej albo mi się tak wydaję tzn rozrusznik nie kreci tak szybko jak wcześniej, zamula. Żadnych wycieków nie ma już. Wszystko suche.
Krzysztof39
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Sty 2024, 13:21

Mam najprawdopodobniej winowajcę czujnik temperatury zawyża temperaturę jak spadnie poniżej zera, przez co dostaje za ubogą dawkę. Tylko jest problem gdzie on jest. Z tego co znalazłem powinien być w okolicach zderzaka a go tam nie ma. Czy ktoś może wie gdzie się znajduje czujnik temperatury chyba zewnętrznej?
Krzysztof39
Nowicjusz
 
Posty: 4