Kłopoty z nowym Hyundaiem ix35.Proszę o radę

22 Lip 2012, 06:39

Witam
Mam problem z Hyundaiem ix35 .
Auto mam od nowości po zakupie jakieś 500 km wróciło na lawecie bo zaczęło stukać zawieszenie ( głuchy metaliczny dźwięk, w zimę jest najgorzej) stwierdzono że podkleja mi odbojniki jak to sie robi w wszystkich Hyundaiach .
Przez 3 miesiące byłem w 3 różnych serwisach w wszystkich stwierdzono stuki w przednim zawieszeniu. W jednym było rozbierane całe zawieszenie i kontrolowane, byli przy tym przedstawiciele Hyundai z polski. Stwierdzono nie wiedzą co stuka . Powołałem własnego rzeczoznawcę ten podszedł profesjonalnie i rozłożyli całe zawieszenie przednie ale nic nie stwierdził powiedział że jest to wada fabryczna ale na piśmie tego mi nie da .
Miedzy czasie w tvn turbo był program z tym samym przypadkiem co ja mam ale tam też ręce mają związane i nie wiedza co stuka.
Jeden z dilerów wezwał kolejny raz Hyundai motor poland ,ten przeprowadził testy bez zgody mojej .Tzn ja miałem byc obecny ale zrobili tak że nie byłem przy tym i orzekli po 2 miesiącach jak mój prawnik sie do nich zwrócił że auto jest sprawne że tak ten model ma.


Od 10 lat place sobie ubezpieczenie ochrony prawnej. Cały czas wiedział o każdym moim ruchu ubezpieczyciel , doradzał mi ,skierował sprawę do swojego oddziału prawnego , oni stwierdzili że kierujemy sprawe do sądu ,że podajemy świadków którzy chcieli występować którzy maja te same problemy .
Nagle przychodzi pismo z centrali że nie sa pewni czy faktycznie cos stuka w moim aucie może to jest moje odczucie. Oni wystąpią na drogę sądowa jak im przedstawię dokument co jest uszkodzone w tym aucie , jaki jest koszt. Bo na dzień dzisiejszy wszyscy twierdza że cos stuka ale nie wiedzą co i boja sie że sprawę przegram, bo jak oni powołają rzeczoznawcę sadowego i on stwierdzi że coś stuka to nici z tego będą.
Co ma ztrobić
lukaszZST
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 03 03 1981

29 Lip 2012, 08:23

Tak to prawda,charakterystyczne dla aut tego producenta jest łomotanie zawieszenia,zasłynęły z tego z tego modele i30,myślę,że odpowiedzialne za to jest mocowanie(poduszki) nieodpowiedniej jakości,Hyuindai nie odrobił lekcji w tym względzie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

22 Sie 2012, 15:02

Dokładnie jak powyżej,myślę ze w grę wchodzi usterka charakterystyczna dla innych modeli. Póki auto jest nowe i ma gwarancję,proponuję podjechać do ASO i niech obejrzą co i jak. W końcu chodzi tezo Twoje bezpieczeństwo.
Turbopama
Początkujący
 
Posty: 218
Prawo jazdy: 10 03 1996
Auto: BMW M3

24 Sie 2012, 17:42

Od pewnwgo czasu i w moim Okularniku pojawiło się paskudne łupanie w okolicach tylnego koła,prawego.Wymieniłem amorki na nówki i nic to nie dało,wymieniłem potem tylko cztery metalowo gumowe tulejki w wahaczykach osi przestrzennej(silentblocki),i jak ręką odjął :!: Koszt ok.80 zł(bez robocizny).
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydy na tory (i OS-y)!
    Samochody hybrydowe kojarzą się głównie z oszczędnością i ekologią. Ale ich dominacja w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans doskonale pokazuje, że spalinowo-elektryczny napęd to nie tylko niższe zużycie paliwa, ...