Kia Ceed - nawiew ciągle dmucha gorącym powietrzem

02 Sty 2019, 15:26

Witam. Posiadam Kia Ceed 1.6 128KM 2008r.

Cały czas wieje mi gorące powietrze z kratek.
Ustawiona temperatura 15.5*C w trybie AUTO przez 10 km było ok później coraz goręcej aż nie można wysiedzić siła i kierunek nadmuchów zmieniały się raczej prawidłowo. Później zapewne osiągneło 15.5*C i wiało na minimum ale ukrop. To samo bez trybu AUTO z samym A/C i bez A/C i AUTO. :?:

Wyczyściłem czujniki temperatury w tunelu środkowym pod radiem od strony grodzi silnika i ten koło kierownicy. Wymieniłem siłownik regulacji temperatury.
Błędów niema ani w kompie ani w sterowniku klimy.
ravenice1990
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 13 05 2014
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Kia Ceed
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

02 Sty 2019, 22:17

Trzeba by było sprawdzić czy tak klapka odpowiedzialna za gorące powietrze z nagrzewnicy działa (zamyka się i otwiera).
Nie wiem jaki tam jest dostęp ale skoro cały czas masz gorące powietrze z nawiewów to od tego bym zaczął. Jak nie ma błędów w klimatroniku to może siłownik działa ale klapka nie zamyka się bo jest coś uszkodzone, ułamane mocowanie? Trzeba to dokładnie przejrzeć i sprawdzić jak działa.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

02 Sty 2019, 22:45

Silownik klap wymienilem w zasadzie w ciemno jak z 20 osob napislo ze na bank to jest to. Dziala gladko w pelnym zakresie. Jak jest na LO to sie zamyka i wieje lodem dam minimalna temperature czyli 15.5*C i otwiera sie max. Tak juz zostaje na kazdej temperaturze oprócz LO. Gdzie moge szukac tej klapy od nagrzewnicy moze to jest ta sama ktora wymienilem.
ravenice1990
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 13 05 2014
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Kia Ceed
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

03 Sty 2019, 00:25

ravenice1990 napisał(a):Dziala gladko w pelnym zakresie. Jak jest na LO to sie zamyka i wieje lodem dam minimalna temperature czyli 15.5*C i otwiera sie max. Tak juz zostaje na kazdej temperaturze oprócz LO.
Sprawdzałeś to przy nagrzanym wnętrzu? Bo jak przy zimnym to tak może być że otwiera się cała. Generalnie klimatronik steruje nią aby utrzymać odpowiednio zadaną temperaturę we wnętrzu auta.
Przy nagrzanym wnętrzu nie powinna się cała otwierać przy takiej temperaturze.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

03 Sty 2019, 05:22

No a tu wlasnie w srodku mam blisko 20 *C i cala jest otwarta, caly czas.
ravenice1990
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 13 05 2014
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Kia Ceed
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

03 Sty 2019, 09:23

Hm… a w lato klimatyzacja działała normalnie i utrzymywała zdaną temperaturę? Problem o którym piszesz pojawił się nagle czy to zjawisko postępowało powoli?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak zaplanować powrót z wakacji?
    Wracając z urlopu samochodem należy zadbać o odpowiedni odpoczynek, zaplanować postoje i utrzymywać prędkość zgodną z przepisami. Odpowiedni odpoczynek Kierowca powinien być wypoczęty i wyspany. Najlepiej podróż wcześniej ...

03 Sty 2019, 09:27

Chyba z tego co pamietam klima chodzila ale slabo w trybie manualnym w auto bylo ok. Co do grzania to od poczatku sezonu byly takie jaja. Myslisz ze brak gazu moze powodowac takie cuda?
ravenice1990
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 13 05 2014
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Kia Ceed
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

23 Paź 2019, 12:22

Witam, mam ten sam problem z Kia ceed I 2008 SW samochód grzeje mi na maxa przy niskich ustawieniach temperatury. Co ciekawe kiedy kręcę, regulatorem prawo lewo na maxa w jedną i drugą stronę, czasem czuć że gorące powietrze robi się letnie. Oczywiście wymieniłem regulator temperatury i termometr obok niego. Napisałem do Pana z prostego powodu, czy poradził sobie Pan z tym problemem???? pozdrawiam Wojciech Szczecin/Jastrowie
Domanck
Nowicjusz
 
Posty: 8

30 Paź 2019, 14:44

Domanck napisał(a):Co ciekawe kiedy kręcę, regulatorem prawo lewo na maxa w jedną i drugą stronę, czasem czuć że gorące powietrze robi się letnie.
Wygląda na to że klapa mieszająca powietrze nie działa w pełnym zakresie i nie zamyka się całkowicie ograniczając w ten sposób dostęp gorącego powietrza.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Lis 2019, 20:41

chodzi o siłownik regulacji? czy coś innego
jak to sprawdzić lub naprawić?
Domanck
Nowicjusz
 
Posty: 8

25 Lis 2019, 09:04

Przy manualnej klimatyzacji będzie tam pewnie cięgno do tej klapy.
Domanck napisał(a):jak to sprawdzić lub naprawić?
Musisz się do niej dostać i zobaczyć jak ona funkcjonuje kręcąc pokrętłem czy w ogóle działa.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

25 Lis 2019, 21:27

Czy to chodzi o to?
pokaż mi jakieś zdjęcie tego o czym napisałeś,,,,
pomóż mi proszę
Domanck
Nowicjusz
 
Posty: 8

26 Lis 2019, 09:49

Tak to jest to masz tu silniczek który steruje klapą nawiewu. Teraz możesz sprawdzić czy on działa kręcąc pokrętłem od zmiany temperatury powinno być widać jak zmienia się położenie tego białego plastiku który połączony jest z klapą wewnątrz układu.

Jeżeli nie będzie żadnej reakcji na kręcenie to może oznaczać uszkodzony silniczek lub sam mechanizm przy nim.

Znalazłem taki filmik który powinien ci pomóc :)

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

28 Lis 2019, 15:18

Regulator wymieniłem właśnie dlatego że miałem taki problem, po wymianie problem jest ten sam. U mnie na filmiku widać i słychać że kręcę pokrętłem, stopniuje temperaturę a z samym regulatorem nic się nie dzieje przez kilka sekund. I NIE Wiem teraz czy to wina tej białej tacki, czy dostałem trafiony regulator.

moj film:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Domanck
Nowicjusz
 
Posty: 8

28 Lis 2019, 17:55

Domanck napisał(a):U mnie na filmiku widać i słychać że kręcę pokrętłem, stopniuje temperaturę a z samym regulatorem nic się nie dzieje przez kilka sekund.
No ale potem chodzi i czy wtedy reguluje dobrze temperaturę? Możesz wyjąć cały ten zespół i sprawdzić jak chodzi bez obciążenia może klapa ciężko chodzi wewnątrz układu / zaciera się i przez to silniczek nie daje rady i ma opóźnione reakcje.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!