Klimatyzacja Audi A3 8L - lekki szum

09 Sty 2020, 19:53

Witam!
Posiadam climatronic w mojej Audi A3 8L 99r. 1.6 (101KM). Na początek powiem, że jestem całkowitym laikiem w temacie samochodowym także proszę o wyrozumiałość :D
Od jakiś 2-3 dni pojawił się następujący problem otóż, gdy klimatyzacja zacznie działać, zacznie lecieć ciepłe powietrze z lewej i prawej kratki nawiew leci normalnie natomiast ze środkowych lekko. Dodatkowo ze strony schowka (a więc domyślam i wydaje mi się, że od strony sprężarki) można usłyszeć taki jakby szelest, szum? podobny jakby wziąć z 3-4 kartki i dmuchać w nie. Tak się zastanawiam czy to problemem może być mało tego czynnika czy (oby nie) jakaś bardziej poważna usterka. Samochód posiadam od września, niestety nie wiem kiedy ostatnio była klima nabijana.
Xrapidx900
Nowicjusz
 
Posty: 13

10 Sty 2020, 09:33

Xrapidx900 napisał(a):Tak się zastanawiam czy to problemem może być mało tego czynnika czy (oby nie) jakaś bardziej poważna usterka
Najprawdopodobniej jest to mała ilość czynnika w układzie klimatyzacji. Podjedź na serwis klimatyzacji i poproś o wydruk żebyś wiedział ile było i ile zostało dodane po napełnieniu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Targi TTM 2019
    Dla każdego mechanika i właściciela warsztatu targi branżowe to dobra okazja do obejrzenia najnowszych produktów i urządzeń do codziennej pracy. W jednym miejscu można zobaczyć, dotknąć, porozmawiać z producentem, ...