Kilka pytań technicznych o wymianę filtra paliwa samodzielnie

kilka pytań technicznych o wymianę filtra paliwa samodzielnie

19 Mar 2016, 13:25

Czołem wszystkim,
Żona jeździ Saxo 1,5d 42kW z 2000 r., chcę w nim wymienić filtr paliwa, jeśli uda się to sam. Przeglądałem już na innych stronach poradniki jak to się robi ale potrzebuję jeszcze kilku słów uzupełnienia i mam nadzieję że je uzyskam od Was.

1] - czy przy wymianie filtra z obudową występuje tam też jakaś uszczelka? przeczytałem bowiem, że wymienia się ją wraz z wymianą filtra, nigdzie nie znalazłem oddzielnie takiej uszczelki do kupienia, same filtry
2] - jak to zrobić, żeby po wymianie filtra nie był on zapowietrzony? czy takie cudo jak Saxo z 2000 r. ma automatyczną pompkę? przeczytałem i widziałem na filmikach, że w innych autach odpowietrza się poprzez przekręcenie kluczyka (musi być wyjęty przewód odprowadzający od filtra paliwo), wtedy automatyczna pompka wtłoczy paliwo do filtra i po sprawie, tylko ja nie wiem czy w Saxo jest ta automatyczna pompka - a jeśli jej nie ma to co się robi?

3] - gdzie znajdę ten filtr w Saxo, gdzie jest położony?

Może pytania są banalne, ale nie wymiany filtra nigdy nie przeprowadzałem sam. Proszę o kilka słów odpowiedzi. Dzięki
cytryna2000
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 04 2001
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1,6 Pb/LPG, 75KW
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prestiżowa nagroda Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid
    SKODA Rapid otrzymała prestiżową nagrodę "Red Dot" przyznaną za wzornictwo. 37 ekspertów z jury konkursu "Red Dot Design Award" przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono ...
    Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team
    Zespół Renault Sport Formula One zaprosił do Londynu przedstawicieli międzynarodowych mediów i swoich partnerów na premierę bolidu R.S.17, w którym kierowcy zespołu będą ścigać się w nadchodzącym ...

•  
    • Dacia Sandero Stepway, bok
      Autosacrum 2006
      Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2009
      Car audio, video 2007