Klocki hamulcowe w Oplu piszczą

14 Sty 2015, 20:33

Dlaczego klocki hamulcowe w oplu pół roku po wymianie piszczą?
gochaAMS
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 22 07 2002
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: opel
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2010

15 Sty 2015, 18:21

Jakiej firmy to są klocki?

Niektóre klocki gorszej jakości mogą tak się zachowywać nawet po krótszym użytkowaniu. Czasem można przypalić klocki hamując z dużej prędkości i efekt może być podobny. Warto podjechać na myjnię i umyć pod ciśnieniem zaciski i wypłukać osad z klocków który może powodować nie odbijanie ich do końca.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

15 Sty 2015, 23:15

Niestety nie znam firmy klocków, ale serdecznie dziękuję za podpowiedzi zacznę od umycia zacisków pod ciśnieniem:)
gochaAMS
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 22 07 2002
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: opel
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2010

20 Sty 2015, 13:00

Rozumiem że piszczą tylko w momencie hamowania? Czy może po zwolnieniu pedału hamulca pisk nie ustępuje? Tak jak napisał kolega Kacper, jeśli kupiłeś klocki niskiej jakości, jakiegoś mało znanego producenta to tak się niestety dzieje, kilka miesięcy jazdy i klocki do wymiany... mimo wszystko poza wizytą na myjni proponowałbym również podjechać do jakiegoś serwisu, żeby Ci to sprawdzili, co jak co ale jazda z niesprawnymi klockami/tarczami jest naprawdę niebezpieczna - nie tylko dla Ciebie.

Jeśli okazało by się, że klocki są do wymiany to rozejrzyj się za takimi markami jak TRW, ATE, Brembo, nie należą do najtańszych ale masz gwarancję że po 6 miesiącach nie trzeba będzie kupować nowych. Możesz się rozejrzeć i zorientować jak wygląda sytuacja cenowo.
iparts
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Warszawa
Auto: Skoda Octavia
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

27 Sty 2015, 20:19

ja na twoim miejscu to bym się zainteresował regeneracją zacisków hamulcowych bo to też ma wpływ na piszczenie klocków. teraz nie warto nowych kupować, bo taka regeneracja jak jest dobrze zrobiona to ci posłuży na lata. z tego co się orientuje to wiem, że Tir-Mar wykonuje to dość tanio i skutecznie
Cynober
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 14 05 1980
Auto: Toyota Corolla

04 Mar 2015, 14:38

Zgadzam się, ja też w swoim oplu miałem jakieś badziewne klocki, które piszczały przy hamowaniu, na e-autoparts.pl zakupiłem porządne klocki ATE, jeżdżę na nich już prawie rok i zero piszczenia. Może wymiana klocków rozwiązała by problem również u ciebie.
reset
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: Audi a3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Targi TTM 2019
    Dla każdego mechanika i właściciela warsztatu targi branżowe to dobra okazja do obejrzenia najnowszych produktów i urządzeń do codziennej pracy. W jednym miejscu można zobaczyć, dotknąć, porozmawiać z producentem, ...

05 Mar 2015, 22:09

Zależy jakiego rodzaju jest to pisk, jeżeli występuje tylko przy delikatnym naciśnięciu hamulca np. podczas dojeżdżania do świateł to przyczyną są wibracje klocka, rozwiązaniem tego jest bardzo proste: dodatkowe podkładki pod klocki np.[reklama]
lub dobra pasta np. CRC, na powierzchni styku klocek-tłoczek i klocek-zacisk

Jeżeli pisk występuje również przy mocnym hamowaniu i jest "metaliczny" w klockach seryjnych OE, przyczyną może być przegrzany i w konsekwencji zeszklony klocek (wystarczy usunąć warstwę skrystalizowanego materiału ciernego np papierem ściernym) lub też klocki są słabej jakości. Inaczej to wygląda w klockach performance / sportowych, semi, spiekanych czy metalicznych.
topbrakes
Nowicjusz
 
Posty: 5
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: e90
Silnik: 2.0 T

06 Mar 2015, 11:16

Cześć, i ja miałem podobny przypadek, niecały rok od wymiany i piszczały strasznie, pojechałem więc do swojego warsztatu, ale powiedzieli, że wszystko powinno być okej, później pojechałem do innego, zdaje się, że to było ReadyCar ze Szczecina i wspomnieli o tych klockach zamiennikach gorszej jakosci
kapamat
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Audi B6