Kombi do 17 tys, nierdzewiejące, benzyna - Vectra? coś innego?

23 Paź 2017, 17:19

Szukam kombi do 17 tys. benzyna lub benzyna+gaz. Rocznie przejeżdżam 10-15 tys. km. 60% miasto, 40% trasa. Auto nie musi być bardzo dynamiczne, bardziej zależałoby, żeby mniej spalało niż żeby było zbyt mocne. Chciałbym pojeździć nim możliwie jak najdłużej.
Vectra C 1.8 - przed lub poliftowa (poliftowa chyba będzie bardziej dopracowana?)
Honda Accord VII 2.0?
Jeszcze jakieś auta brać pod uwagę?
Mazda podobno każda czy to nowa czy stara prędzej czy później rdzewieje. Volvo V70 lub inne - utrzymanie volva podobno jest trochę droższe w porównaniu do innych aut, spalanie też większe.
Accord - jeśli będzie rdzewiał to da się go zakonserwować czy podobnie jak z mazdą będzie? Skłaniam się do accorda lub vectry.
Accordy da się gazować? Zakup accorda z gazem może być ryzykowny?
Wcześniej szukałem auta do 10 tys. Były to auta 20-letnie. Wydaje mi się, że lepiej będzie jak trochę więcej dopłacę i lepiej kupić nieco młodszy samochód. Czy te starsze będą jednak bardziej trwałe?
Hehe89
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 14
Auto: vw

23 Paź 2017, 17:27

Hehe89 napisał(a):Vectra C 1.8


Spoko. Po fl 1.8 miały bodajże 140km i ręczną regulację luzów zaworowych - czyli w przypadku lpg "lepszą" opcją będzie 1.8/122

Hehe89 napisał(a):Zakup accorda z gazem może być ryzykowny?


Nie kupisz zadbanego accorda za 17k. lpg przyjmie bez problemów

Hehe89 napisał(a): utrzymanie volva podobno jest trochę droższe w porównaniu do innych aut, spalanie też większe


Koszt taki sam jak w każdym innym aucie tej klasy
Spalanie to kwestia wyboru silnika i sposobu jazdy

Hehe89 napisał(a):Wcześniej szukałem auta do 10 tys. Były to auta 20-letnie.


Celujesz w segment d więc 10 letniego auta za 17k nie znajdziesz.

Szczerze mówiąc to przy takich przebiegach i jeździe w większości po mieście zszedłbym do kompaktów, focus 2, astra h, corolla e12, może i30/ceed,

Hehe89 napisał(a):Mazda podobno każda czy to nowa czy stara prędzej czy później rdzewieje


Te w takim budżecie dzielą się na te już zrobione i te "do zrobienia na już"
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Paź 2017, 19:13

Mogę zejść segment niżej.
A lepiej młodsze auto segment niżej czy 20 letnie z segmentu D? Czy na jedno wychodzi? Dużo jeżdżę sam, czasem w 2-3 osoby, czasem jakieś dziecko dołączy. Lubię duże auta, ale kompaktowe kombi też będzie dobre. Aktualnie mam polo z 2001 r., robię krótkie odcinki drogi, maksymalnie 200-300 km jednorazowo. Czasem jedynie hałas auta jest męczący po dłuższej trasie autostradą, a tak to nie narzekam, ważne że transport jest. Myślałem tylko, że uda się coś z segmentu D wyrwać :) jak nie da rady to trudno, kompakt też mi wystarczy. To poczytam trochę o kompaktach.
Hehe89
Początkujący
 
Posty: 64
Zdjęcia: 14
Auto: vw
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moc zamknięta w żelu
    Pierwsze powstały jeszcze w połowie ubiegłego wieku. Obecnie znajdują coraz szersze zastosowanie także jako akumulatory samochodowe. Choć po dziś dzień niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić elektrolitu w innej postaci ...
    Night Power GP 2012 - Łomża
    Trzecia runda Night Power GP 2012 odbyła się w Łomży 18 sierpnia. Na ulicach miasta można było zobaczyć rzadko spotykane samochody, a ulica Spokojna zmieniła się w strefę streetracingu. Na NIGHT POWER Grand Prix w Łomży chyba ...