Klasa średnia LPG do 7 500 ze wszystkim.

26 Lut 2015, 23:44

Czy Avensis czy 80-tka jest bezpieczniejsza to nie oceniam, ale jedno i drugie jest i na tym kończę te dywagacje. Jeżeli pojadę po dany samochód z zamiarem zakupu to i tak wybiorę się z moim mechanikiem, więc to nie problem. Chodzi mi raczej o to, że kupowanie w komisie to wyrzucenie ok. 1 500 - 2 500 (w tej cenie do jakiej szukam) w błoto. Nie spieszy mi się z kupnem samochodu, ale chciałbym załatwić tę sprawę do połowy kwietnia.

PS Do osób których w ogóle nie przekonuje Audi 80: Proszę sobie spojrzeć na eksploatacje. Tania jak barszcz. Warto zrobić tutaj porównanie np. Audi 80 vs. VW Passat B5/Audi A4 B5. Poza tym piszecie, że komfort jezdny w Audi 80 jest niski. Jeździłem i powiem tak: Fajne sztywne auto, zdecydowanie lepiej mi się nim jeździło niż np. Passatem B5, ale (usprawiedliwiam kolegów) po ok. 200km boli tyłek od siedzenia (szczególnie na miejscu pasażerów z tyłu).
rozsądny
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

09 Mar 2015, 20:44

Odświeżam. Zastanawiałem się jeszcze nad takimi autami:
Honda Accord VI - podobno duże spalanie, czy może to ktoś potwierdzić?
Ford Mondeo Mk3 - widzę, że znacznie więcej diesli niż silników benzynowych. Jak pracuje z gazem?

Co myślicie ogólnie o tych modelach? W dalszym ciągu rozważam Audi 80 i Toyotę Avensis, z naciskiem na Avensis, ale nie mam klapek na oczach.

Jeszcze takie Rovery znalazłem:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Proszę o opinie.
rozsądny
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

09 Mar 2015, 22:31

Nie kupisz Mk3 do 7.5k. Chyba że budżet wzrósł. Za dużo tematów :D
Z gazem nie pracuje chyba że 2.5 v6 na którego trzeba miec od 12-13k i 3k na instalke.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Mar 2015, 23:31

Jutro jadę oglądać ten egzemplarz Rovera 75 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Na co zwrócić szczególną uwagę? Szyby podobno wszystkie oryginalne i oznak korozji również podobno nie ma. Jak ten silnik pracuje z gazem?

Proszę o szybką odpowiedź
rozsądny
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

14 Mar 2015, 23:35

Wybrałeś sobie najgorszy silnik w 75. Nie dość, że nie daje sobie rady z masą tego auta to w dodatku pamiętam, że była jakaś wada fabryczna związana z zaworami albo uszczelka pod głowica.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009