Kia Sephia uszkodzony immobiliser

04 Lut 2007, 12:13

Witam !
Posiadam samochód kia sephia rocznik 97/98 i wystąpił mały problem . Pewnego dnia chce odblokować immobiliser pilotem i niestety sie nie da . Wymieniłem baterie ale nie pomogło . Odwiozłem samochód do autoryzowanego serwisu Kia , tam samochód przetrzymali mi 4 miesiace i nie poradzili sobie z tym :( . Z tego co mówili wymieniali immobiliser , komputer , przekaźnik , kodowali piloty kilka razy ale nie pomogło . Elektronik powiedział zeby spróbował wymienic piloty ale niestety nie wiem gdzie takie dostac . Teraz oddałem go do znajomego elektronika i meczy sie z tym , próbuje odbejsc immobiliser . Nie mam juz pomysłu co zrobić jesli sobie nie poradzi . Samochód nie jest stary i szkoda go wyrzucać na złom :( prosze o pomoc z góry thx ;)
mefisto27
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • 04 Lut 2007, 15:19

    Immo seryjne czy zakładane później (tzn gdzies w warsztacie)?
    =DAMIAN=
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 58

    04 Lut 2007, 21:36

    Seryjny immo ... tylko problem w tym ze nie wiem co jest tak naprawde uszkodzone , wymienili prawie wszystko co było mozliwe do wymienienia (tzn tak mówili nie wiem jak bylo naprawde ) wysyłali komputer z immobiliserem do innych serwisów i stwierdzili ze wszystko działa poprawnie - no ale niestety :/ nie udało sie naprawic . Samochód zaraz po zakodowaniu zapali ale jak zgasze to 3 sek. i klapa :(
    mefisto27
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    04 Lut 2007, 22:22

    bo może przyczyna nie tkwi w immo.
    pozdro 8)
    ps.to immo można usunąć
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    05 Lut 2007, 09:41

    Tak ... tylko co moze byc uszkodzone ... piloty ? ... na obecną chwile z tego co wiem elektronik u którego mam samochód chce wyczyscic komputer wgrac inne oprogramowania i obejsc immobiliser . W serwisie tez próbowali ale sobie nie poradzili :( nie mam pomysłu co dalej robic :/ narazie zyje nadzieja ze uda sie go naprawić ... a jak usunac to immo ? znasz kogos w ok krak kto mógłby to naprawiać ? Niestety ja sie na tym nie znam :( dlatego poprosiłem o pomoc na forum - za wszelkie rady wilekie thx :)
    mefisto27
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    05 Lut 2007, 21:06

    koszt to 500zł,ja raczej stawiam na uszkodzenie sterownika silnika.
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Niebezpieczny wschód słońca
      Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...
      TOP 5 - modele segmentu A czyli mistrzowie w miastach
      Małe samochody o długości do 3,5 metra, z niewielkim promieniem zawracania i małymi silnikami o mocy ok. 70 KM. To właśnie one najlepiej nadają się do jazdy po mieście. Są chętnie wybierane zarówno przez nabywców ...

    05 Lut 2007, 21:56

    Jesli samochód by chodził to 500 zł to nie duzo w serwisie chcieli wszystko wymienic za 2.500 zł :P Czyli według Ciebie przyczyna tkwi w sterowniku silnika ... i przeprogramowanie komputera nie pomoze ? wielkie thx grzestv :)

    pozdro ;)
    mefisto27
    Nowicjusz
     
    Posty: 6

    06 Lut 2007, 21:55

    i przeprogramowanie komputera nie pomoze ?


    pomoże,bo to jest wywalenie immo :wink:
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    10 Lut 2007, 13:15

    hehe thx wielkie ... :) tylko dziwne dlaczego w serwisie Kia sobie nie mogli poradzic ... czy nie zawsze mozna wyczyscic komputer i wgrać softa od nowa :?: :)
    mefisto27
    Nowicjusz
     
    Posty: 6