Klima nie chłodzi po nabiciu - co może być nie tak

11 Cze 2019, 18:07

Witam, mam do was pytanie, co może być przyczyną że klima nie chłodzi po nabiciu? nabijałem w takim punkcie pod sklepem ale sprawdził szczelność i jest szczelna dodatkowo słychać charakterystyczne cyknięcie i wzrastają obroty po włączeniu guzika od klimy lecz mimo to nawiew nie daje chłodnego powietrza. CO mogę jeszcze sprawdzić przed udaniem się do mechanika?
Pasat1999
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 05 04 2011
Auto: Chevrolet Cruze
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

11 Cze 2019, 18:09

Masz climatronic czy zwykły?
Ustawiasz wartość najniższą? i nadmuch nieco mocniej i nic? ciepłe leci?
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

11 Cze 2019, 18:38

Mam klimatyzację manualna, klima nie chłodzi nawet jak jest ustawione na powietrze jak największe :( cały czas cieple leci :o
Pasat1999
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 05 04 2011
Auto: Chevrolet Cruze
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

11 Cze 2019, 19:05

po ustawieniu na manualu pokrętła na maksa na niebieskie i na największy nawiew i wciśnieciu guzika klimy słyszę cyknięcie wzrastają obroty lecz klima nie chłodzi nawet po dłuższym czasie ani trochę.
Pasat1999
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 05 04 2011
Auto: Chevrolet Cruze
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

12 Cze 2019, 09:20

Na początek sprawdź czy sprzęgło sprężarki się kręci ( czy jest zasprzęglona ) a potem sprawdzić by trzeba było czy linka od regulacji ciepłe/zimne powietrze nie jest urwana i czy zamyka/otwiera się klapa w mieszalniku.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Cze 2019, 07:57

MotoAlbercik napisał(a):początek sprawdź czy sprzęgło sprężarki się kręci
Zobacz też czy po włączeniu AC wentylator od razu startuje i obroty lekko zwiększają się.

Jaki to samochód i silnik?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

14 Cze 2019, 19:41

Chevrolet cruze, obroty wzrastają od razu po włączeniu ac do tego słychać cykniecie i zaobserwowalem że po wlaczeniu ac zaczyna sie krecic na sprężarce pasek wygląda na to że sprezarka działa czy mimo tego ze się kręci po włączeniu ac może być uszkodzona?
Pasat1999
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 05 04 2011
Auto: Chevrolet Cruze
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

15 Cze 2019, 11:20

Dodatkowo zauważyłem że dwa wiatraki na chłodnicy w ogóle się nie kręcą. Czy to ma znaczenie? bo już sam nie wiem. Przejechałem ok 20km dziś w ten upał i potem zaparkowałem zgasiłem samochód i odpaliłem go ponownie ale wiatraki wcale się nie kręcą ani na włączonym nawiewie ani na klimie włączonej ale temp silnika nie przekroczyła 90 stopni podczas jazdy. Orientuje się ktoś kiedy te wiatraki powinny się kręcić i czy mają wpływ na działanie klimy?
Pasat1999
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 05 04 2011
Auto: Chevrolet Cruze
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

16 Cze 2019, 07:53

Pasat1999 napisał(a):Czy to ma znaczenie?
Tak, po włączeniu klimatyzacji jeden wiatrak powinien od razu wystartować. Sprawdź czy oba wiatraki są sprawne.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

16 Cze 2019, 12:30

Cichy77 napisał(a):Zobacz też czy po włączeniu AC wentylator od razu startuje i obroty lekko zwiększają się.

Zwiększają się, czy powinny na dwie sekundy zmaleć, a potem powrócić do normalnych?
Pasat1999 napisał(a):obroty wzrastają od razu po włączeniu ac

No m,nie się wydaje, że po włączeniu AC obroty powinny spaść i ponownie się podnieść - jest to objaw obciążenia silnika i dostosowania sterownika silnika do obciążenia.
Pasat1999 napisał(a):zaobserwowalem że po wlaczeniu ac zaczyna sie krecic na sprężarce pasek

Jak pasek na sprężarce może się nie kręcić? Przecież pasek wraz z kołem pasowym sprężarki kręci się cały czas od razu po uruchomieniu silnika. Pytanie, jaki rodzaj sprzęgła jest w sprężarce - zrywalne, które kręci się cały czas, czy na elektromagnes, który włącza sprzęgło po wciśnięciu przycisku AC.
Proponuję podjechać na warsztat gdzie zajmują sie klimatyzacjami. Podłączą się pod maszynę i posprawdzają ciśnienia na sprężarce i będzie wszystko wiadome bez kombinowania.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Lip 2019, 07:40

Miałem podobny problem, Nie ciałem inwestować w nową sprężarkę. Dałem auto do warsztatu serwisującego klimatyzację i naprawili mi tak, że chodzi od ponad roku bez zarzutu.
Ostatnio edytowany przez ArteK, 02 Lip 2019, 09:19, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
hubiszczechu
Obserwowany
 
Posty: 2