Kierowcy NISSANa w imprezach sportowych 2012 roku

Kierowcy NISSANa w imprezach sportowych 2012 roku

31 Sty 2012, 00:56

Nissan potwierdza nazwiska kierowców reprezentujących markę w imprezach sportowych w 2012 roku.

Nissan Europe przedstawia kierowców na 2012 roku - wszyscy są absolwentami Nissan PlayStation® GT Academy: Lucas Ordonez, Jordan Tresson i Jann Mardenborough.

Pierwsi trzej absolwenci GT Academy - Lucas Ordonez, Jordan Tresson i Jann Mardenborough - będą ścigać się w imieniu Nissana w trzech najbardziej prestiżowych seriach wytrzymałościowych na świecie.

Hiszpan Lucas Ordonez mający 26-lat udowodnił w czasie ubiegłorocznego 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, że GT Academy to udane przedsięwzięcie, skutecznie przygotowujące kierowców do rywalizacji w największych międzynarodowych zawodach.

Kierowcą, którego w 2012 roku czeka najbardziej intensywne szkolenie jest Francuz Jordan Tresson. Zwycięzca GT Academy z 2010 roku ukończył mistrzowski debiutancki sezon wyścigów GT, ale teraz przechodzi do klasy LMP2 w ramach nowych Wytrzymałościowych Mistrzostw Świata FIA, jako członek zespołu Signatech Nissan. Przygotowując się do startu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans latem, Tresson idzie w ślady kolegi z zespołu Ordoneza.

Najmłodszym i najnowszym nabytkiem jest Jann Mardenborough mający zaledwie 20-lat. Brytyjczyk kilka miesięcy temu wygrał trzeci sezon GT Academy. Przeszedł też ciężki trening GT Academy, przygotowujący go do sezonu w serii Blancpain Endurance, w której będzie jeździł nowym wyścigowym GT3 - Nissanem GT-R Nismo GT3.

POLECAMY Który ze sportów samochodowych najbardziej lubisz?

źródło: NISSAN
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6812
Zdjęcia: 3348
Rejestracja: 19 Maj 2006, 23:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    TOP 5 - trendy w projektowaniu współczesnych miast TOP 5 - trendy w projektowaniu współczesnych miast
    Współczesne miasta podlegają nieustannym zmianom, a projektanci miejskiej infrastruktury muszą za nimi nadążać. Mieszkańcy oczekują tworzenia przyjaznych miejsc sprzyjających zdrowiu i dobremu samopoczuciu, a równie ...
    Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid
    SKODA Rapid otrzymała prestiżową nagrodę "Red Dot" przyznaną za wzornictwo. 37 ekspertów z jury konkursu "Red Dot Design Award" przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono ...

  •