Kierowcy NISSANa w imprezach sportowych 2012 roku

Kierowcy NISSANa w imprezach sportowych 2012 roku

30 Sty 2012, 23:56

Nissan potwierdza nazwiska kierowców reprezentujących markę w imprezach sportowych w 2012 roku.

Nissan Europe przedstawia kierowców na 2012 roku - wszyscy są absolwentami Nissan PlayStation® GT Academy: Lucas Ordonez, Jordan Tresson i Jann Mardenborough.

Pierwsi trzej absolwenci GT Academy - Lucas Ordonez, Jordan Tresson i Jann Mardenborough - będą ścigać się w imieniu Nissana w trzech najbardziej prestiżowych seriach wytrzymałościowych na świecie.

Hiszpan Lucas Ordonez mający 26-lat udowodnił w czasie ubiegłorocznego 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, że GT Academy to udane przedsięwzięcie, skutecznie przygotowujące kierowców do rywalizacji w największych międzynarodowych zawodach.

Kierowcą, którego w 2012 roku czeka najbardziej intensywne szkolenie jest Francuz Jordan Tresson. Zwycięzca GT Academy z 2010 roku ukończył mistrzowski debiutancki sezon wyścigów GT, ale teraz przechodzi do klasy LMP2 w ramach nowych Wytrzymałościowych Mistrzostw Świata FIA, jako członek zespołu Signatech Nissan. Przygotowując się do startu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans latem, Tresson idzie w ślady kolegi z zespołu Ordoneza.

Najmłodszym i najnowszym nabytkiem jest Jann Mardenborough mający zaledwie 20-lat. Brytyjczyk kilka miesięcy temu wygrał trzeci sezon GT Academy. Przeszedł też ciężki trening GT Academy, przygotowujący go do sezonu w serii Blancpain Endurance, w której będzie jeździł nowym wyścigowym GT3 - Nissanem GT-R Nismo GT3.

POLECAMY Który ze sportów samochodowych najbardziej lubisz?

źródło: NISSAN
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6789
Zdjęcia: 3346
Rejestracja: 19 Maj 2006, 22:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy znacie markę części zamiennych Motrio? Ma już 20 lat Czy znacie markę części zamiennych Motrio? Ma już 20 lat
    Motrio to francuska marka części zamiennych dystrybuowanych przez Renault i przeznaczonych dla samochodów ponad 3 letnich różnych marek. Utworzona w 1998 roku marka dostarcza gamę części zamiennych na poziomie ...
    Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe
    Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo – wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które ...

  •