Kia Carens 2002 woda z klimy w środku

20 Cze 2022, 17:38

Witam. Mam problem z odplywem wody z klimatyzacji, cała woda ląduje w nogach osoby po prawej stronie. Podejrzewam ze pod samochodzem zatkany jest wezyk odprowadzajacy wode. Moje pytanie czy ktos z was ma taki samochod i moglby mi podeslac zdjecie gdzie tego wezyku szukac? jak go odetkac? a moze ktos z was moglby poszukac w internecie takiego zdjeica i mi podeslac? Szukam juz godzine i nie udalo mi sie. to pierwsze forum na ktorym pisze. Wole sama sprobowac naprawic niz od razu jechac do mechanika.
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
Nelen
Nowicjusz
 
Posty: 3

20 Cze 2022, 17:46

Spróbuj na początek odchylić dywanik pod nogami pasażera i zobacz czy tam nie widać rurki gumowej która wchodzi w podłogę i wychodzi z pod środkowej konsoli.

Problemem może być pęknięty ten gumowy wężyk, zapchany odpływ lub sama rurka zsunęła się z odpływu pod środkową konsolą.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

20 Cze 2022, 18:37

Odsłoniłam ale jest całkowita wykładzina, nie ma żadnej dziurki.
Nelen
Nowicjusz
 
Posty: 3

21 Cze 2022, 09:09

Spróbuj zdjąć ten plastik osłaniający dół środkowej konsoli od strony pasażera który zaznaczyłem strzałką na zdjęciu.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

21 Cze 2022, 18:41

Zalaczam zdjecia mojej kii od srodka, moze ktos ma pomysl gdzie jest ten waz zeby go przeciscic? czy jednak musze zejsc pod samochod?
Nelen
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Cze 2022, 10:46

Na ostatnim zdjęciu z tego co udało mi się ustalić jest obudowa parownika i na środku wygląda na to że jest odpływ który bezpośrednio łączy się z podłogą. Zaznaczyłem czerwoną strzałką to miejsce które trzeba sprawdzić czy gdzieś tu w okolicy nie robi się mokro jak działa klima.

Musisz ten dywanik trochę odchylić i zajrzeć pod niego na końcu i zobaczyć w którym miejscu jest najbardziej mokry. Ogólnie warto całą tą obudowę obejrzeć jak będzie chodziła klima czy nie widać jakiś przecieków, tak samo sprawdzić przy tych dwóch bocznych śrubach mocujących tą obudowę do podwozia.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34